Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Magyarországon miért kerül...

Magyarországon miért kerül olyan sokba a ház/lakásfelújítás, ha kevés a fizetés?

Figyelt kérdés

Miért kerül több millió forintba pl. egy ház átvezetékeltetése, és a tetőcsere, amikor ebben az országban nincsenek rendesen megfizetve az emberek?

Egyáltalán mit gondol a magyar kormány, miből tudnák kifizetni a magyarok ezeket a felújításokat?


Vagy vannak olyanok, akik rengeteget keresnek? 🤷‍♀️


aug. 16. 12:14
1 2
 1/18 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Az emberek spórolnak vagy hitelt vesznek fel. Azért nem elérhetetlen 400 nettót keresni. Ketten egy fizuból elvannak. Másikból egy év alatt összejön a tetőcsere. Én most fogom szigetelni a házam. Majdnem két év volt mire összespóroltam a rávalót. Rengeteg dolgot tudnék sorolni amit magam csináltam a házamon . Rengeteg munkadíjat spóroltam. Ha nem vagy gazdag akkor vagy sok áldozat (spórolás) árán jön össze.
aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Vagy hitel. ( ez lemaradt)
aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Kemény és mocskos munka az építkezés, kevesen akarják csinálni, így sokat kell fizetni annak, aki megteszi helyetted(a "szakinak").

Ha sokallod, te is beállhatsz építőmunkásnak. Jól fogsz keresni, csak évente kb kettő évet fogsz öregedni testileg.

aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1-es, hát igen, végülis 2 keresettel sokkal könnyebb összerakni a pénzt egy felújításra, de az a baj, hogy mivel ebben az országban egy csomó adót levonnak a bruttó összegből, elég kevés ember keres legalább 400 ezer Ft nettót. :(

Esetleg a színészekről, énekesekről, orvosokról és a mérnökökről tudom elképzelni, hogy minimum 500 ezer nettót keresnek.

aug. 16. 15:02
 5/18 A kérdező kommentje:
Jó, a színészek és az énekesek sokkal többet keresnek, de itt most inkább egy átlag dolgozó emberen van a hangsúly.
aug. 16. 15:02
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Az átlag dolgozó elmegy tovább/átképezni magát és tádá magas fizu. Én is ezt tettem meg rengetegen mások. Most kb háromszor annyit keresek.
aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Azért drága, mert nagyon kevesen akarnak az építőiparban dolgozni. Az átlag inkább elmegy a gyárba, ahol lapát helyett, csavarhúzóval, tűző nap helyett klímás műhelyben dolgozik.


Kérdező, te mennyiért mennél most fel a 60 fokra hevült cseréptetőre egy jót bádogozni?

aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Bármilyen hihetettlen, de az építőipari dolgozók árát/bêrét nem a kormány határozza meg, hanem a kereslet kínálat…

Neked nincs pénzed Pont. Ettől függettlenül én mint asztalos, ki sem látok a munkából, most is rogyásig be vagyok táblázva 6hónappal előre.

aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Úgy szeretem ezt, hogy a csóró aluliskolázott gyárimunkások azt hiszik, hogy csak ők élnek ebben az országban.
aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az építőipar nehez és nem sokan akarják csinálni. Egész nap a melegben dolgozol, poros, zajos és fizikailag is megterhelő. A munkások sem minimálbérért dolgoznak hanem simán készhez kapnak 400-at még vidéken is. A vállalkozónak is van haszna, üzemanyagot kell venni, szerszámokat, az építőanyag is drága, adózni is kell.


Évről évre kevesebb az építőipari munkás, különösen a szakember, pedig a ház építés/felújítás soha nem áll le. Mindig lesz aki új házat akar vagy a régit fel akarja újtani mert elavult.

aug. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!