Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazán akkor is...

Kondenzációs kazán akkor is megéri, ha nem tervezünk falszigetelést?

Figyelt kérdés
Turbós vagy Kondenzációs kazán közt vacillálunk. Házunk egyszintes, 90nm, 3 szoba, 40 éves, jelenleg nyitott kazán van régi radiátorokkal. Melyik kazános rendszer érné meg jobban? Mennyi kb. a fűtéskorszerűsítés költsége kazánnal, radiátorokkal, vezetékekkel?

2016. márc. 15. 15:33
1 2
 11/13 Serin válasza:
10-estől kérdezném, hogy el lehet kérni a szerelőt elérhetőségét, amennyiben Budapesten is dolgozik? Következőre inkább őt hívnám szerelni, ha ennyiből megoldja. Nekem ennyiért rakták fel a régivel megegyező cirkót, tehát sima csere került ennyibe bekötőelemekkel.
2016. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

10-vagyok, sajnos Szegedről, a szerelőm nem vállal pesti munkát.

Az összegből 300000 volt a kazán, a hozzávaló kéményelemekkel, felszereléssel együtt. Nekem nem volt semmi dolgom, a szerelő minden papírmunkát elintézett.

Ami az én dolgom volt, az egy érintésvédelmi jegyzőkönyv kérése egy villanyásztól, illetve a garanciajegy elintézése egy gázkészülék-szervizessel. Ez került 2x10000-be.

Maga a 24KW-os Bosch turbós (kombi) kazán a kéményelemekkel együtt került 250-be, a fennmaradó 50 a kiszállás, szerelés, beszerzés, egyéb anyagköltség. Azért erre a típusra esett a választás, mert a Bosch saját maga gyártja a kéményelemeket a saját kazánjához, és együtt van engedélyeztetve. A többi gyártó -állítólag-nem, hanem külön kell kiválasztani a megfelelő típust, és külön engedélyeztetni.

2016. márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az előző kissé tévedésben van. Minden gyártónak van saját füstcsöve. Inkább az a ritkább, hogy megengedik-e a más füstcső márkákal való összeszerelését. (c6-os engedély)

Továbbá nem tudom hogy cseréltette le ennyiből a kazánt.

"szerelő minden papírmunkát elintézett. " Egy rendesen lepapírozott (teljesen hivatalos)kazáncsere költsége min 500.000 Ft (kazán árával együtt természetesen)

2016. jún. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!