Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a velemenyetek a purhabos...

Mi a velemenyetek a purhabos szigetelésrol?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a poliuretán habszigetelés használatáról egy régi építésű faház tetőterében? Hosszú távon károsíthatja a fa szerkezetét? Milyen megoldásokat ajánlotok a károsodás elkerülésére? Jelenleg üveg vata van, de nagyon hanyagul oldották meg, így a felújítási munkak soran mindenképp cserélni szeretnénk.
tegnap 13:29
 1/6 anonim válasza:
Én csak azt tudom, hogy amikor szigeteléseket néztem, akkor a hab volt az, ami leggyorsabban és legnagyobb lánggal égett le. Persze ne legyen nálatok tűz még véletlenül se, de ha mégis lenne, akkor a hab nemhogy nem állítaná meg, de még rásegítene is.
tegnap 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezen meg soha nem is gondolkoztam. Remélhetőleg nem lesz tűz. Az egy fa épületnek úgyis hatalmas károkat tud okozni.
tegnap 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Angliában konkrétan sem lakásbiztosítást, sem lakáshitelt nem adnak olyan ingatlanra, amiben fújható purhab szigetelés van. Ennek nyilván megvannak az okai, volt ahol berohadt a tető alatta, és összedőlt idővel. Itt nálunk még új, nem gyűrűztek be az ajánlások, de én emiatt kerülném.


Maradj a megszokott kőzetgyapotnál.

tegnap 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előbb nézd meg a videót utána döntsél.

https://www.youtube.com/watch?v=VWHglOGiH38

tegnap 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb 2x drágább, mint azonos hőszigetelési értékű kőzetgyapotot leteríteni. Ha ez neked nem gond, akkor működhet a megoldás.


Igen, létezik tűzgátlós fajta, de azért nem árt saját magadnak meggyőződni róla (kis darabkán öngyújtóval), mert a majszterek előszeretettel fújkálják a jóval olcsóbb "sima" változatot.

tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elettani hatásáról nem is beszélve... honban tudod hogy 5-10 év múlva nem derül ki hogy full rákkeltő?
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!