Mi történik, ha életvédelmi relét sorosan kötök be? Megoldható, hogy így egy szektorban csak az adott fi relé kapcsoljon le?
Figyelt kérdés
Az egész lakást is szeretném védeni, de egy vizes fürdőszoba miatt nem szeretném ha az egész lakás állandóan áram nélkül maradna. Emiatt az egyik relét a kismegszakítók elé, a másikat pedig közvetlenül a fürdőszoba elé tervezem rakni. Kérdés, hogy van-e garancia arra, arra, hogy ha baj van a fürdőszobában, akkor csak az ő FI reléje szakítja meg az áramkört? Vagy mindkettő le fog oldani?2016. máj. 27. 00:20
1/9 anonim válasza:
Ne sorosan, hanem párhuzamosan!
A fürdőszobai áramkört külön, de ne a lakás reléje után, hanem vele párhuzamosan.
2/9 anonim válasza:
#1-nek igaza van.
(Válaszok: 1. Nincs. 2. Vélhetőleg.)
3/9 A kérdező kommentje:
Villanyóra --> FI relé --> 4 felé ágazó fázis a kismegszakítókon --> ebből egy áramköri ágon újabb FI relé. A cél az hogy ne menjen el az áram mindenhol, ha elmegy az áram a második relével (is) védett helyiségben. Van értelme? Vagy mindkettő le fog kapcsolni, és így értelmetlen lesz a duplázás?
2016. máj. 27. 21:23
4/9 A kérdező kommentje:
1, válaszolónak: Amennyiben párhuzamosan akarnám rakni, akkor sajnos azonnal 4 relét kellene beszerelnem, mivel a kismegszakítóknál 4 felé válik a hálózat. Így viszont 24.000-40.000 Ft-ba kerülne, ezt szeretném lecsökkenteni a felére. De akkor ha jól értem, nem nagyon lehet belőni, hogy a fszoba előtti érzékenyebb legyen. Vagy mégis? Érzékenységgel, a relé gyorsaságával nem lehet ezt valahogyan optimalizálni?
2016. máj. 27. 21:28
5/9 anonim válasza:
Ketten megírták, hogy nem fog működni az elképzelésed, gondolod, a műszaki tények az ismételt rákérdezéstől megváltoznak? :)
6/9 anonim válasza:
Miért kellene négy relé?
Azt írod, hogy négy áramköröd van.
Háromra kötsz egy relét, a negyedikre, a fürdőre a másikat!
De még a kismegszakítók ELŐTT!
7/9 anonim válasza:
Esetleg ha szerencséd van és a fürdőszobára 10mA-es fi relét teszel, a lakás többi részére 30mA-eset, akkor lesz olyan hiba állapot amikor talán nem ver le mindkettő. Az egyetlen megoldás az amit itt többen is írtak, hogy az óra után 2 db. fi relé, egyik a lakásnak, a másik a fürdőszobának. És ezek "mögé" (után, sorosan kinek hogy tetszik) bekötni a kismegszakítókat. A fürdőszoba kismegszakítóját a fürdőszoba fi reléjére, a lakás többi részének a 4 db. kismegszakítóját a lakás fi reléje mögé. Amúgy én azt szoktam javasolni, hogy a világítás is legyen külön fi relén, ha valami leveri a világítást ne vak sötétben kelljen éjszaka botorkálni visszakapcsolni. Ez egy egyszeri beruházás.
8/9 anonim válasza:
Sztrogoff válasza alapvetően jó. A műszaki megoldás lehet az is, hogy a fő vagy nevezzük központi Fi-relét szelektív típussal szereled, míg a fürdőszobai áramkört hagyományos fi-relével vagy kombinált fi-relé +kismegszakítóval (RCBO) szerelsz be. A probléma ezzel a műszaki megoldással csak az lehet, hogy ilyen fajta fi-reléket a villamossági boltokban nehéz beszerezni. Sokszor az eladó sem ismeri ezeket a termékeket.
9/9 anonim válasza:
nézzük az alap gondot... Mitől kapcsolna le az a fi relé? Csak ha hiba van... Ha az szabványosan van kiépítve, és nem dobod a hajszárítót a kád vízbe, akkor nem fog lekapcsolni...
Ha viszont tagolni szeretnéd, akkor fürdőnek rakj külön egyet, és a mostani fi relé bemenetét osszad ketté, és a fürdő mostani áramkörét kössed át az új fi relére, bár én értelmetlennek látom ezt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!