Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ház felújítása?

Ház felújítása?

Figyelt kérdés

Szeretném felújítani a családi házunkat, ehhez szeretnék egy kicsi segítséget kérni tőletek.

Szóval, nálunk a wc nincs bent, így azt mindenképp csinálni kell + újracsempézés (szennyvíz van).

Aztán a konyhába taposózás + csempézés + új konyhabútor és új gáztűzhely. (Ebből a konyhabútor árát és a tűzhelyét tudom.)

Illetve két db szekrénysor (de ennek is tudom az árát)

Persze nem egyszerre akarom, de mondjuk 2-3 évre lebontva mennyi kb?

Illetve a ház árán ez mennyit dob?


2016. júl. 12. 15:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja a szüleimmel élek, most kezdtem dolgozni. A fürdőbe a csempézéshez megvannak a csempék már évek óta!
2016. júl. 12. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Halvány fogalmunk sincs mennyit dob a ház árán, mert nem tudjuk hol van az a ház, azon kívül milyen és a többi mennyibe kerül és azok milyenek és egyáltalán akarja-e valaki megvenni. A "taposó" kifejezésből kiindulva szabolcsban lehet (legalább is én még csak itt hallottam ezt a kifejezést) és abból kiindulva, hogy nincs bent a budi, valami faluban, és elég régi, lerottyant ház. Na, ennek az értékén nem sokat oszt vagy szoroz a te felújításod, de amúgy nem tök mindegy? 2016 van bakker, ha nem sokat dob a ház értékén akkor nem lesz bent wc???? 2016-ban? Úristen!
2016. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani, egy konyha-fürdő felújítás mindenképp bőven millió felett van, bútorok nélkül. Ezen az sem segít, hogy megvan a csempe, az csak max. 1-2 százezer, attól függ, milyen minőségű.

Az a baj, hogy így látatlanban nem tudjuk, mit kell még megcsinálni ezeken felül (pl. újra vakolás, aljzatbetonozás, stb.), mert olyan rossz állapotú, hogy nem lehet ráépíteni. A wc-nek nagy átmérőjű szennyvíz vezeték kell, abból is végig újat kell tenni (ki tudja, milyen hosszan felbontással, stb.) Egy helyi vállalkozó megnézi, és akkor tud valami árat mondani.

A ház értékét annyiban növeli, hogy az eladhatatlan komfort nélküli (bontandó)kategóriából esetleg kikerül, ha egyébként jól karbantartott. De az árnál a fő szempont az elhelyezkedés, nem a csempe minősége.

2016. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!