Hát... azzal, tudomásom szerint, nem sok mindent lehet kezdeni. Lehet utólagosan szigetelni alulról, de ez nem olcsó. A vályog ellensége a víz, ha folyamatos a vizesedés, akkor rendszerint megsüllyed/reped a vályogfal.
Ha a talajvíz a probléma, akkor a lábazat fölé kell valami szigetelést csinálni.
Az igazán jó megoldás az, hogy minden második méteren kibontják a falat, raknak egy szigetelést, és pótolják a kibontott, szétporladt falazóanyagot.
Ha még nem annyira rossz állapotú a fal, akkor injektálással vagy vaslemez belepréselésével is el lehet érni valamit.
2016. nov. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Injektálni nem lehet vájogba ha minden igaz. Lemez beütés jó lenne de nem tudják padló szintbe csinálni így nekem nem nagyon tetszene. A legjobb mindenképp a fentebb már leírt szakaszos falbontás. Kiszedsz pár sor vájogot és terítesz pl kátránypapírt. Majd száraz téglával visszafalazol. Ha alap sincs akkor szakaszosan azt is csinálhatsz. Ha magad csinálod nem feltétlen kerül sokba de időigényes. Megoldható én megcsináltam magamnak . Bár nálam régen már körbe alá falaztak téglával(nagyon régen). Így a fal nem volt rossz csak nem volt alap és vizes volt mert alap hiján ugye szigetelés se volt. Én méterenként ki szedtem a földet a fal alatt szakaszosan fóliát húztam át a fal alatt és felhajtottam. Majd az alját kiöntöttem betonnal. Egy hét mulva a fennt maradt falrészeknél megismételtem a műveletet. Utána az aljzatra (ez még döngölt föld volt) neilont terítettem amit körben felhajtottam a falra . Ezután lebetonoztuk az egész ház alját. Majd sniccerrel körbe le vágtam a falra körbe felhajtott felesleges neilont és kész. Itt az aljzatra tett és a fal alatt áthúzott neilon összeért körben és a szigetelés tökéletes lett. A falak teljesen szárazak azóta is. Remélem a leírás érthető volt. Nekem ez a megoldás kb 200 ezerböl megvolt pár éve. Ebben benne van a sóder a cement és egy új egy talicskás keverő ára. Valamint a fal szigetelés betonozás két nap volt az ásáshoz két segédmunkást fogadtam fel napi 5 ezerért. A 200 ban ez is benne volt.
2016. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Lehet injektálni vályogot. (Nem ugyanolyan anyaggal, mint téglát.)
2016. nov. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Hát ha lehet akkor tévedtem de egy szét ázott porladt falba nem sokat érhet.
2016. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
külső drén csövezéssel is megoldható a víz elvezetése a faltól, erről olvastam, hogy valakinek bevált.
Kérdés, hogy ami lejön éppen az mi. Lehet, hogy rossz, szakszerűtlen visszajavítás, és ez miatt még jobban vizesedik, mert nem tud a nedvesség kipárologni.
2016. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
de próbálkozzál oda való fórumokin, ha menteni szeretnéd, a faceb-on is van ilyen, sok tanáccsal, képpel, sokan hozzátudnak szólni, akik végigmentek hasonló folyamaton.
2016. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Nálunk is lepotyogott a vakolat, meg valahol le is kellett veri, mert pl lógott. Igazából újra lett vakolva, kapott aljzatbetont, mert nem volt, és jelenleg rendben. Azért voltak esők is ezen a nyáron, de semmi baja eddig. Remélem így is marad. Kopp-Kopp-Kopp
2016. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Nálunk is vályog fal van és tudták padlószintbe szigetelni, azóta száraz... ha érdekel tudok számot adni
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!