Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom kicserélni egy...

Hogyan tudom kicserélni egy hűtőajtó szigetelőgumiját, ha az nem csavarral vagy ragasztással volt eddig felrakva?

Figyelt kérdés
Egy Samsung szabadonálló hűtőről van szó, aminek az alsó fagyasztó rész ajtaján az egyik sarkot kezdi elengedni a szigetelés. A mostani szigetelés (vagy ajtógumi, ki hogy hívja) egy vájatba van rögzítve és a "szögletes, 3 rétegződésű fajta gumi". Nagyjából 10 céget kerestem meg, hogy van-e a típushoz ajtógumijuk, sajnos nincs, már gyári alkatrészt sem tudnak adni hozzá. Méretben más gyártónál is kerestem, de úgy sincs, így gondoltam rendelek univerzális ajtótömítést és azt rakom fel. Azonban ezeknél vagy csavaros megoldást ajánlanak, vagy ragasztást. Első gondolatra én a csavarost preferálnám, mivel egy esetleges új cserénél az könnyebben eltávolítható, azonban nem tudom/merem megfúrni az ajtót csak úgy. (Meg amúgy hely sem igazán van hozzá hol kialakítva - és inkább ez a problémám a ragasztós megoldással is, hogy a vájat, ami rögzíti az ajtógumit, az majdnem a fele felületet elveszi az ajtógumi hátsó részéből, így félek, hogy nem lesz jó az új szigetelés.) Még semmi sincs megrendelve, úgyhogy ha valaki esetleg tapasztaltabb tudna segíteni, azt nagyon megköszönöm!

tegnap 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Feltètelezem egy profilba van belenyomva úgy tartja. Profilba az odavalót tudod ismètelten beletenni. A többi rögzítès innentől kèrdèses.

[link]

Ajtót nem tudsz venni kompletten?

tegnap 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, egy profilba van belenyomva. Sajnos ajtót sem találtam eddig, ahol volt kiírva, ott azt mondták, hogy már nincs raktáron és nem is tudnak rendelni.
tegnap 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!