Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettem egy vályogházat, és...

Vettem egy vályogházat, és szeretném felújítani! Radichálót szeretnék használni a külső vakoláshoz mészhabarcsal! Az előző vakolatot mindenféleképpen le kell verni, vagy mehet rá a háló a Habarcs al? Az előző vakolat nem cementes!

Figyelt kérdés

Az eredeti vakolat eléggé stabil, nem repedezik, nem akar lejönni a házról.


Külső vakolatról van szó! Sok helyen olvastam illetve láttam az interneten, hogy teljesen leszokták csupaszítani a falat, viszont itt nem látom igazán értelmét, hacsak nem valami olyasmi miatt kell ezt megtenni, amit nem tudok! Még soha nem volt vályogházam, így örömmel fogadok minden tanácsot!


És még egy kérdés a kérdésben: alul néhány helyen ki lett javítva viszont azt cementes, de ez egy nagyon nagyon kicsi rész. Ezt érdemes inkább kiszedni, mármint a cementes vakolatot abból a nagyon kicsi részből, vagy mehet rá a háló és a Habarcs?


aug. 15. 18:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"A vályognál az a lényeg, hogy cementet ne használj! Mert nem lélegzik tőle a fal."


Köszi, tudom egyébként, pont ezért töröm a fejemet hogy mi az az anyag ami kültérre is jó és lehet rárakni. Nem lószart akarok! :D de asszem már találtam.

aug. 27. 19:13
 12/15 anonim ***** válasza:
Meszes vakolat. Oltott mész, homok, de ezt túlzottan vastagon nem lehet. Illetve ha okvetlen valami kész dologra vágysz és az ár annyira nem számít, akkor GeoCalce Intonaco
aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Na, köszönöm szépen! Ez tényleg jó és egyáltalán nem drága! Nem Borsodban vettem vályogházat egyébként ha nem Budapest közvetlen szomszédságában lévő agglomerációban! :D azért Habarcsra még telik. Beltérre is tudsz ajánlani valamit? Olyan kéne amit nullásan el lehet húzni. Illetve szerinted használhatók üvegszövet hálót beltérben? Az nem veszel a fal légáteresztőéséből? Mondjuk lyukacsos, gipszkartonhoz mindig azt használom nem pedig a papírt, mert legalább az ott is marad.
aug. 27. 21:28
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem látom logikusnak azt, hogy az üvegszövetháló elvenne a fal légáteresztéséből, bőven tud lélegezni azzal együtt is, úgyhogy ezen nem aggódnék. A Baumitnak a klímaglettje légáteresztő, (ha jól értem az a cél, hogy sima falat kapj) de kérdezz rá a gyártónál, szoktak válaszolni. Belső falaknál a légáteresztés nem feltétlen akkora probléma, mint a külső falaknál. Eleve a vályogháznál azért szükséges csak, hogy a fal jól tudjon "lélegezni" (a főfalak), hogy kitudjon száradni. Azon vályogházak, amiknél pont lesz-rták ezt és felkenték cementes vakolattal, ott vizesedik a fal, de nem azért vizesedik, mert cementes vakolat van, hanem azért, mert alulról kap vizet a fal. Ha nem kapna, nem vizesedne, nyilván. A legtöbb vályogháznak az alapja nincs szigetelve, de régen is épültek olyan vályogházak, amik kő (nem pedig tégla) alapra épültek így nem tud felrántani vizet a fal, annak ellenére sem, hogy nincs szigetelés, pláne ha olyan szerencsés helyre épült, hogy a talajvíz is mélyen van. Ezeket a vályogházakat, ha felkened cementessel és belül is úgy kezeled, mintha csak tégla épület lenne, abból sincs semmi probléma. Viszont ha kap vizet a fal, akkor nem lehet lezárni, ha nem zárod le, akkor kiszárad és nincs vele semmi probléma. Öreganyám háza vályogház volt, domboldalban, kő alapon, az kívül-belül úgy volt kezelve, mint egy téglaház, cementes vakolat, belül festék, nem mész. Csont száraz volt a fal, télen-nyáron, úgy, hogy az északi oldalon még ereszcsatorna sem volt. Emellett a vakolat mellett is, amit ajánlottam, ajánlanám továbbá a ház körül a drénezést is, nem árt, azzal is távol tartod a csapadékvizet a faltól, csak óvatosan kell csinálni, ha nincs alapja a háznak, szakaszosan lehet csak megásni. Nem vagyok egy nagy szaki a vályogban (aki az, azok elsöprő többsége már rég a temetőben van sajnos), ismerősök is vályogházat újítanak fel, így mivel velük tartok a munkában, némileg képben vagyok, de hát azért fenntartással kezeld, amit írok, érdemes rákerdezni a gyártóknál... A GeoCalce Intonaco az tuti biztos, mert megkérdeztük a gyártót. Érdemes akár érdeklődni náluk, beltérre mit ajánlanak.
aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A mi házunk is vályog. De jó ilyen hőségben!


A drénezés számomra is jó ötlet, csak nem tudom, hogyan kell csinálni, kell-e hozzá szaki egyáltalán.

aug. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!