Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha van egy ház aminek a fala...

Ha van egy ház aminek a fala alul vizesedik, kb 20-30cm magasságig.mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Olvastam különböző megoldásokat,

-injektálás

-lemezelès

-fal kiszárítás

Hogy lehetne orvosolni?


szept. 4. 23:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Új ház építése a megoldás. Komolyan! Az összes többi "trükk", módszer, megoldás,... csak pénzlehúzás.
szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

A megoldás sokminden függvènye. Milyen ház, mièrt vizesedik, van e alap? Az ilyesmit helyileg kell felmèrni. Az ok,felmèrès, belső aljzat magassága; aztán a megoldás.

A lemezbesajtolást alap ès fal közè lehet. Vályogfal esetèn vályogfal nem lehet lemez alatt.

Injektálást nyomatják mindenre, nem tudom milyen eredmènnyel, faltípustól függően.

A kiszárítás a helyreállítás miatt kell, hogy a vakolat fentmaradjon. Sok esetben újravakolás. A jó vízszigetelès akkor jó, ha a falè össze van kötve az aljzattal, ami így utólag nem megoldható, csak új aljzattal.

Règi parasztházaknál legtöbbször az elcseszett felújítások

okozzák. Itt jó a nyitott

rètegrend, drènezès, de mindent

helyileg pontosan fel kell mèrni.

Mindenkèpp megfelelő szakember aki felmèri az okot, èpontos megoldást mond, nehogy továbvidd a bajt.

szept. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez egy kb 40eves ház két szoba van ilyen állapotban.tegla, nem vályog.

Én a lemezelèst gondolom legjobbnak, de attól tartok, hogy bármelyik eljárással kapcsolatban hívom ki a szakembert, mindegyik a sajátját fogja erőltetni.

szept. 5. 08:11
 4/19 anonim ***** válasza:

3# ez így van.

A lemezelèsnèl az alap ès fal közè prèselik be a lemezt. Azon nem jön át semmi. Egyik ismerősömnek ilyen a teljes háza, jó lett.

Az injektáláshoz nem tudok mit szólni, lehet van tőbbfèle anyag, nem egyformán műkődnek, csak az elv egyezik. Lehet a tèglához ez kell, máshoz más

szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Ezért is gondoltam legbiztosabbnak a lemezes megoldást.

Hülye kérdés,de mennyire biztonságos, ugyanis itt a falat ugye elvágják, így elválasztják egy ponton. Ez statikai szempontból mennyire megbízható?

szept. 5. 09:47
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha nem volna megbízható, nem csinálnák. De nem elvágják a falat, hanem, egy kissè hullámos lemezt, a fal ès alap közti malter rètegbe beprèselik, vibrációs gèppel; sok apró ütèssel.
szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Amire gondoltál, az a falvágasos technika. Az eredmèny hasonló mint a besajtolásnál. De itt egy fűrèsszel átvágják a falat, vèkonyan, bolják folyamatosan a vízszigetelő kátránylapot, a kis hèzagba dagado anyagot(vakolat) nyomnak. Kicsit mozdulhat a fal, mac hajszálrepedès jelenhet meg, ahogy a fal megül újra
szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7# igen valóban az átvágásos technikára gondoltam, mert a lemezelèssel kapcsolatban csak ezt ismertem.

De felhívtam egy céget és ők pont a préselős technikát alkalmazzák, így tájèkoztatott hogy az átvágásos annyira mégse jó,ahogy te is említetted.

Úgyhogy marad a préselős lemez technika. Ezt látom a legbiztosabbnak.

Az injektálóst teljes mèrtèkben elvetették

szept. 5. 11:46
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki válaszolt,de leirná mégegyszer, valahogy törlődött az új hozzászólás..
szept. 5. 12:49
 10/19 mindentudó99 ***** válasza:
#1 Miért kell marhaságokat beszélni? Ha nem ertesz hozzá ne irogass.
szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!