Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért ázik be az ablaknál?

Miért ázik be az ablaknál?

Figyelt kérdés

1, [link]


2, [link]


3. [link]


4, [link]


Tetőtéri ablakot szeretnék cserélni mert már nagyon gáz a mostani ami már több mint 20éves(Velux). Ez fából van de én mindenképpen műanyagot akarok.

Elég nagy méret,mértem az ablaküvegeknél a távot és olyan 94x120 jött ki nagyjából. Az egyes kép a szomszéd szobából van igazából a 2es képen látszik(ami már az én szobám) a bejelölt helyen,hogy nagy és folyamatos esőzéseknél beázik és lehet is látni ahogy folyik a víz. A 4. kép bal alsó sarkában úgyszintén be van jelölve feketével,ott is érezhető a nedveség és csöpögni is szokott a víz. Felette is folyott a víz de az valószínűleg a pára miatt.


Ezt teljes mértékben a tetőtéri ablakra lehet fogni vagy a cserepek csúsztak el és ott nem stimmel valami mert arra is gondoltam mert nem tudom,hogy a 2. képen látható beázás az lehet-e a tetőtéri ablak szigetelésének a hibája.


Az ablak mindenképpen ki lesz cserélve mert az egész szoba felújítás alatt lesz de érdekelnek a vélemények,hogy mit kell még átnézni. Egy másik helyen is beázik/zott ami a kéményhez kapcsolódik akkor ott is elcsúszhatott valami? Mivel lehet azt befedni?


2. Ablakvásár


Kész tetőtérbe kéne beépíteni szakembereknek,olyan oldaltól szeretnék rendelni ahol ezt válalják és a szigetelés helyreállítását is elvégzik plusz költség ellenében nyilván. Illetve kijön valaki tőlük felmérni,hogy mi is kell meg mik a pontos méretek


2015. ápr. 4. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Le kell emelni az ablaktáblát, ki kell bújni a nyíláson és szemügyre kell venni a keret körüli részeket. Egy szakszerűen beépített ablak körül van egy ólomszoknya a héjazat alatt elfektetve, valamint az ablak két oldalán és felette is terelőlemezek, amelyek megakadályozzák, hogy a tetőről csorgó víz magához az ablakkerethez érjen. Ha ezek megsérültek, hiányzanak, esetleg feltorlódott rajtuk valami (pl. cserépdarab), ami megváltoztatja az áramlási viszonyokat, az okozhat nedvesedést. Előbb talán ezt kellene tisztázni.
2015. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de egy nagy esőzésnél ahol tényleg szél is van mennyit véd az a szabáylzó?
2015. ápr. 4. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha szél van, akkor a szél befúj a cserép alá is, és a lefolyó esővizet eltéríti, a cserép alatt. Ide oda fújja lecsorgó vizet és lehetséges, hogy az ablak körüli lemezen is átfújja és befolyik.
2015. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
na igen, a csajoméknál lévő ablak is így ázik a tetőtől. ezek a fa ablakok, még ha az első egy két évben tényleg jól zárnak, úgyis eldeformálódnak pár év alatt és akkor már lőttek a szigetelésnek. ajánlom a magyarországon gyárott német profilos ablakokat, én slaggal szoktam mosni őket kívülről és soha egy csepp víz se jön be.
2015. ápr. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!