Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazán akkor is...

Kondenzációs kazán akkor is megéri, ha nem tervezünk falszigetelést?

Figyelt kérdés
Turbós vagy Kondenzációs kazán közt vacillálunk. Házunk egyszintes, 90nm, 3 szoba, 40 éves, jelenleg nyitott kazán van régi radiátorokkal. Melyik kazános rendszer érné meg jobban? Mennyi kb. a fűtéskorszerűsítés költsége kazánnal, radiátorokkal, vezetékekkel?

2016. márc. 15. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Sokáig nem lehet vacillálni!

Júliusig van még lehetőség turbós felszerelésére is, azután viszont csak kondenzációs szerelhető. A kb. százezres többletára mellett az is drágítja, hogy külön saját kémény kell neki a kapcsolódó tervezési, engedélyezési, kivitelezési költségekkel. Ez egy átlagos családi háznál elérheti a milliót is.

Nekem -legalább is- így magyarázta a gázszerelő.

2016. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha így van ahogy írtad akkor sose térül meg.
2016. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2016. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 5 éve volt teljes fűtés felújítás egy 110 m2es 40 éves házban. Kondenzációs kazán lapradiátorok új műanyag csövek stb. Nincs kémény, a ház falán lóg ki a füstcső és a levegőt is innen szívja be a kazán. A lakás felől teljesen zárt a rendszer. A teljes gázrendszer akkor lett kiépítve előtte csak egy gázcsonk volt. Minden tervet elfogadtak, mindent átvettek a hatóságok kémény nélkül is.

Az éves fűtés 160-200 ezer forint között volt az elmúlt években, úgy hogy folyamatosan 20 fok van a lakásban, a gyerekszobában 23, mert közbenső szoba és nagyobb radiátort is raktunk.

Azt számoltam, hogy ha leszigetelem a házat és mondjuk 30%-ot megtakarítok akkor is max 60 ezer forintot spórolok egy évben. A szigetelés ára több mint 1 millió. Nekem biztosan nem éri meg.

Új műanyag ablakok vannak, a padlásra dobtam 20 centi kőzetgyapot szigetelést.

2016. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Szóval nem valószínű, hogy megéri a kondenzációs kazán kezdeti jelentősebb költsége, tehát sietni kell, hogy még a turbóst használatba lehessen helyeztetni júliusig.
2016. márc. 16. 09:10
 6/13 anonim ***** válasza:
2016. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Serin válasza:
100%

Nekünk is pont hasonló helyzet állt elő, hasonló lakásban - 100nm, 50 éves ház, nem szigetelt. Tönkremenőben van a régi kéményes kazán, én is végigrágtam a lehetőségeket, rengeteget olvastam, és több szerelővel beszéltem. Megpróbálom leírni, amit sikerült megtudnom:


Igazából mindegy milyet szereltetsz be, a költségek valójában NEM fognak megtérülni, a reklámokkal ellentétben. Én úgy számoltam a saját fogyasztásunkon, hogy a turbós készülék ára (szereléssel együtt) 8-12 év alatt térülhet meg a gázfogyasztáson - ha addig nincs baj vele. A turbós/kodenzációs közötti különbség pedig 12-18 év alatt térül meg, már ha tényleg kevesebbet fogyaszt a kondenzációs - de a szerelő is azt mondta, ne számítsak rá, hogy 15 évet el fog menni az új készülék, ezek már nem olyanok.


Röviden ezeket az ajánlatokat kaptam, munkadíjjal együtt:

Kéményes kazán cseréje újra: 300 ezer.

Turbós kazán új kéménnyel: 600-700 ezer.

Kondenzációs kazán új kéménnyel: 800 ezer.


Minket most pont arra beszélt rá az utolsó szerelő, hogy inkább cseréltessük ki a kéményes készüléket egy ugyanolyan fajtájúra, mert egyszerűen a plusz költségek miatt nem éri meg még a turbós sem.


Plusz infó, ha esetleg nem tudod:

A turbós/kondezációshoz új kémény kell mindenképp, elhelyezkedéstől függ, hogy elég kidugni a falon vagy fel kell vinni a tető felé (nálunk fel kell, közel van a szomszéd). Ha fel kell vinni, a padlásról megközelíthetőnek kell lennie, tehát kibúvó, létra építése kell hozzá.

Ezen kívül a kondenzációsnak savas kondenzvize van, amit el kell vezetni saválló (műanyag) lefolyócsővel a csatornába.


De készülj fel arra, hogy szerelőt is nehéz találni. Én már 4-tel beszéltem, ebből 2 jött ki felmérni, de eddig egyik sem tartotta be az ígéretét és nem küldött árajánlatot a megbeszélt időre, arról pedig beszélni sem akartak, mikorra tudják vállalni a munkát Az ötödik javasolta, hogy csak kazánt cseréljünk, ő meg is csinálja ezt 2 nap múlva.

Úgyhogy én a helyedben legalább hármat kihívnék egyből árajánlatot kérni, mivel sürget az idő nyárig.

2016. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó válasz ez is, köszönöm szépen! Nem sok különbség van árban a kondenzációs és a turbós között, és a radiátorokat is ha nézem, max 50eFt a különbség a nagyobb méret miatt az összes radiátorra. Nálunk szerelt kémény lesz oldalfalon mindenképp, illetve kell még a lefolyócső. Ha 150-200e-ből kijön a kondenzációs fűtésrendszer összköltsége a turbóshoz képest, lehet, hogy bevállalom.
2016. márc. 17. 12:41
 9/13 xswerdy ***** válasza:
Kémény a turbóshoz is új kell, mivel az is zárt égésterű, úgyhogy 1-nek nem egész jól magyarázta a szerelője.
2016. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A turbóshoz adják a kéményt, és nem kell külön építtetni, engedélyezetni!

Nálam tegnap cserélték a régi FÉG cirkót egy BOSCH turbósra.

Felszerelve a régi helyére, saját kéménnyel(kb. egy méterre áll ki a tető fölé) 320000 lett a vége cakli-pakli.

2016. márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!