Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Teljesítménybővítés Panellakás...

Teljesítménybővítés Panellakás 16A-ról 32A-ra?

Figyelt kérdés

Adott egy panellakásunk, amiben 1x16A található, és 1x32A-ra szeretnénk bővíteni. A villanyszerelőnk aki a lakásban csinálta a villanyt, behúzásokat sajnos nem E.ON regisztrált villanyszerelő, így ő nem jogosult ebben segíteni.

A lakáselosztó megfelelően kiépítve, azonban elvileg egy kábelt a bejövőt cserélni kell a telj. bővitéshez, de ezt is regisztrált villszerelő cserélheti.

Kérdésem, hogy mi a menete a telj bővítésnek? Be kell adni az igényt az eonhoz, aztan megküldik az MGT-t és utána kell keresnem regisztrált villanyszerelőt? Vagy hogyan kell ezt intézni?



máj. 25. 13:33
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Az EON részéről a bővítés 32 Amperig ingyenes. Keresel egy regisztrált villanyszerelőt, megnézi, hogy a lakásban kiépített rendszer elbírja-e a terhelést, ha igen, a többit intézi (az EON fele is). Legalább is nekem ezt mondták az EON-nál.
máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1 es írta .Mennyit bír el az épülethez vezető kábel.
máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A közösképviselő tájékoztatása szerint nyugodtan lehet bővítettni a teljesítményt, sőt sok felújított lakásnál már megcsinálták ezt.

A lakásban a villanyhálózatot megcsináltattuk már, új lakáselosztó, stb. Az e.on tájékoztatója alapján az 1x32A ingyenesen jár, csak maga a bekötést és a kiszállást kellene kifizetni.


Na hát kértem árajánlatot egy cégtől, ahol regisztrált villanyszerelő végezte volna a telejsítménybővítést, 5000ft volt a felmérési díj, amire azt mondom teljesen oké, megkell nézni mit kell alakítani stb. És úgy, hogy az Amperokért nem kellene fizetni, lakás hálózata elbírja, 210.000 Ft-ot mondott... nekem ez brutál soknak tűnik.


A bejövő kábeleket ki kell cserélni azt mondta, de az 3 kábelt érint amik 1-1 méteresek. Tehát még az anyag miatt sem lehetne ennyire drága szerintem.

máj. 28. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Keress másik villanyszerelőt.
máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3# azt azèr illett volna mondania, hogy ebben az árban mi is van. A fogymèrő szekr3nyt is előírás szerintire kell cserèlni. Ennek is van ára, a szerelèsnek.
máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az alapanyagár 74.000 ft körül lenne. A munkadíjra 140.000 Ft-ot számoltak plusz, hogy kijön ugye a e.ontól valaki, kiszállásí díj 19.000 Ft.

A 140.000 Ft munkadíj szerintem brutál sok. Oké, ki kell cserélni az órától a lakáselosztóig a vezetéket (max. márfél méter a kábel, mert nagyon közel van az óra). De ezen kívűl nem kell cseréni semmit. Mi a külön kérésünkre akarjuk még a villanyóra szekrényt cserélni, mert az átlátszó plexi annyira kopott hogy nem látjuk leolvasni a villanyórát.


32A szeretnénk emelni. Ezáltal a villanyszerelőnk, aki a lakásban végezte a munkálatokat 25A fi-relét szerelt, tudván h 32A akarunk csak. 1x32. Ez a regisztrált villanyszerelő azt mondta az nem jó, 40A fi-relé kell... De majd ő elviszi (gondolom nem beszámítva, csak elvitte volna, mert az árajánlatban azt nem vonta le) és pluszba felszámolta a 40-eset.. Nekem több bajom is akad ezzel az árajánlattal, lehúzásnak tűnik. Egy kis lakásunk van, nem 3x32A akarunk bővítetni, mert nem érezzük szükségét. De hogy az 1x32A bővítéséhez ennyit kelljen fizetni?!

máj. 30. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:

2 éve a bővítésre új dobozzal 120000 ft munkadíjat fizettem, igaz 3 fázisra, de az plusz 2 szál vezeték, és nem hinném hogy fél óránál több idejébe került ezek bekötése.

A regisztrált szerelők hasonló árakon dolgoznak.

Az meg jogos , hogy a 25A fi relé kicsi 32A-hoz...

máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és hogyleírtad a tapasztalatod. Nyilván a mai világban nem várom el a puszira pacsira megcsinálják a szakemberek a munkákat. A te esetedben a 3 fázisra szerintem releváns a munkadíj.


Itt én az 1 fázisnál nem érzem észszerűnek.

A fi-relés dolgot meg szintén nem értem, ha az a villanyszerelő, aki az egész lakás villanyhálózatát csinálta, átnézte, tanácsot adott azt mondta, hogy a 25-ös elég, akkor a másik miért mondja hogy nem elég, kell a 40-es. Ilyen esetben kinek higyjen az ember? Akkor most tök feleslegesen vettük meg a 25-öset, kb kuka, vadi új, és 40-eset kellett volna venni?


És igen, felmerül bennem sajnos a kétely, hogy ilyen árajánlat után higyjek a regisztráltnak, vagy a saját villanyszerelőnknek, aki szintén hivatalos villanyszerelő, csak annyi hogy nem regisztált, nincs plomba bontási engedélye.

máj. 30. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Kétjék több helyről árajánlatott ahelyett hogy itt háborogsz.
máj. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a lekezelő a válaszod.. gondolom most szebb a napod. :)


Fogalmam sincs egyelőre mi lesz. Sajnos manapság semmi sem olcsó, ez tény. De alaposan át kell ezt gondolni, hiszen egy felmérés díjja 5000 ft-ba kerül.. Kihívok 3-4 szerelőt ajánlatra, 20.000 ft elment arra, hogy csak árajánlatokat kérek. És hiába íródik jóvá annál, akit végül választanék. F*sz ez az egész rendsze ahogy itthon működnek a dolgok. Semmit nem lehet könnyen és ésszerűen elintézni. Mindenki ott húzza le a másikat, ahol tudja.

jún. 6. 10:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!