Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Igénytelen festés után mit...

B.laci100 kérdése:

Igénytelen festés után mit tehetek?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy lakást, kisebb átalakítás után ki kellene festeni! A festő mestert 30 éve ismertem, de korábban soha sem festett nekem!A mesterrel mindent átbeszéltünk a teljesen üres lakásban! A falakat kérem lekaparni, átglettelni, csiszolni. Ahol repedések láthatók, (a vizes blokk és egy közlekedő gipszkartonból lett építve, és ezen a falon a stószok meg voltak repedve, mert korábban nem lett bandázs felrakva)!

Igényes, szép minőségi munkát kérek! OK! Mondta a festő! Egy hónap múlva,

mielőtt elkezdték volna a munkát, mégegyszer átbeszéltük, mindent le kell takarni, leragasztani, és ehhez 3xannyi takarófólia és ragasztó volt, mint amennyit indokolt lett volna vásárolni! Reggel kezdünk, mondta a mester! én elmentem dolgozni, és minden nap beszéltünk telefonon. (170km-re voltunk egymástól) Minden rendben, mondta minden nap a nyugdíj előtt álló festő mester!Amikor hívott, hogy menjek értük, mert végeztek(5.nap), akkor egy igénytelen, foltos csúnya munkát láttam! Semmi sem lett letakarva, sem a parketta, sem a félretolt konyhabútor, sem a kapcsolók, kilincsek, telefon stb. Egyetlen repedésre sem lett háló glettelve, minden összekenve! Ahol új villanyszerelési horony le lett glettelve, ott mindenhol rozsdafoltos volt a falfelület! Természetesen Ők nem tehetnek róla, meg azért nem mondták telefonbeszélgetésein alkalmával, mert úgysem értettem volna! A parkettát meg fel kell csiszolni és kész! Sajnos elfelejtettük letakarni!--mondták a mesterek! De azonnal fizessem ki a kialkudott munkadíjat,hiszen végeztünk! Én ezt a munkát nem tudom elfogadni, ezt ki kell javítani!

Az egész felületet újra kell glettelni, ráadásul dreivit hálóval, mert ezt a foltot csak így lehet megszüntetni! -- mondta a festő mester, és utána lehet csak újra festeni! Természetesen ez nem a mi hibánk, és ez felárral jár!

Megkérdeztem 4 festő mestert, hogy mitől lehet olyan foltos, mintha beázott volna??? Minden azt mondták, hogy biztosan nem lett lealapozva! A legegyszerűbb, ha lekenem a foltos részt valkiddal, és 24 óra száradás után az egész szobát újra kell 2x festeni!

Na az én mesterem 1x lefestette, ez így jó, nem kell többször! Persze ahol le lett kenve valkiddal, ott sötétebb, nem takar eléggé!

A munkabér felét kifizettem, de ezért az igénytelenségért többet nem fizetek, elment a bizalom, nem hiszek már nekik! Mire Ők fenyegetnek mindenfélével! Mit tehetek? Mi a megoldás? Van valakinek tapasztalata, ötlete?



#fal #festés #lakásfelújítás #csúnya összekent parketta #zománcfesték letakarítása a parkettáról #fenyeget a festő
2014. dec. 27. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján "barbár igénytelen-kontár munka"! Semmi pénzt Ne többet! Mehet ahova neki tetszik! Hangfelvételt készíts, majd azért beszélgetésközben amennyiben durvul,említsd + hangfelvétel készül, és természetesen tanú jelenléte nem árt!Élhetsz feljelentéssel! Mj: valkid= olajfesték! Nem értem miért azzal kente! Ma már nem divat! v.mikor konyha, főzőfülke és olajlábazatot kentek...
2014. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A foltos résszel hogy mit lehet kezdeni azt így nem lehet megmondani, azt látni kell.

Én is láttam olyan munkát hogy nyugdíjas festő festett egy kis helyiséget, elkérte a pénzt de a festés kimaradt a kapcsolók körül és a paketta fölött. Hihetetlen volt hogy meg merte csinálni.


Ha számla nélkül csinálta akkor nem tehet semmit, ha adott számlát akkor jogi útra vihetik a dolgot de kétlem hogy bárki is igazat adna neki.

Én csak pár éve vagyok a szakmában de nem engedek meg magamnak hanyag munkát.

Én a helyedben eleve egy forintot nem adtam volna neki ameddig meg nem csinálja normálisan. Ezután meg új festőt kell keresni. Általában ezt mindenki úgy szokta hogy megkérdezi valamelyik ismerősét hogy ki festett nála akit merne ajánlani.

2014. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Sok mindent nem tehetsz, sajnos meg kellett volna nézni egy munkáját vagy az otthonát, vagy legalább 1 napot ottmaradni velük. Ha már a kapcsolók burkolatát, lámpák búráját, takaróbúráját, karnist stb nem szedi le az első órában, akkor lehet hazaküldeni. Ez mindenhol alap, még a fóliázást is megelőzi. Az, hogy nem bandázsolt, pedig direkt kérték, az elég egyértelmű, nem lehet vitatkozni. Nyilván a megrendelő is elfogadta, hogy nem fog kapni számlát, vagyis részben ő is hibás. Sajnos a legrosszabb, hogy az illető ismerős, így akár barátságok mehetnek tönkre, de sajnos ezt a hibát a mester követte el. Lehet, hogy túl nagy volt a szabadság és sok volt a tütüke. Józan, rutinos festő ilyet nem lép meg.


Az 1-esnek. A Wallkyd jelenleg Magyarországon az egyetlen olyan alkid-műgyanta (nem olajfesték!) kötőanyagú festék, amely a beázásokat, rozsdafoltokat, nikotint, égési foltokat, zsírfoltokat hatékonyan elfedi, elszigeteli. Van vizes folttakaró, de az negyed annyira hatékony. Kicsit szürkébb mint a vizes Héra, ezért hogy egyszínű legyen ezt a szigetelőréteget legalább egyszer átgurítják diszperzióssal.

2014. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nincsen kedvem vitába szállni, de a lényeg: " 30 éve ismerem"... kérdezem, ki az aki ennyi ismeretség mellett még számlát kér! Mellőzzük az ész osztást! Tényekkel kell megoldani-a kérdése pedig kérdés volt! Lényeg: hibázott, 1 fillért nem adtam volna!... Lehet okoskodni, és piros pacsizni!
2014. dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt hozzászólók! Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos hozzászólását! Igen, a megbízott festőmestert több mint 30 éve ismertem, rendes, önmagára és a munkájára is nagyon igényes ember hírében állt! A fiatal társát akkor láttam először, mikor beszállt az autómba, hogy a kifestendő lakásba vigyem őket! Elméletileg pénteken kezdték volna a munkát, és én mellettük lettem volna vasárnap estig, de megcsúsztak ahol korábban dolgoztak, és csak hétfőn reggel tudtak kezdeni! Mentségükre mondom,(bár nem érdemlik meg, hogy védjem őket),de az ismerős soha nem ivott, józan, békés természetű ember volt mindig! 3 hét telt el a munka befejezése óta, az idősebb szaki már részben elismeri a hibájukat, és hajlandó 3% kedvezmény adására(Ugye milyen nagylelkű!!!), de a fiatal fenyeget, --Fizess, hiszen a munkát megcsináltuk!--

Egyébként a hagyományos halszálkás parkettával lerakott 2 helységet felcsiszoltattam, de a másik két szalagparkettás szoba sajnos nem csiszolható! Az ajtók festésekor sem terítettek le sem fóliát, sem hullámpapírt, de még egy újságpapírt sem a parkettára! El lehet képzelni, hogy nézett ki a "remekmű"!Összekenve minden, meg a szoba közepe is! Sajnos a zománc festéket alig tudtam még higítóval is eltávolítani!Próbáltam ronggyal, szivaccsal, dörzsivel, de csak kinlódás volt a szintetikus higítóval. A nitró vitte, de természetesen a parketta lakkal eggyütt! Erre a válaszuk, h teddivel újra lehet lakkozni, és szebb lessz, mint korábban!

Hát persze! Most már nekik is lenne ötletük!!!??? A munka elkezdésekor "csak" le kellett volna takarni, és nem kellene utólag okoskodni! Érdekes, hogy szerintük a gipszkarton falon nem volt repedés, csak festés után jelentkezett! Nem igaz! Én mutattam nekik, h az összes gipszkartonos stósz meg van repedve, és direkt hálót is vásároltunk, h ne jelentkezzen a repedés újra! Egyébként az ismerős mesterrel eggyütt mentünk el az Ő "boltjába" vásárolni, és szabad kezet kapott, h milyen anyaggal dolgozik! Csak jó, és szép legyen, mondtam!

Magyar szabványnak nem felel meg a munkájuk, de "AS szabványnak" igen! Ahogy sikerült!

Nehéz megnyugodni, nehéz elfogadni, nehéz így egy kisvárosban élni!

De remélem, h rendeződnek a dolgok, és sikerül feldolgozni a történteket!

Egyébként zárszóként leírom a reakciójukat egy kérdésemre!

Amikor megláttam a munkájukat, és megkérdeztem:

---Mit csinálnátok akkor, ha az autótokat így kapnátok vissza a szerelőtől? Kívül-belül összekenve???

--Azonnal feljelenteném! -Hangzott a válasz!

Köszönöm!

2014. dec. 28. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

kizárt, hogy egy festő ennyire pocsékul dolgozzon


a tanulság, hogy a pénzt napi fizetéssel kell elkérni és az utolsó részletet akkor kell megkapni, amikor még a házban vagyunk és a maradék festéket ki lehet önteni a padlóra


egyszerűen megloptad őket


így kell élnie egy munkásnak, hogy a fele bérét kapja meg annak az összegnek, ami eleve alacsony bázison van.

2014. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
#6- nem tudom miért nem lehet elhinni! Igaz talán majd 1* a sajátodon fogsz tanulni...
2014. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem fizetnék többet.

Gyakorlatilag nem értéket termettek, hanem kárt okoztak a lakásodban. Az hogy elpocsékolták a nyersanyagokat egy dolog, de hogy tönkretettek más dolgokat, az mindennek az alja. Azt mindenképpen meg kellene téríteniük! Ha fenyegetőznek jelentsd fel őket!

Ha nem volt szerződés, akkor ne fizess. Ha volt szerződés, akkor a minőségre hivatkozva tagadd meg a fizetést!


Közösségi oldalakon meglehet a "munkájukat" osztani az ismerősökkel, hogy mások ne essenek ilyen hibába!

2014. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6# pedig vannak cifra dolgok. Főleg az ismerősök csinálnak meg mindenfélét, mert azt hiszik meg engedhetik maguknak. A férjem lakásában villanyvezetéket cserélt az apja ismerős villanyszerelő-"mestere", kapaszkodj, sérgen mentek a falban a vezetékek utána! Mert "jó az"...
2015. jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!