Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha van egy ház aminek a fala...

Ha van egy ház aminek a fala alul vizesedik, kb 20-30cm magasságig.mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Olvastam különböző megoldásokat,

-injektálás

-lemezelès

-fal kiszárítás

Hogy lehetne orvosolni?


szept. 4. 23:40
1 2
 11/19 mindentudó99 ***** válasza:
Többféle megoldas van az injektàlast hanyagolnál. Lemez bepréselés falátvágás. Vagy szzakaszos falkibontas szigetelés ezek jók.
szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 zulu ***** válasza:
Így van injektálás felejtős..Mondjuk pincénél se működik láttam már ilyet nem sokat ér.Lemez préselése ez jó megoldás.
szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

10# Valóban elég idióta hozzászólás,

Egyszerű dolog, egyszerű embertől. Nem igazán foglalkoztam vele.

szept. 5. 14:54
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő hozzászólásokat, a lemez préselès marad..
szept. 5. 14:54
 15/19 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer a szakaszos falbontás. A lemez préselés is jó lehet, amennyiben anyagában saválló lemezzel csinálják. Én ilyen céget nem találtam, ma már hullámos lemezzel sem nagyon dolgoznak. Akikkel én beszéltem, mindenki közönséges horganyzott siklemezt használ. Amikor bepréselik, az a néhány század mm-es horgany védőréteg gyakorlatilag le is dörzsölődik, és megindul a rozsdásodás, korrózió! 15év múlva szétrohad az egész lemez. Valaki írta itt egyszer, bontottak vissza ilyet, 15 év után mert újra vizesedett, elrozsdásodott a lemez.

Úgyhogy erre érdemes figyelni.

Egy további jellemzője a lemezelős módszernek hogy kb. 30-40cm széles darabokat préselnek be, ezek között nincs anyagfolytonos kapcsolat! Csak átfedés van, ahol bizony továbbra is feljön a víz.

Ezzel ellentétben, szakaszos falbontással anyagfolytonos szigetelés hozható létre, mert a behelyezett bitumenes lemez szigetelőanyag darabok hozzáférhetőek és összeolvaszthatóak. Mivel a szigetelőanyag elhelyezését visszafalazás követi, a falszerkezet még erősebb is lesz mint korábban volt, ez pedig statikailag kedvező. További előny, hogy a padló vizszigetelő bitumenes lemeze összeolvasztható a falba rakott szigeteléssel, így a padlóval együtt véve is tökéletes anyagfolytonos vizszigetelés alakul ki. A módszer egyetlen hátránya, hogy lassú és fáradtságos munka. Én csináltam, úgyhogy tudom.

szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Dolgoznak rozsdamentes lemezzel most is, arra 50-60 èv a gari. A bevonatos lemez nem sima acèl, (30 èv)hanem egy nehezen rozsdásodó típus tüzihorganyzással. Most is hullámosított lemezt használnak. Ennek szerepe, ès oka is van a technológiaban.

De mindent meglehet kèrdezni, ès utána nèzni.



De mindezt

szept. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16 Melyik cég dolgozik rozsdamentes lemezzel, tudsz példát írni? (Nekem ugyan már mindegy, de hátha a kérdező vagy mások hasznát veszik).

Mit értesz az alatt, hogy nehezen rozsdásodó típus? Tudtommal egyik acélszabvány sem tartalmaz "nehezen rozsdásodó" acélosztályt. Sőt akikkel én felvettem a kapcsolatot annakidején, nem is voltak járatosak az acélszabványokban, helytelenül többnyire a "rozsdamentesített tüzihorganyzott acéllemez" megnevezést használták, ami ugyancsak nem létezij egy szabványban sem. Nem értették azt sem, hogy az acélanyag anyagában lehet rozsdamentes, saválló (főképp a Cr, Ni ötvözők súlyszázalékától függően) vagy védőbevonattal ellátott egyszerű melegen hengerelt acéllemez.

A hullámosítás okát én nagyon jól ismerem, rozsdamentes acéllemez esetén indokolt elsősorban, mivel azok "lágyabbak" a közönséges acéllemezekhez képest, a hullámosítás viszont plusz merevséget ad kihajlás ellen, így a "lágyság" is kompenzálva van.

szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyszerű keresès után:

[link]

Az acèl szabványokat nem ismerem. Az ominózus ismerősöm mondta anno, milyen összetètelű lemezt rakatott be, az volt 30 èv garis. Ötvözetnèl fogva volt nehezebben korrodálódó. Ezek szerint hivatalosan nincs ilyen, de elèg sok ötvözet van. Èn eddig kèseknèk olvastam, hogy egyik másik ötvözetet így hívtak. De a villanyoszlopok sem rozsdamentes anyagok sztem, ès ahogy eddig èszrevettem, egyes acèl alkatrèszek sem egyformán rozsdásodnakkint.

Egy ilyen cèg amúgyis azt használja, amit erre a cèlra gyártanak, nem a "valahol vett akármilyen" lemezt.

szept. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18 Köszönjük a linkelt honlapot. Úgy tűnik, ők használnak CRNI saválló lemezt a táblázat alapján. Na ez megfelelő.

Ami a kések anyagát illeti, az is Cr-Ni acélötvözet, vagyis rozsdamentes/saválló. A villanyoszlopok esetén véleményem szerint megfelelő a horganyzott/festett felületkezelés, nem indokolt anyagában rozsdamentes anyag használata. Mivel ezek vastagfalú anyagokból készülnek (5mm vagy vastagabb) az átkorrodálási idő jelentősen megnő. Továbbá a szerkezet látható és hozzáférhető helyen van, így a felújítás/karbantartás könnyen elvégezhető (ellentétben egy utólagos vizszigeteléssel, ahol a lemez rejtett, hozzáférhetetlen helyre kerül).

"Egy ilyen cèg amúgyis azt használja, amit erre a cèlra gyártanak, nem a "valahol vett akármilyen" lemezt."

Ilyen célra külön egész biztosan nem gyártanak lemezt. A helyzetet bonyolítja, hogy magára az utólagos vizszigetelésre sincs semmilyen szabvány, így ez a rendeltetés semmilyen szigetelőanyagra nem igazolható. Azaz nem létezik utólagos vizszigetelési szabvány amelynek meg kéne felelni. Így az utólagos vizszigetelés eredményessége kizárólag a kivitelező szakmai tudásától (pl. acélszabványok, ötvözetek ismerete --> helyes anyagválasztás) és a kivitelezés precizitásától függ.

szept. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!