Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen elektromos fűtést...

Milyen elektromos fűtést ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören :


Ház:

Tégla. Bruttó 100, nettó 76nm családi ház, 30 éves, (akkori, nem tudom hogy ez számít - e bármit) hőszigetelt tégla, maga a ház nem hőszigetelt, régi fa nyílászárók (nem húz). 2 kis hálószoba, 1 nappali (és konyha, fürdő) . Nekünk 22-24 fok a kényelmes. Éjszaka 20 körül.


Helyzet:

Gáz bevezetése nem opció. (légyszíves ne menjünk bele, nem opció, gáz párti lennék)


Tények :

- allergia

- az alap felújítás (vezetékcserétől berendezésig, ezt sem részletezném), sok pénzt elvisz, olcsóbb kiépítést preferálnék, elektromos fűtő panelt ajánlottak. Az jó, hogy már kevés a hidegebb tél de nem tudom hogy mennyire megérős. Egy klímát tervezünk a nappaliba, alapvetően nem melegedett át a ház és télen amikor néztük sem volt túl hideg ahhoz képest. Az allergia miatt (is, illetve a mínuszban való reagálás miatt is) vannak fenntartásaim a klímás fűtéssel. Én gázzal fűtöttem még csak, konvektorral, kazánnal. Viszont van egy ismerős aki klímával fűt, nagyon dicséri de nekem hideg érzetem volt és végig prüszköltem. Van olyan ismerősöm is aki 40nmes lakást fűt elektromos panellel. Egyiktől sem merek a számláról kérdezni mert nem illik, így inkább névtelenül kérnék tapasztalatot, bármilyen opció érdekel és ha tényleg csak sacc kb Valaki azt is hozzá tudná tenni, hogy ezek alapján KB x HUF lenne a panel, y HUF a klíma, z HUF a kazán, zs HUF a radiátor blabla..az nagyon jó lenne. Kicsit bugyuta kérdés, tudom :)



szept. 9. 19:05
1 2
 1/14 Mad Max2 ***** válasza:
63%

Eddig mivel ment a fűtés?



Egy ekkora házba, ha klimával akarsz fűteni, minden szobába kell 1 klima, ha egyszerre tolja mind mert mondjuk qwa hideg van azért fogja enni az áramot, arról nem beszélve hogy vajon az elektromos rendszer fogja bírni???

szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fa tüzeléssel, két kandalló fűtötte be. Az előző lakóknak.
szept. 9. 20:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kandalló? Annak nincs hőtartása.

Ha a klíma zavar, szinte kilőve. Fűtő ès infrapanelek sokba lesznek jó hőszigetelès nèlkül.

Ha meleg fűtővíz kell, márpedig szigetelès nèlkül a 35-40-45 nem elèg, akkor a hőszivattyú is megpörgeti az órádat.

Vegyes kazán radiátorokkal?

szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"ha egyszerre tolja mind mert mondjuk qwa hideg van azért fogja enni az áramot"

De mindig kevesebbet, mint a direkt fűtés.

szept. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem zavar a klíma, igazából tanácstalan vagyok, azért érdeklődöm.
szept. 10. 08:07
 6/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy nincs szigetelés az amúgy valóban akkora baj, ha a ház hőtartó képessége jónak tűnik? Nem értek hozzá :)
szept. 10. 08:09
 7/14 Mad Max2 ***** válasza:
0%

én maradnék a gáznál


egy kombikazánal meheta fűtés és a melegvíz...

szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gáz nem opció, ezzel kezdtem :D
szept. 10. 09:08
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

"a ház hőtartó képessége jónak tűnik"

Mennyire tűnik jónak? Ha valóban jó, akkor a legegyszerűbb napi egy órát rászánni a kandallók pakolására, aztán kitart másnap ugyanaddig... Ez egészen addig, míg nem leszel szenilis vén hülye, jó megoldás. Onnan kezdve persze életveszélyes.


De ha sok pénzed van, akkor a villanykazán és radiátorok a legjobb megoldás.

szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fogalmazzuk rendesen. A ház hőtároló kèpessège jó, mert nagy a falak tömege. Mivel hőszigetelès nincs, ami megakadályozza illetve csökkenti a külső ès belső hő kiegyenlítődèst a falakban, akkor az nem túl jó, mert arányaiban gyorsan fog ez megtörtènni tèlen.

Figyelembe vève, hogy egyre enyhèbbek a telek ez jót jelent. Mert ninèl nagyobb a hőfokkülönbsèg, annál nagyobb lesz a vesztesèg.

szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!