Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Magyarországon miért kerül...

Magyarországon miért kerül olyan sokba a ház/lakásfelújítás, ha kevés a fizetés?

Figyelt kérdés

Miért kerül több millió forintba pl. egy ház átvezetékeltetése, és a tetőcsere, amikor ebben az országban nincsenek rendesen megfizetve az emberek?

Egyáltalán mit gondol a magyar kormány, miből tudnák kifizetni a magyarok ezeket a felújításokat?


Vagy vannak olyanok, akik rengeteget keresnek? 🤷‍♀️


aug. 16. 12:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Fejezd be a nyafogást és menj el tetőfedőnek vagy villanyszerelőnek! Így meg leszel fizetve.


A fizetésed nagyságáról te is tehetsz. Alacsony végzettséged van, vagy piacképtelen tudásod. Erre miért legyen milliós fizetésed?

aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár abszolút nem vagyok kormánypárti, de a berögzött magyar gondolkodást tükrözi a kérdésed. Az építőipari munka (vagy anyag) nem hatósági áras, nem a kormány határozza meg a maximális árakat, azaz, ahogyan írták a kereslet és kínálat törvényszerűsége érvényesül.

Az emberek a pályaválasztásnál a legkisebb megerőltetéssel járó, legnagyobb fizetést ígérő szakmákat választják elsősorban vagy amit képességeik lehetővé tesznek. Kevés olyan ember van, aki szeret nehéz fizikai munkát végezni 10-12 órában télen, nyáron, még akkor sem, ha jól fizet. Az építőipari munka márpedig ilyen. Kevés van a szakemberekből, azokat pedig bizony meg kell fizetni.

A kérdésedből az derül ki, hogy te sem ilyen munkát választottál, te sem lettél kőműves, tetőfedő vagy vízvezeték szerelő.

aug. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mint építőipari dolgotozó cáfolom aut, hogy "nehéz" nem ezért nem választják a fiatalok, hanem mert azzal tömik a fejüket a tanáraik, hogy egy értéktelen diplomával többre mennek mint egy jó szakmával... ezért van, hogy hozzánk egyre kevesebb fiatal jön jó pénzt keresni, míg a kfc-be egyre többen mennek diplomával.
aug. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Két nagyon jó ács van a látókörünkben, akik dugig vannak évek óta melóval. Annyira, hogy tavasz elején kerestük meg őket, az egyik nem vállalt már idénre munkát, a másik most őszre még igen. A dolgok pikantériája, hogy előbbi hőgutát kapott a tetőn a legutóbbi 2-3 hetes kánikulában, a másik meg még nyár elején szívinfarktust.

Nem irigylem tőlük azt a pénzt, amit elkérnek a munkájukért. Rengeteget dolgoznak érte és sokszor embertelen körülmények között. Aki megfizeti, az beállhat a sorba és kivárhatja, amíg odaér a szaki, aki nem, annak meg marad a siránkozás.

Nagyon kevés jó szakember van a piacon, ők pedig annyit kérnek, amennyit még hajlandóak az emberek megfizetni, ez van. Kereslet-kínálat. Én mérnökként kevesebbet keresek egy jó szakembernél, de a legnagyobb kánikulában is 90%-ban egy klimatizált irodában ülök.

Az államnak ehhez olyan túl sok köze mondjuk jelen esetben pont nincs.

aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Az ilyenek, akik hőgutát kapnak a tetőn nem normálisak, mi értelmes emberek, felfogjuk hogy ilyenkor vissza kell venni. El egy évben max 1hónap, nem sok múlik rajta...
aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Aki letámadott, hogy biztosan aluliskolázott gyárimunkás vagyok és ne nyafogjak hanem menjek el építőiparba dolgozni: egyrészt, még csak most fogok majd egyetemre menni, szóval nem leszek aluliskolázott, másrészt meg, hogy a francba mehetnék nő létemre építőiparba, amikor még a férfiak is leépülnek benne fizikailag?

Egyáltalán nem mindenkinek való az építőipar, és ahogyan a 10-es válaszoló is írta, nem sokan akarják csinálni, mert ez kib*szottul nehéz és megterhelő munka.

Én azért tettem fel a kérdést, mert Magyarországon nincs mindenki rendesen megfizetve, ennek ellenére mégis csillagászati áron van a lakásfelújítás, és kíváncsi voltam, hogy vajon miért kerül ennyibe minden.

Amúgy meg nem lehet mindenkinek magas végzettsége, mert vannak olyan emberek, akiknek egész egyszerűen nem való sem a főiskola, sem az egyetem.

Ha mindenki orvos/mérnök/építőipari dolgozó lenne, akkor nagyon nagy bajban lenne a világ. 🤷‍♀️

aug. 18. 14:58
 17/18 anonim ***** válasza:
Éppen azt magyarázzuk, 15 válaszon keresztül, hogy kevés a szakmunkás, ezért magas áron tudják eladni a szaktudásukat.
aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Építőipar az egy rettenet magy gyűjtő fogalom, egyáltalán nem nehéz minden része, egyáltalán nem épül le benne mindenki törvényszerűen... és rengeteg nőt ismerek építőiparban dolgozni.

Ismerek olyan nő speciális festőt, aki olyan csodákat tud művelni, aminek négyzetméter ára 3millió. Mondjuk nem is magyarországon van a fő vevőköre.

aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!