Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért ennyi az előre menő vizem?

Miért ennyi az előre menő vizem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A nyáron volt az esküvőm, azóta ház felujitasban vagyunk. Lassan elkeszulunk hetek kérdése. A kérdésem az lenne h miért alacsony a fűtővízem hőmérséklete? Újítottuk a fűtési rendszert is. A fűtés központi fűtés, vegyes tüzelés. A régi gravitációs rendszer acél csövei maradtak, az összes radiátor új, lapraditor, két tagos. A kazán is új, viadrus u22 d6 30kwos öntvény. A kazanban szépen fel megy a víz hőfoka, de amint bekapcsol a szivattyú vissza hűl. Persze azért mert hideg vizet nyom a meleg helyére ezt tudom, de ha megy a szivattyú folyamatosan 40-50foknal nem nagyon akar tovább melegedni a víz. Néztem kikapcsolt szivattyú mellett is akkor felment 90fokra a víz. Okozhatja ezt az, hogy nem egész nap futunk meg csak amikor ott vagyunk. Napi 4-5 óra és nincs ideje teljesen fel melegednie a víznek? Esetleg más tippek? Köszi előre is.

#fűtővíz #előre menő víz
2016. nov. 25. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A keringető szivattyú csak keringeti a felmelegített vizet. Ha 40-50 foknál nem melegebb a kimenő víz, akkor valószínűleg nagy a hőleadó felület a kazán teljesítményéhez képest, vagy gyenge a fűtőértéke a fűtőanyagnak.
2016. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még valami:


Úgy szoktam befűteni, hogy hagyom felmenni 70 fokig a vizet, utána kapcsolom rá a szivattyút. Ilyenkor még engedek levegőt a kazánnak addig, hogy megforduljon néhányszor a víz, utána fojtom csak le a tüzet.

2016. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a tüzelő anyag biztos, hogy rossz, frissen vágott fa. Tavasszal tervezem, hogy veszek folyamatosan es elpakolom, hogy telig szaradjon valamelyest. A kazant es a radiatorokat is mereteztek. Melyik begyujtas a jobb a fentről történő vagy az alsó?
2016. nov. 25. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem más típusú kazánom van, csak alul tudok begyújtani.

A nedves fa miatt lehet az alacsony hőfok, mert az sokkal lassabban ég el. Ezenkívül rengeteg kátrány is lerakódik a kazánban és a kéményben. Ha lehet tedd félre jövőre, és próbálj meg tavalyi vágásút szerezni.

2016. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegyél be egy termikus szelepet és nem fog leesni a hőmérsékleted.

[link]


Vagy próbáld alacsonyabb fokozatra kapcsolni a szivattyúdat.

Puffer tartályon nem gondolkodtál? Az megoldaná ezt a hőmérséklet ingadozást. Gondolom a lakásban is 20-24 fok között ingadozik begyújtás előtt-begyújtás után.

2016. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!