Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszivattyú vagy Inverteres...

Hőszivattyú vagy Inverteres klíma?

Figyelt kérdés

Adott egy 50m^2-es épület, most még csak egy üres helyiség. Lesz benne egy szoba, egy fürdő és egy konyha, nappali, ebédlő egyben. Mivel hűteni úgyis kell, mert mostanság a nyár elviselhetetlen, így arra az elhatározásra jutottam, hogy a fűtés is klímával lesz megoldva, nem lesz gázfűtés, csak klíma. A melegvizet pedig egy boiler fogja megoldani.


Azonban nagyon sokat gondolkodom a dolgon, hogy mégis mi lenne a legjobb.


Ha klíma,

Akkor egy nagyon megbízható készülékre lenne szükség. (a nappaliban illetve a szobában lenne csak egy-egy klíma, a fürdőbe megy be annyi meleg, illetve egy elektromos törölközőszárítóval ki lesz egészítve ha szükséges).

Eddig én ha valaki megkérdezte volna azt mondtam volna, hogy Gree. a Gree márkán belül a prestige készülékeket nézegettem, mint UCrown, amber royale, Airy...Azonban minnél jobban beleásom magam a dologba azt veszem észre, hogy a Gree-re azért van panasz. Hangos, ki-be kapcsolgatja a kültérit, hőfokszabályozása nem mindig tuti... Holott az invertenek az lenne a lényege, hogy csak a teljesítményt szablyozza le, nem leáll.


Fontos szempont lenne, hogy ne kelljen várni a leolvasztásra, ha lefagy a kültéri, hanem fűtés közben az olvasztást is el tudja végezni, azt hiszem erre a Gree Ucrown vagy az Amber royal képes, de nem emlékszem pontosan melyik. Manapság már a tél kifutóban van, de esetleg -5,10 fokban még a hatásfoka ne csökkenjen.


Vetődik fel a kérdés, hogy akkor melyik márka? Mitsubishi, Midea, Daikin, Gree?

Illetve melyik márka lenne képes arra, hogy egy fali termosztáttal vezéreljem (a gree-nek van ilyen termosztátja), esetleg távolról vagy okosotthon keretein belül?



gondolkoztam a hűszivattyún is, de amig két klíma megvan 1-1,5 millából, addig a hőszivattyúra ahogy elnéztem az árakat az nagyon karcsú, pláne, ha HMV-re is használnám. (használati melegvíz)



Tudom elég sok kritériumot felsoroltam, de nem baj, ha 500k darabja a készülékeknek, csak megbízható legyen.

Viszont kb a nappali 30nm, a szoba 15nm, de ezek nagyon kb értékek, tehát nem kell 7kw-os készülék...

Jaa és 3 rétegű ablakban gondolkozunk.


Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket.



szept. 1. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
hőszivattyú
szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A klíma is hőszivattyú csak épp levegő-levegő.


Klímávalszembeni "hőszivattyúval" mit szeretnél? Levegő-víz? Ahhoz padlófűtés kell, radiátorra nem jó.

Levegő-víz esetén mehetnek a csövek amikre tehetsz fancoilokat ami a vízzel hűt meg fűt és akkor fújja a levegőt.

Vagy levegő-levegő ott is, csak nagy légcsatornákkal.


Végső soron valahogy mindig az jön ki, hogy a sima klímánál nincs jobb választás.

Egy hátránya van, több kell belőle kívülről pedig van akit zavar a több kültéri egység (nem ajánlják a multi-t).

Cserébe:

- Ha elromlik egy, akkor a többi teszi a dolgát

- Nincs bonyolítás, légcsövezgetés, vízcsövezgetés

- Olcsóbb

- Tud párátlanítani is


Nálunk hűtő-fűtő klímák vannak, Fisher-ek, illetve idén tetettünk be Cascade klímákat (ugyanaz mint a Gree).

A Fisher-el van téli tapasztalatunk, 2 telet végigfűtöttünk velük, volt ami 0-24-ben ment. Semmi gond nem volt a leolvasztásnál. Egy kis ideig leáll olyankor a fűtés. Emiatt semmi hátrányt nem érzékeltünk. Talán olyan 5-10 perc a leolvasztás, nem hűl ki miatta az adott helység.


Hangja van a kültérinek, de az se annyira gáz. Én úgy vettem észre, hogy a Cascade mintha halkabb lenne mint a Fisher. Illetve a munkától is függ. Pl nálunk az egyik klímacsövezés van vagy 8-10m is, Azt szerintem szarul rögzítették le, és rezeg. Oda kell majd fogatnom jobban.

Egyébként ha egy falon van a kültéri és beltéri, akkor szerintem minimális a zaj.

A "hőszivattyú"-nak is van hangja.


Víz melegítésre kell max megoldás, pl hőszivattyús bojler.


Ha van lehetőség bekötni a gázt, én nem hagynám ki. Nekünk gázkazán is van, mindenképp jó ha van 2 láb és lehet variálgatni, akár kombinálni.

szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Van egy 50m2 lakásom, amit kiadtam albérletbe kb 10 éve. Lecseréltem a gázkonvektorokat 2 db Midea oldalfali klímára. Egyik albérlő sem panaszkodott még, hogy télen fázik. A kondenzvízzel szerencsém volt, be tudtam vezetni az ereszcsatornába. A kültéri pedig erkélyen van.

A leolvasztást nem lehet érezni (csak hallani, amikor kattog a szelep). 15 perc alatt nem hűl ki a szoba.

A fürdőszobának van külön egy ventilátoros elektromos fűtése, bőven elég arra a napi 15 percre amíg zuhanyoznak.

Tavasszal és ősszel ki van tisztítva, én szoktam csinálni (zsákkal, klímás mosószerrel), nem egy nagy was ist das.

szept. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Értem, szóval akkor mindenki akinek rossz az épületének a szerkezete ne vegyen légkondit, hanem bontsa le és építse újra... Logikus. Iletve én azt sem hiszem el, hogy ilyenkor mikor 36-40 fok van kint, akkor egész nyáron nem melegszik fel a lakás, mert eleve szellőztetni is kell, azzal is bejön a meleg, ajtónyitogatás, sütés, főzés... Másrészt azért szerintem már vannak költséghatékonyabb megoldások, mint a gáz. Szerintem ez instant hülyeség, de nem értek hozzá.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

szept. 2. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1,5 hónapon át tartó 35 fok ellen nem lehet pusztán hőszigeteléssel védekezni.
szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

#5 Félreértettél valamit. Nem lebontani kell, hanem kiegészíteni kell az épületet úgy, hogy az épület klímája javuljon. Néhány példa: előtető építés, tetőhéjazat meghosszabbítás, hőszigetelés. Rengeteget számít mondjuk hogy a déli ablakokat nem éri nyáron napsugárzás (előtető vagy meghosszabbított tetőhéjazat árnyékolása miatt) ugyanakkor télen, laposabb szögben bejut a napfény.

Ami a szellőztetést illeti, nappal minimalizálni kell, éjszakára ütemezendő a szellőztetés. Sütés-főzést a legjobb egy külön épületbe (pl. nyári konyha) csinálni, így a házban nincs plusz hőforrás és büdösség.

"Másrészt azért szerintem már vannak költséghatékonyabb megoldások, mint a gáz. Szerintem ez instant hülyeség, de nem értek hozzá."

Ez már politikai kérdés...

#6 "1,5 hónapon át tartó 35 fok ellen nem lehet pusztán hőszigeteléssel védekezni"

Önmagában nem is elég a hőszigetelés, viszont a fent említett hasznos praktikákkal, tehát mondjuk a jól ütemezett szellőztetéssel rengeteget javíthatsz az épület klímáján.

Gyakori hiba pl. hogy sokan 0-24-ben tárva-nyitva hagyják az ablakokat, vagy egy állandó bukó pozícióban. A közhiedelemmel ellentétben nem a nyitva tartott ablak hűti le a szobákat, hanem az hogyha az ablak nyitvatartást jól ütemezed. Ha rosszul van ütemezve, akkor kintről megy be a meleg, a hőszigetelést megkerülve a beáramló meleg belűlről forrósítja fel a falakat, amely már nem képes visszahűlni éjszaka. Vagyis egy rossz szellőztetési technika mellett a hőszigetelés nemhogy előnyös, hanem kifejezetten hátrányos.

Fontoljátok meg a leírtakat, én ennyit tudtam segíteni. Aztán hogy mivel érdemes fűteni, azt meg majd a politika eldönti...

szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!