Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Túl sok anyag és kivitelezési...

Túl sok anyag és kivitelezési díjat akar ránksózni a kivitelező, tehetünk vmit?

Figyelt kérdés
Mi voltunk a hülyék mert ismerős ajánlotta, hogy ő a tuti, nem ver át...stb és egy irka firka semmilyen árajánlat után kiadtuk neki a munkát. A munka egy hét helyett 3 hétig tartott, egy m3 betonozáshoz ránk akar sózni egy tonna estrich árát,egy m3 kavicsot, mindezt 25000 munkadíjjal megspékelve=60000 Ft. Ő, és egy segédmunkás dolgoztak, az óradíjuk az elszámolása alapján 2000Ft/h- ra jönne ki. Naponta 32000/ két fő. A munka nem volt más, mint terasz járólapozása, és felfalazása, vakolása ytonggal.
2014. júl. 12. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1 m3 beton az közel 1 tonna zsákos estrich (amit ki is kell fuvaroztatni).

Napi 32 ezer munkadíj nem sok és nem is kevés, nyilván nem te hoztad-vitted őket és elég sokszor fordulhattak. Kicsit szerintem román árakban gondolkodsz: 5-7 ezer/fő. Ha egy szakember napi 10 órában nem keresi meg a 20-ast (és a vállalkozó minden embere után 10-10-et tisztán) akkor lehúzhatja magát a wc-n és nagyon rosszul csinál valamit.

2014. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És akkor hová ment egy m3 sóder? Amúgy lemértük, szerinte volt egy m3, de csak 0,5 valójában, csak mi túl megbíztunk benne. Azt mondod nem sok naponta 32000? Számla nélkül, zsebbe? A zulegernek ad napi 5000-t, a többi az övé. Már bocs, de számold már ki mennyi ez neki havonta! A diplomások nem keresnek ennyit, nem Ausztriai árakban kell gondolkodni, mert nem ott élünk sajnos. És nekünk sincs ennyink rá, ha neked igen, akkor örüljél!
2014. júl. 12. 19:20
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szimpla pesti árak. Egyáltalán nem sok napi 30.000 tisztán egy vállalkozónak feketén. Bruttóban meg kell lenni az 50-nek is. És igen, a diplomások mennek mosogatni havi 80-ért, a szakmunkás vállalkozók meg megkeresik a havi 500-at tisztán. És van úgy, hogy nincs mindennap meló, viszi magával a szeszámokat stb. Nekem van diplomám is és szakmunkás vizsgám is, építőiparban dolgozom, hidd el, korrekt az ár. El nem tudod képzelni milyen pénzek mozognak számlás megrendelésknél - rögtön kettővel kell szorozni. Gondolom azon nem gondolkozol el, hogy egy komplett olajcsere, ami kvázi fél óra miért 4000-5000 Ft + anyag (15-20e)? Rögtön kétszer több mint a kőművesed... és az autószerelő sem diplomás. Én csak tényeket közöltem, tetszik, nem tetszik, ne rám haragudj.
2014. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Még egy példa: most ment el a kútásó, lement 2 gyűrűnyit. Nagyon nyomta, 1 nap alatt végeztek ketten, másnap bedobták a két gyűrűt, az én villanyom használták, a kisásott iszapot is itthagyták. 150e volt feketén, a két gyűrű ebből 30e volt. Nem szóltam egy rossz szót sem, mert ennyi az ára mindenhol, ráadásul 2 év alatt megtérül. Ők másfél nap alatt kerestek 120-at. Megdolgoztak érte, nem sajnáltam tőlük.
2014. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem haragszom rád egyáltalán, és tudom, hogy Pesten reális ez az ár, de mi nem ott élünk, mifelénk ennyit még a számlás vállalkozók sem kérnek, mert nem lenne ki megfizesse...

Az árakkal is tisztában vagyok, a családi házunkat, ahol élünk, 10 éve építtettük, még mindig vannak csip-csup dolgok, ez is olyan volt többek között. Ez egy lépcsős terasz, amit csináltak, kb össz 30 m2 lépcsővel együtt. Na most erre több mint fél millát kifizetni, anyaggal együtt brutál szerintem....

Tavaly a fürdőnket újíttattuk fel, az 16 m2, teljes bontás, átalakítás, burkolás, víz villany, menő vállalkozó, szla képes, 3 hétig tartott, ugyanennyi volt a munkadíja, mint a mostaninak, pedig az sokkal nagyobb, durvább meló volt.

2014. júl. 12. 22:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó, az igaz, hogy vidéken majdhogynem a fele szokott lenni az ilyen típusú munka. Pesten már inkább Woody Allen mondása igazolódik: "Az hagyján, hogy nincs Isten, de próbálj meg vasárnap vízvezeték-szerelőt találni!"
2014. júl. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szóval, a kérdésre visszatérve, tehetek vmit? Ha rákérdekezek erre, meg arra, még ő fog megsértődni, hogy nem bízok benne....aztán meg érezhetem magam én rosszul...Tegnap még a sittkupacban is turkáltam üres estrich zsákok után, természetesen kb a kiszámlázott felét találtam csak meg. Nem hinném, hogy hazavitte a többit...
2014. júl. 13. 07:34
 8/13 anonim ***** válasza:
árajánlatban mi szerepelt?
2014. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pár ezerért nem fog szakember dolgozni manapság. Egyébként tök mindegy jó e az ár vagy nem meg kellett volna előre állapodni , mert így szokás. Én is építkeztem és a lábát be nem tette oda a telekre senki amíg árat nem mondott. Vittem a rajzot a kőművesnek ő meg mondta mennyiért vakol falaz betonoz m2-enként. Rajz alapján nagyjából ki számoltuk. Mikor kész lett együtt mindent lemértünk. Fizettem és kész nem volt meglepetés. Itt sajnos te vagy a hibás , fizesd ki az illetőt és máskor figyelj oda. Gennyes dolog utólag sokalni a pénzt.
2014. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Utólag már felesleges variálni. Van aki azért mérges, ha 1 nap alatt végeznek és sokat kérnek, van aki azért, mert elhúzzák és sokat kérnek. A munkabeosztás a vállalkozó dolga, az árban meg előre kéne megállapodni. Nyilván annyit mondott amiért még megérte.
2014. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!