Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettem egy vályogházat, és...

Vettem egy vályogházat, és szeretném felújítani! Radichálót szeretnék használni a külső vakoláshoz mészhabarcsal! Az előző vakolatot mindenféleképpen le kell verni, vagy mehet rá a háló a Habarcs al? Az előző vakolat nem cementes!

Figyelt kérdés

Az eredeti vakolat eléggé stabil, nem repedezik, nem akar lejönni a házról.


Külső vakolatról van szó! Sok helyen olvastam illetve láttam az interneten, hogy teljesen leszokták csupaszítani a falat, viszont itt nem látom igazán értelmét, hacsak nem valami olyasmi miatt kell ezt megtenni, amit nem tudok! Még soha nem volt vályogházam, így örömmel fogadok minden tanácsot!


És még egy kérdés a kérdésben: alul néhány helyen ki lett javítva viszont azt cementes, de ez egy nagyon nagyon kicsi rész. Ezt érdemes inkább kiszedni, mármint a cementes vakolatot abból a nagyon kicsi részből, vagy mehet rá a háló és a Habarcs?


aug. 15. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha jó a külső vakolás, mièrt akarsz mèg rávakolni? Inkàbb simítsad el vályoggal. A háló felesleges. A drót háló ha rozsdásodik, akkor elnyomja a vakolatot. Márpedig fog, mert párát fog kapni a faltól.


Vályogvakolat van most? Meszelve? Vakard, csiszold le a meszet.

Alul vályoggal vakold, sok lótrágyával, akkor időjárásálló lesz a vályog. Használat előtt 1 napot álljon keverve.

aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:

Nem radic rabic hàló. # 2 A rabic háló műanyag nem fog rozsdásodni.


Ha jó a vakolat nem érthető miért hàlóznád be és vakolnàl rá? Ha mégis teljesen újítanád akkor teljesen le kell verni a vakolatot és a vályogra kell hálózni.

aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szóval, ki lesznek cserélve a nyílászárók nyilvánvalóan, és emiatt lesznek más javítási munkák is, (mondjuk a ablakok körül illetve bejárati ajtó körül értelemszerűen ) ezért ezeket a helyeket nyilván vissza kell javítani majd, úgyhogy az egészet úgy gondoltam, hogy a visszajavítás után, áthálózom, hogy egységes, homogén legyen!


Semmiféle "lóxart" nem fogok használni, már ne is haragudj, 2024-et írunk, jóreggelt!


[link]


[link]


Én erre a kettőre gondoltam mint kombinációra!


ezt írja


"Régi kő, tégla és tufa, valamint vegyes falszerkezetek alapvakolata, géppel vagy kézzel felhordható műemlékvédelmi és új épületszerkezetekre festék illetve vékony színezett bevonatok felhordását megelőzően. A légköri- környezeti hatások következtében rongálódott régi mész bázisú vakolatok felújjítása esetén alkalmazható."


Ez elég jónak tűnik szerintem, ez egy pára áteresztő vakolat, szóval nem zárja el a ház falát mint a cementes!


Vagy itt ez a másik: [link]


Ez azt írja hogy vasalással erősített vakolásra is alkalmas!


Szerintetek ez jó így ebben a kombinációban?

aug. 15. 19:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze utána nyilvánvalóan a hérának a kűltérre is alkalmazható mészfestékével festeném át [link]
aug. 15. 19:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A páradiffúziója jó, az ára az más dolog.

A mèszfestèkeknèk pár kivètellel, nem teljesen mèsz, hanem diszperzittel adalèkolt,hogy megfelelő legyen.

aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
Ez rabic háló ezt közvetlen a vályog falra szögelik drótozzák. Begúzolják majd vakolnak. Neked nem ez kell hanem inkább dryvit háló . A vakoló anyag biztos jó
aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Neked nem ez kell hanem inkább dryvit háló"


Kedves válaszoló! Köszönöm szépen a választ!


Az a helyzet, hogy már nem egy házat pakoltunk be, tudom hogy az kéne, viszont egyszerűen azért nem mertem abban gondolkodni, mármint dryvit ban, mert hogy ezt a hálót ajánlottak Vályog hoz ahol eddig jártam weboldalon vagy YouTube-on, és nem tudom, hogy a sima Dryvit háló az mennyit vesz el a sűrűsége miatt a légáteresztő képességből? Én igazából ettől félek, nem akarom berohasztani a falat , mert akkor gyakorlatilag keresztet vet hetek a házamra.

aug. 15. 21:44
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Ez a hálózás mai dolog. Hálóznak mindent mert van. Ha normálisan van valami megcsinálva az háló nèlkül is egybe ès fenn is marad szèpen. Ha nem, akkor ugyanúgy elválik a règi vakolástól ès üregesen kopog, csak nem esik le ès repedezik. Hálóval is lehet szar.
aug. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nyílászárók cseréje nem feltétlen fog akkora károkat okozni, hogy érdemes lenne ezért az egész házfalat kvázi újra vakolni. Az is lehet, hogy egyáltalán nem fog. Nyilvánvalóan szigetelés nem fog felkerülni a házra, mivel vályog, így az ablakok nem fognak külső síkra kerülni, mert idétlenül néz ki, ha nincs egy külső párkány is és merem feltételezni a régi ablakok sem fal külső síkján vannak, szóval ablakoknál csak a nyílásban lesz némi javítgatás. Ajtó az viszont ált. külső síkra került a vályogházakban, de kilehet azokat is bontani úgy, hogy kisebb javításokat igényel csak, ilyen relatíve kicsi felületeken meg nem gondolnám, hogy feltétlen szükséges hálózni. Meszes vakolatot összesimítod a régi vakolattal, teljesen homogén felületet tudsz így kapni meszelés után, mikor elkezd húzni az anyag, de még nem kötött meg, akkor bevizezett hungarocell simítóval összesimítod, de ha nem egy házat vakoltál már, akkor szerintem nem is kell erről magyaráznom. Ha erre rávakolnál, megvan az a veszélye, hogy lefog válni, mivel lehet nincs hálózva, ha nincs hálózva, ezt a fent lévő réteget lehet tartja, de ha rápakolsz még egy réteget, akkor a kettőt együtt, már lehet nem tartja majd meg. És nem válik le azonnal, hanem hetekkel, hónapokkal később akár, szóval eléggé elkeserítő helyzet, hogy már le is meszelted és akkor kezd leperegni.

Apró cementes javításokkal nem kell foglalkozni.

Sokan küzdenek a vályoggal, meszes vakolattal, leválik, nem marad meg, rájönnek, hogy hálózni kell, nem hálózzák megfelelően, úgy is leválik és az benne az igazán idegesítő, hogy nem válik le azonnal.

aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A vályognál az a lényeg, hogy cementet ne használj! Mert nem lélegzik tőle a fal.
aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!