Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a reális ára a tapéta...

Mi a reális ára a tapéta leszedésnek és glettelésnek Szegeden?

Figyelt kérdés

Egy lakást újítunk fel. A régi tapétát le kellene szedni, és alatta újra kellene glettelni, Később festeni fogunk, de azut úgy tervezem, hogy már magam csinálom.


Egy festő 1000 Ft/nm árajánlatot adott úgy hogy 500 Ft a tapéta leszedés +500 Ft a glettelés.


Kb 100 nm alapterületről van szó, ami kb 300 nm falfelület. A plafont nem kell csinálni.


Arra vagyok kíváncsi, hogy ez korrekt árajánlat-e? Mi ennak a szokásos ára?



2014. dec. 14. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem korrekt bár attól függ milyen minőségre gletteli. tapéta alá? vagy festve lesz?
2014. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem drágán csinálja.

Tapéta leszedésért általában 150-260 Ft/m2 áron szokták vállalni.

2 réteg glettelés+csiszolás pedig 400-480 Ft/m2 árat szoktak kérni.


Ha akarsz spórolni akkor a tapétaleszedést te is meg tudod csinálni.

Meleg vízzel beáztatod a tapétát egy ecsettel, majd spaklival lekaparod.

300m2-rt egy hétvége alatt nagyon kényelmesen megcsinálsz, és ha 200Ft-al számoljuk akkor is megspóroltál 60000 Ft-ot.

2014. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Festésre lesz


A tapéta pedig valami műanyag cucc, amit nem lehet átáztatni, előszr le kell szedni a felső réteget, és csak auztán lehet az alsó réteget leáztatni.

2014. dec. 15. 01:25
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem, hogy a tapétaleszedésért az sok. Bár pepecselős...
2014. dec. 15. 01:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Sztem korrekt. A gletteléssel több idő megy el mint a festéssel, mégis mindenki egyárban számolja. Tehát ha 500 a festés, akkor 500 a glettelés is. A festéssel együtt viszont jól állunk időben, csak glettelni nem éri meg 500ft-os négyzetméteráron.

Így mivel te spórolni akarsz a festés árán, ő meg nem akarja hogy sok ideje elmenjen a gletteléssel úgy hogy pénzt meg alig lát, így emel az árakon.

2014. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!