Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » B30-as téglára 10 cm-es...

B30-as téglára 10 cm-es szigetelés konvektorfűtéssel nagyon nem gazdaságos?

Figyelt kérdés
Házat nézek, ezek a paraméterek. El tudnátok magyarázni, hogy ez milyennek számít? Azt vágom, hogy nagyon nem a legkorszerűbb, de mégis mennyire rossz? A ház tetszene és a büdzsébe belefér.

tegnapelőtt 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Közepesnek számít.


4 cm hőszigetelés már 94%kal csökkenti a kiáramló hőt.

A 10 cm elég lesz a következő 50 évre.


A konvektor fűtés elavult, de könnyen (gyorsan és viszonylag olcsón) fejleszthető.

tegnapelőtt 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A konvektoros futes elavult. En akkor vennek ilyen hazat ha beleferne a keretbe a kozponti futes kiepitese. Szuleimnek konvektorok vannak a hazban es minden evben van valamelyikkel gond. Gyorsan felfut de nem tartja a meleget es nem gazdasagos.


A 10cm szigeteles szerintem jo.

tegnap 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A gázkonvektor nekem kizáró ok lenne.

(Mamáéknak van, karban is van tartva. Ennek ellenére ha jó hőmérsékletet akar, akkor cefetsok a gázszámla. Így minden télen kabátban ülök náluk kb)

Akkor venném meg én is, ha ezt le lehetne cserélni valami kórszerűbbre egyből, beleférne még az is a keretbe.

tegnap 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Az 1es miért lett leszavazva? Az 50 éves állítás miatt?


Igen, nekem sem tetszik a konvektor, de a többi adottsága igen. Két évig még biztos nem tudnám átalakítani a fűtést.

tegnap 07:27
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, 3-as! Igen, engem is ezért zavar ez :/
tegnap 07:28
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

A 10cm elmegy szigetelèsnek. Ha a padláson nincs, ida lehet könnyen tenni, ès sokat számít!

A konvektort javíttatni olcsó, èk egyszerű berendezès. Mivel mellette van a hőèrzèkelője, így ott meleg van, távolodva hűvösebb. Jó szigetelès mellett javul ez a komfort.

Viszont ahány konvektor, annyi szor vesztesèg. Ha règi, bármikor cserèlheted, ha dobrepedèse van, vagy nem javítják alkatrèszhiány miatt.

Átlakítani a fűtèst lehet, ahogy 1# írta, de olcsón nem, az tuti. Mivel új gáztervet, kazánt, radiátorokat igènyel, csövek, minden rendszer innentől új előírások szerint; esetleg kèmèny. Aránylag gyors, de olcsónak nem mondható.

tegnap 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha amúgy minden más tetszik a házban, akkor nekem a konvektoros fűtés nem lenne kizáró ok. Pár évig ki lehet húzni, aztán majd korszerűsíteni kell. Viszont valószínűleg régi ház, sokkal alaposabban megnézném a falak és tető állapotát.
tegnap 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

A konvektor a legbiztonságosabb, legolcsóbban üzemeltethető fűtés. Az én konvektoraim 30 évesek, egy húsz éves..ezeknek a hatásfoka 90%...


a ház kívül-belül, alul-felül szigetelve van 5 cm-es hungarocell táblákkal. A nyílászárók cserélve, a szellőzés fortocskával megoldott. Az ajvékolókkal szemben nincs penészfolt sehol. Akármelyik vendég jött, egy sem fázott még..ráadásul két konvektor kandalló(nagy üvegablakos)...


kedves kérdező csináltass központi fűtést, az nagyon jó.

tegnap 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, nagyon hasznosak!!
tegnap 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Konvektor tényleg nem korszerű, de egyszerűen lehet rá elektronikus vezérlest rakni és úgy magas hatásfokú lesz.


A szigetelés meg legalább van.

B30as se kisméretű tömör tégla kategória.

tegnap 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!