Halogén izzó LED-re történő cseréje után a led lekapcsolt állapotban is "parázslik", miért?
Régi ház,a szokásos kiismerhetetlen kötésekkel,bár minden működik. Van olyan világítás kötés,hogy az izzónál mindkét szálon fázist mutat a fázisceruza,lámpa felkapcsolásnál az egyik fázis eltűnik,és világít a lámpa.
Vagy pl.két külön billenős villanykapcsoló egy fázist kapcsol,két lámpára(egy fali,egy menyó,pl.). Az egyik felkapcsolásakor a másik nulláján is megjelenik fázis,és vice versa. hagyományos izzóval nincs gond,de mondjak le a led-ekről? Alapvető elektrotechnikai ismeretekkel rendelkezem, nem vagyok műszaki analfabéta,de ismerem a határaim, és ezek a komplikáltabb kapcsolások már nem világosak nekem. Ha valami részlet fontos lenne, kiírom azt is, csak nem tudom van-e ilyen..
Minden választ nagyra értékelek, pláne ha használható! :)
Utánaolvasás után a következők számíthatnak:
nem irányfényes,glimlámpás egyik kapcsoló sem(az olvasottak alapján olyat se akarjak?)
a két gombos billenőkapcsoló amit a kérdésben említettem, a fázist szakítja meg. lekapcsolt állapotban (mindkét fele a dupla gombnak) az eddigi gu10 halogén helyére betett gu10 led pislákol(teljesen le van kapcsolva a fázist bontó kapcsoló!). Felkapcsolom a másik fogyasztó kapcsolóját a dupla nyomógomb hozzá tartozó felével(izzó kiszedve),erősebben pislákol a még lekapcsolt.
Ezt frankón tudja kivett izzókkal.
Próbálj kétpólusú kapcsolót használni.
Köszönöm a válaszokat!
A kétpólusú kapcsolóval csak az a gond,hogy 3 vezeték van összvissz a kapcsoló szerelődobozában. 1 fázis, és a két elmenő szál az egyes izzók felé(mennyezet,illetve fali,pl.). Könnyűszerkezetes ház, a közös nullájuk valahol a szerkezetben van , de hogy az is hol van......
Még kimérem, hogy CSAK a kapcsolón nincs-e gond.
Sajnos nálam is pont ez van .A kompakt is villanik minden 20.mp ben .Dobozokban a kötéseket szakember végignézte .
Normál izzónál semmi gond .
Megoldódni látszik a dolog. Ha más is belefutna hasonló problémába,remélem segítek ezzel.
Kaptam javaslatnak,hogy olyan villanykapcsolót használjak,ami a nullát is bontja. A villanykapcsolóhoz nálam egy szál fázis jön, a mennyezeten a lámpához persze ott a nulla vezeték,tudjisten honnan.
Vettem relét:
Ennek forraszthatóak a lábai,230v is tudja működtetni a tekercset, 2 oldalt(vezetéket) tud egyszerre kapcsolni.
A mennyezeten a lámpa előtt kötöm be.
A tekercset a villanykapcsolótól kapcsolt fázis hajtja.
Ugyanez a fázis be van kötve a 4-es lábra is.
A nulla vezeték a 7-esre(vagy fordítva,semmi jelentősége).
A led-szalag 230volt két szála pedig a relé kapcsolt lábaira kötve.Az egyik a 6osra, a másik a 3asra.
Így a relé MINDIG bontja mindkét ágat(tehát a nullát is),mikor nincs felkapcsolva a villanykapcsoló. Villanykapcsolásra a megjelenő fázis működteti a tekercset,és zár a 4es-3as és a 7es-6os pontok között, odaengedve a fázist a fogyasztóhoz,és létrehozva a nulla felé is a kontaktot.
Remélem érthető,és remélem van,akinek ezzel segítettem.
A relé 250v 8A -re van méretezve,gyakorlatilag nem melegszik,teljesen megbízható, a fűtésrendszeremben a vegyeskazán-gázcirkó közötti váltást is ez vezérli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!