Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 3 szbobás panellakás mind 3...

Mad Max2 kérdése:

3 szbobás panellakás mind 3 szobájának klimatizálásához mennyi klima kell?

Figyelt kérdés

Van 1 nagyszoba ami délre néz, van 2 darab kis szoba ami északfelé néz.

54nm a lakás


Akinek ilyesféle lakása van az hogy oldotta mega klimatizálást?



Mert háát én ahogy agyalok szerintem kéne 2 darab kültéri, 1 a déli oldalra, 1 az északi oldalra. Meg gondolom minden szobába kéne beltéri egység is mert hát csukott ajtón nyilván nem megy át a hűvös levegő.


Ha pl ahogy most itt leírtam ugy szereltetném ahogy lesegettem az árakat lenne vagy 1 millió forint a történet.


Ezért is kérdem akik több szobás panelban laknak és van klimájuk náluk hogy lett ez megoldva?



#panel lakás klima #klimatizálás panel lakásban
júl. 19. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csukod az ajtót, sajnos minden szobába 1 kell.

Egy külsőhöz két beltéri nem éri meg. Ismerős is abban gondolkodott, de végül maradt mindenhol az 1.

júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ekkora a lakásunk,1 van.
júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legalább kettő klíma kell, esetleg három.

Én mindenképpen tennék egyet a nagy szobába, aztán az egyik opció, hogy mindkét kisebb szobába teszel egyet-egyet, vagy pedig csak egy viszonylag nagy teljesítményűt raksz a folyosóra. Egy ismerősömnél ez utóbbi megoldás van a hasonló lakásában, ilyen nagy hőségben nyitva van minden szobaajtó, így a két klíma elég jól lehűti az egész lakást. Ez persze akkor nem túl jó opció, ha valamelyik ajtót csukva kell tartani, mert albérlő lakja a szobát, vagy a gyerek felvitte a barátnőjét, vagy hogy ne menjen be a kutya stb., nem tudom, nálatok mi a helyzet.


Mindenesetre az egy kültéri + hozzá tartozó két beltéri típusú klíma nem éri meg, az ehhez megfelelő kültérivel simán még drágább is lehet, mint ha két teljesen külön klíma kerülne fel.

júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az ajtók szembe vannak akkor át megy a hűvös levegő egyikből a másikba.
júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már az egyetlen egy klíma is 70%-os életszínvonal növekedés a nullához képest. Persze a 3 még sokkal jobb, de megkérdőjelezhető a szükségessége.

Egy jó hatásfokú bőven megbirkózik a munkával nyitott ajtók mellett. De, ha át van melegedve a fal 40 °C-ra, akkor tény, hogy nyitva kell legyenek az ajtók legalább résnyire, és is nem szabályozható szóbánként a hőmérséklet.

júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amugy egy ilyen elrendezésű lakásról van szó...


[link]


A nagyszoba és a konyha déli oldalon, a két kisszoba északi oldalon van

Köztük van egy közlekedőfolyosó, mega wc és a fürdő.


Amugy azért az ajtokat nem szoktuk tárva nyitva hagyni, mert van mikor alszik valaki az egyikben, a többiben meg nem stb...

Ezért az a helyzet hogy az ajtókatnyitogatjuk/csukogatjuk!

júl. 20. 06:24
 7/7 nemaRendőrség ***** válasza:
90nm lakásunk van, egy klímával központi helyen boldogan elvagyunk
júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!