Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem volt fütve 3 éve a ház,...

Nem volt fütve 3 éve a ház, amit vettünk (vályogház), beizzitottuk a konvektorokat, de még mindig hideg van. Szerintetek mikorra melegszik fel a ház?

Figyelt kérdés
2016. okt. 28. 14:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
24 órája fütjük, de még mindig csak 20 fok van a házban.
2016. okt. 28. 14:19
 2/12 b4r4thg ***** válasza:
100%
A vályognak szerintem több idő is kellhet, mire bemelegszik. Ha jó vastagak a falak, akkor ne parázz, mert simán magyarázhatja, hogy 24 óra elteltével is ennyi.
2016. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan nyomhatod. Régi parasztházakat ezért nem adnak ki sehol egy napra, mert drága a felfűtés.
2016. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Napokig fog tartani.
2016. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a panelban is kellett kb. 2 nap, mire éreztem, hogy a falak is átmelegedtek.

Sokat számít, hogy mekkora a belmagasság, mert a meleg felfelé száll, és bizony ha az a régi, kb. 3 méter belmagasságú épület, akkor meglehet, hogy egész télen fázni fogtok benne.

Tegyél a konvektorokra párologtatót, az elszálló gőz segít a levegőt melegíteni.

2016. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha 20 fok már van, akkor az éppen megfelelő, nem hideg. Még kint sincs annyira hideg, hogy bent több kelljen. Télen is elég a 21-22 fok.
2016. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegla hazat 3. Napra futotte ki ugyh az eltart egy jo darabig esetleg ha van kalyha probald megrakni azt is olcsobb es a fa jobb meleget ad
2016. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy pár nap, hogy a falak átmelegedjenek, de utána egy jó ideig nem fog lehűlni ha rendszeresen fűtötök, akármilyen hideg van kint.

Érdemes lenne felmenni a padlásra és lenejlonozni, mert gondolom fagerendás a ház és ott szökik a meleg, mert a sár, amit arra raktak az nem szigetel rendesen.

Ha van működő kéményetek, kellene vennetek egy kandallót, vagy német örökégő kályhát, mert az nagyon hasznos vidéki házban.

Szinte mindent el lehet benne égetni ami adódik a házkörül (természetesen nem műanyagot és nem gumit!) és más minőségű meleget ad mint a konvektor.

Ha a konyhába a berendezés stílusa megengedi és tudtok tenni egy sparheltot (nagyon dizájnosakat lehet kapni, de nem olcsó) akkor szinte az egész házat befűti.

Mindezeket saját tapasztalatból tudom, évekig laktam vályogban és a mai napig visszasírom.

Télen meleg, nyáron hűvös.

(Ha a nyári melegben nem hagytok nyitva egész nap ajtót-ablakot, akkor hiába van kint 38 fok, bent csak 20 lesz.)

2016. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

20 fok azért nem nevezhető hidegnek (laktam olyan vályogházban, ahol vagyonokat költöttem fával fűtésre s nagy hidegben 9 fokra ébredtem, mert alvás közben nem tudtam tüzelni... a pocsék nyílászárók sokra képesek - ezt csak érdekességképpen) s 1 nap után mit vársz? Persze nem tudom, mekkora ház s milyen erősen fűtötök, de bizony a hideg falaknak is fel kell melegedniük s az idő.

Nekem egy nagyon jól szigetelt házam van, de amikor tizenpár fokról indult a felső szint, jópár napba beletelt, míg felmelegedett. Igaz, az is számít, hgy mennyivel tudja tolni az ember. Ha elég nagy a fűtési teljesítmény, akkor hamar felmelegszik a levegő, a fal pedig majd valamikor felzárkózik (minél rosszabb a szigetelés, annál kisebb esélye van, persze mindig hidegebb lesz, kivéve szellőztetéskor). Ha a felfűtés elején leáll a fűtés, akkor hűl gyorsan a ház, a hideg falak miatt. Bár hideg fal, meleg levegő esetén sem olyan a hőérzet...

2016. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kb 1 hét lesz a felfűtés. Egyébként a 20 fok az már elég meleg levegőnek. De a falak hidegek, ezért érzed hidegnek.
2016. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!