Hogy kell szerelni a kismegszakítók (külső és belső) közti területet?
A külső kismegszakító az áramszolgáltató tulajdona, le van plombálva és ők cserélik, ha elromlott. A lakáson belüliek meg az ingatlan tulajdonosáé.
Ha fejlesztés van (1 helyett 2 vagy 3 fázis lesz bekötve), akkor azt hogy kell megcsinálni? A külső kismegszakítók, mivel plombálva vannak, ezért azokból hogyan tud az ember vezetéket kivezetni?
Én értem mire gondol :D
Ha fejleszteni szeretnél, először belül kell egy villanyásszal megcsináltatnod. Utána szólni kell az áramszolgáltatónak, hogy fejleszteni szeretnéd az ingatlanod, de mire ők kiérnek addigra kész kell lenni a belső szerelésnek, mert csak úgy kötnek rá a rendszerre.
Valószínű villanyóra szekrényt is cserélned kell, mert a három fázishoz másfajta műanyag dobozt kell beépíteni. A két megszakító közötti vezetéket meg a szolgáltató emberei kötik rá, de a szerelődnek elő kell készülni vele.
"2 sose lehet
panelnál is ha három fázis van, azt osztják 3 felé, hogy egyenlő legyen a terhelés, és ne legyen fáziseltolás, mert az rengeteg plusz költség, és az élettartamot is negatívan befolyásolja"
Az Eon maga ellen dolgozik, mert az 1 db 10 amperos biztosíték helyére ingyen rak maximum 32 amperost, de ha 3 db 10 amperosat vagy 2 vagy 3 db 16 amperosat szeretnék, akkor a második és a harmadik biztosíték után már egy csomó pénzt felszámol, azaz csak úgy éri meg nekem, ha egy fázis van erősen terhelve. Nem értem, miért ezt ösztönzi a díjszabásuk, az egyenlő elosztás helyett. Azaz miért nem egységes a díj attól függetlenül, hogy hány fázis van használva?
Szerelővel beszéltem.
Egészen pontosan ez úgy van, hogy a többlakásos ház méretlen fővezetéke az kicsit mostoha terület, de amennyiben a lakóközösség (akármilyen jogi forma is) felkéri az áramszolgáltatót az üzemeltetésre, akkor az köteles lenne elvállalni.
Ennek a hogyanja az üzletszabályzatban van meghatározva, amit ugye a kedves fogyasztókat képviselő kedves magyar állam kedves képviselő szerve, az Energiahivatal hagy jóvá.
A fogyasztók szempontjából "sajnos" azért a szolgáltató követelményeket állít ki, ócskaságot nem vesz át, stb. A sajnos azért van zárójelben, mert ugye jelenleg egy társasházi fővezeték inkább lepusztult szemétdomb, mint XXI. századi műszaki berendezés - ha meg kötelezve lenne a társulat felújítani, stb... Az már nem is ez az ország lenne. :D
Ha átvenné, akkor az ELMŰ pld. azt is vállalná, hogy a felvevőképességről nyilatkozik (ez elvileg azért azt jelentené, hogy a terheléseloszlás ütőerén tartja a hüvelykujját), az EON-nál ilyen passzus nincs is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!