Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nehéz fürdőszobát csempézni?

Nehéz fürdőszobát csempézni?

Figyelt kérdés

Újra szeretném csempéztetni a fürdőszobát tavasszal/nyáron, de szerintem elég sokat kérne el érte akárkit hívok.


Ha még sosem csináltam ilyet, akkor képes lennék megcsinálni? Vagy nehéz?

Mert ugye le kell szedni a régi csempét, gondolom utána lecsiszolni a helyét, majd felrakni az újat, plusz biztos lenne, ahol méretre kell vágni. Azt se tudom, hogy lenne-e eszközöm mindenhez.


Kicsi fürdőszobám van, lemértem, de már elfelejtettem, hogy pontosan mekkora a csempézendő felület. Úgy rémlik, hogy 14 vagy 17 m2.

Ha mindent megvennék hozzá, akkor egy ebben foglalkozó szaki kb. mennyiért csinálná meg?

Nem Budapest, vidék keleten.


2017. jan. 1. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem nehéz megcsinálni,ha a végeredmény nem számít :) Ha azt szeretnéd,hogy szép is legyen akkor szakember kell, persze vannak olyan "szakemberek" akiknél lehet te jobban megcsinálnád. Eszközök nélkül meg felejtős,hogy neki állj, mondjuk megoldani mindent meg lehet,de egy csempevágó alap.

Mondjuk olcsó nem lesz az bizti miután a régit is le kell szedni,de ha te csinálnád akkor hamar megtudod,hogy mekkora szívás lesz az egész

2017. jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne kezdj neki! Nagyon nagy szopás lesz! A szakma sz a szakma!Ja a munkadíj? minimum az anyagár, felénk!
2017. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha spórolni akarsz akkor esetleg annyit tehetsz hogy fogsz egy vésőt,kalapácsot és szépen a régi csempe alá tevered a vésőt igy talán nagyobb darabokban feljön és felvered a csempét.

Ha már a régi csempét eltávolítottad akkor próbáld meg minél simábbra elegyengetni majd felsepersz és ajzatkiegyenlítőt leöntesz annyit hogy sima egyenes felület legyen.Ha sikerül elég simára leszedni a régit akkor nem kell kiegyenlítő mert az új ragasztó is kiegyenlíti a hézagokat.

Ha eddig eljutottál akkor eldöntheted hogy hívsz e szakit vagy megpróbálod magad.

Lerakni nem tart sokáig.Igy ha felvered akkor már spóroltál vele.

2017. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Egyszer bíztam meg "szakit". Eldöntöttem, hogy a házamba sosem engedek be egyet sem, akármilyen hírneve is van. Soha többé!
2017. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha már azt se tudod hogy a régi csempe helyét nem lecsiszolni kell hanem kijavítani itt ott vakolatot javítani akkor neki se állj.
2017. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérjél több szakembertől árajánlatot. Mi pl egy olyan szakival csináltattuk, aki nem dolgozik horribilis áron és mivel neki túl sok a munkája. Mi viszont ráértünk, így ami olyan munka volt, azt megcsináltuk (ő elmondta, hogy hogyan kell). Így szép lett a végeredmény és nem ment rá ingünk-gatyánk. Egy négyzetméterért 1400 ft-ot kért így.
2017. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pár dolgot tényleg tudni kell hozzá..pl hol kezded el csempézést.Figyelni kell ne hogy valahol" el csusz " mert mire faltol falig érsz addigra nagyon nagy lesz a hiba.
2017. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mérj kétszer,vágj egyszer. Ugyebár :D


Amugy videokat találsz hogy kell rakni,akkor lesz valami fogalmad legalább.:)

Ha nem vagy igazán kétkezi ember akkor bízd szakira

2017. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

semmiképp ne állj neki, ha még soha nem csináltál ilyet.

ha a régi csempét le akarod szedi akkor ott a falazatot is teljesen síkra vissza kell javítani (jobb helyeken így szokás)

én egyébként nem szedtem le a régit, hanem ráburkoltam.

van speciális kimondottan "csempe a csempére" való alapozó, engem nem zavart hogy ez miatt lett egy másfél centis kis párkány, mert majdnem a mennyezetig le van csempézve a falazat, és ott már észre sem venni.

2017. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
Nyugodtan állj neki! A mai korszerű eszközökkel és anyagokkal gyerekjáték.
2017. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!