Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen elektromos fűtést...

Milyen elektromos fűtést ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören :


Ház:

Tégla. Bruttó 100, nettó 76nm családi ház, 30 éves, (akkori, nem tudom hogy ez számít - e bármit) hőszigetelt tégla, maga a ház nem hőszigetelt, régi fa nyílászárók (nem húz). 2 kis hálószoba, 1 nappali (és konyha, fürdő) . Nekünk 22-24 fok a kényelmes. Éjszaka 20 körül.


Helyzet:

Gáz bevezetése nem opció. (légyszíves ne menjünk bele, nem opció, gáz párti lennék)


Tények :

- allergia

- az alap felújítás (vezetékcserétől berendezésig, ezt sem részletezném), sok pénzt elvisz, olcsóbb kiépítést preferálnék, elektromos fűtő panelt ajánlottak. Az jó, hogy már kevés a hidegebb tél de nem tudom hogy mennyire megérős. Egy klímát tervezünk a nappaliba, alapvetően nem melegedett át a ház és télen amikor néztük sem volt túl hideg ahhoz képest. Az allergia miatt (is, illetve a mínuszban való reagálás miatt is) vannak fenntartásaim a klímás fűtéssel. Én gázzal fűtöttem még csak, konvektorral, kazánnal. Viszont van egy ismerős aki klímával fűt, nagyon dicséri de nekem hideg érzetem volt és végig prüszköltem. Van olyan ismerősöm is aki 40nmes lakást fűt elektromos panellel. Egyiktől sem merek a számláról kérdezni mert nem illik, így inkább névtelenül kérnék tapasztalatot, bármilyen opció érdekel és ha tényleg csak sacc kb Valaki azt is hozzá tudná tenni, hogy ezek alapján KB x HUF lenne a panel, y HUF a klíma, z HUF a kazán, zs HUF a radiátor blabla..az nagyon jó lenne. Kicsit bugyuta kérdés, tudom :)



szept. 9. 19:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi, Porotherm 30-as téglát használták az építés során.

A szigetelést még mindig könnyebben meg tudjuk oldani mint a gáz bevezetését azért is kérdeztem.

szept. 10. 12:36
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szigeteletlen ház esetében a víz-levegő hőszivattyú nem opció, mert a teljesítménynek nagy ára van.

Az elektromos vackok 1-1 ben pazarolják az áramot.

1728 m3 gázból indulok ki, ami ~184300 ft/év. Kondnezációs kazán hatásfoka ~92% így valójában 1590 m3-t használt el fűtésre, a többi megy a külvilágba.

Ezért ezt az értéket tekintem most 100%-nak, az infra panel 99% hatásfokú.

A váltó szám szabvány szerint 10,5! -->1590 KWh*10,5=16695 KWh +1% veszteség --> 16712 Kwh/év

Ha azt feltételezzük a háztartás elhasználta a rezsi keretet, ami valószínű, így a fűtést drágán kell fizetned ~71ft/KWh

Áram: 16712KWh*71Ft/KWh=1.186.552 Ft/év

Gáz: 1728 m3-->MVM kalkulátor= 184.300 Ft/év

Azaz 6,438x többe került 2023-24 télén fűteni infra panellal, mint kondenzációs gázkazánnal.


Mivel fő fűtés OPTIMALIZÁLT vagy fűtő klímát ajánlanék. Optmalizált az dual kompresszoros ezzel a legegyszerűbb megkülönböztetni.

Fűtő klíma:

[link]

vagy Midea Oasis plus

Ebből 3 db elég jó komfortot adna. 1-1 a szobákba és 1 a nappaliba. A klímás majd beméretezi. Valószínűleg 3 db linkelt méret elegendő.


Optimalizált

Fisher Comfort plus /Midea All Easy pro


A linkelt klímának SCOP 5,3 a szezonális hatásfoka

16695KWh/5,3= 3150 KWh/év az egész házra nem 1 klímára

3150*71= 223.650 Ft/év

H tarifával:3150*24= 75.600 Ft/év


A bacikra ezt tudom javasolni kiegészítésként:

[link]

Van párásítós verzió is

[link]


Alternatív megoldásként: vegyes kazán radiátorokkal pellet égőfejjel. Ez valamivel költségesebb üzemeltetni, mint a kondenzációs kazánt. Az a baj nagyon ingadozó az ára, de olyan +10-30%-al lehet kalkulálni. Vagy vegy kazán pufferral, de akkor fát kell vágni és 1-3 naponta begyújtani. Ez kb annyi lesz mint a gázkazánnal való fűtés, ha hasogatott fát veszel.

szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12+

El is felejtettem klímák tudják ionizálni a helyiség levegőjét, tehát baci mentesít, de a szűrő rendszereik semmire valóak. Ezért allergia esetén mindenképpen javasolt nagy teljesítményű légtisztító. Az olcsó vackokra rá se nézz, neked egy egész házat kell megszűrni, úgy hogy a klímák folyamatosan keverik a levegőt. A daikin gépe ezt lazán megoldja.

szept. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
szept. 28. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!