Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Biológiai szennyvíztisztító...

Biológiai szennyvíztisztító vélemények, ajánlott cégek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, valószínüleg a telkünkön ezt a megoldást fogjuk alkalmazni. Kinek hogy vált be és melyik céggel elégedett? Igaz hogy folyamatosan kellene használni, ezért nyaralóba nem jó?


Tipik magyar "gatyádat ráfizeted" kommentek nem érdekelnek.

köszönöm.



#csatorna #szennyvíz #emésztő #derítő #biológiai szennyvíztisztító
júl. 4. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiskodó vagyok, most olvastam csak utána hogy mi is ez a házi biológiai szennyvíztisztítás.

Ezt találtam az egyik cégnél:

[link]

Ebben olyan van, hogy könnyen kinyírja a rendszert ha hirtelen kezdenek bele vizet engedni, ha sokféle vegyszer kerül bele stb. vagyis nem olyannak tűnik ami ilyenre nagyon kedvező lenne, hogy egyszer-egyszer van használatban.

Egy másik helyen olyat írtak, hogy ahol van csatornázás ott nem is telepíthető.

Anyósoméknél a ház húsz évig nem volt csatornára rákötve - nem volt az utcában. Neki simán elég volt, hogy egy emésztő volt kiépítve a ház alá amiből elszivárgott a nedvesség - de ők viszonylag kevés olyan vegyszerfélét használtak ami ma már általános és ami nem tenne jót a talajnak. Néhány évente kellett csak szippantós kocsit hívatniuk, pedig 4 fős családban éltek ott.

A teleknél nincs csatornázás, nem egyszerűbb ez a megoldás?

Ha lesz valakinek javaslata azt majd persze olvasom, érdekes ez a téma.

júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez a ház egy hegyen van, se víz se csatorna a közelben :)

(cserébe csodás környezet, panoráma van és 0 szomszéd).

Víz fúrt kútról meg van oldva jelenleg a házbanvízművel.


A szivárgós megoldás nagyon környezetszennyező, fúrt kút mellé egyáltalán nem is ajánlott de egyébként sem.

A lebomló vegyszerek használata nem nagy dolog számunkra, egyébként is erre törekszünk.

Nyilván ha el jutunk oda, akkor az adott cégtől fogjuk megkérdezni hogy amíg csak nyaralónak/hétvégi háznak használjuk érdemes e ilyet kiépíteni, de muszáj tájékozódnom addig is.

júl. 4. 19:05
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 Ez szuper. Tényleg ilyen helyre gondolnám én is megfelelőnek, a kérdés, hogy melyik a jobb. Tudom, ezért írtad ki a kérdést. :)

Nem próbálsz meg facebook-on vagy más közösségi oldalon keresni egy olyan csoportot ahol olyanok vannak akiknek hasonló helyen van telke? Lehet, hogy közöttük könnyebben kapsz választ.

júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
dede meg fogom próbálni
júl. 4. 19:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is kiépítésre került de még nem költöztünk be, nem használjuk. Elvileg nyaralóba is lehet, csak akkor időnként bacit kell beletölteni. Van erre speckó cucc, de lehet simán csak kefirt is lehúzni a wc-n.


Nálunk olyan a rendszer, hogy tartályba belemegy a szennyvíz, ez több rekeszes, leülepedik a sz@r, a bacik a vizet tisztítják, és egy szivattyú azt kinyomja a szivárgó zónába jó messze, s évente 1x kell szippantani.


Taps taps, csomó műanyag, szivattyú stb... ez Eu kompatibilis.


UGYANEZEN az elven működő régi szikkasztók meg környezetszennyezők...

Aljára leülepedett a cucc, tetején a bacik bontottak, a közepéből meg kiszivárgott a víz.


Gratulálok a sok diplomás idiótának hogy feltálalták újra ami működött, és jogilag leszabályozták...sok műanyag legyártása, szállítása, munkavégzés stb... neeem ez nem környezetszennyező, de a parasztbácsika kirakta ezt égetett téglával az rettentő káros..



Ja És kúttól 15m távolságba tettek a szikkasztót hogy ez a szabály. -oké.. De bakker, lejtős a telek és a régi téglás szikkasztó a lejtő aljába volt, mostmeg felszivattyuzzuk a dombtetőre..

Olyan irányba megyünk hogy a hajam tépem...

júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Ééééés ez nem az első ilyen eu-s agymenés hanem a sokadik a listán, a kérdés csak az ki mikor fut bele a következőbe.

Engem legelőször az akasztott ki amikor megtiltották az állatok moslékkal való etetését. Addig az összes étteremből, kajáldából, iskolából, óvodából összeszedték a kajamaradékokat és a disznóknak elvitték. Olyan ételt ettek a disznók amiket nekünk készítettek, tehát minőségi alapanyagokból voltak. Jött az eu és megtiltották, mert hogy van benne disznóhús stb. stb. Mintha a disznó ne enné meg a másik disznót ha tehetné.

Most mi a helyzet? A disznókat táppal etetik, ami nagy részben génmódosított szója meg halliszt és hasonlók, sok-sok pénzért. A disznóhús minősége is romlott vele. Közben az ételmaradék meg veszélyes hulladékként egy csomó költség, hiszen nem lehet csak úgy kidobni a szemétbe. Dupla költség, plusz hulladékkezelés és rosszabb minőségű disznóhús. Hurrrá!

júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát én ezt nem értem neharagudjatok...


Ez a rendszer megtisztítja, tehát a kiszivárgó (vagy újrafelhasznált kilocsolt) víz már nem tartalmazhat az én értelmezésemben pl. e-colit. Vagy tévedek?


A régi megoldás eredménye az volt, hogy szennyeződött a talaj rendesen. Mivel van ugye talajvíz is stb, szépen kimosódott mindenfelé töményen a mindenféle baci, ezért is vannak olyan kutak amikről kiderül bevizsgálás után, hogy nem tiszta, mert a környéken elszivárgós emésztő van.


Itt már eleve szűrt, lebomlott, tiszta állapotban jut ki, ez a lényege

De magyarázzátok el ha nem így van köszi

júl. 5. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor lenne tiszta szűrt állapot, ha nem sz@rnánk az ivóvízbe. Ergo ha a wc-t megoldjuk pottyantósba, az összes többi víz mosózeresen vegyszeresen mehetne egy felszíni szikkasztóba, így a nap és a föld felszínén elő bacik jól kezelnék.


Ez lenne egy ideális világ.


Keress rá Országh József professzorra.



Az összes többi csak sz@rkeveres jó sok pénzért..

júl. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem az ára a lényeg, hanem hogy működik-e.

Te nem a vödörbe kakiló Gergely nevű hippi vagy? (amúgy semmi bajom a hippikkel, csak a fanatikusokkal...)

Nem szeretem a személyi kultuszt sem. Országh József, Gyulai Iván stb. Ezeket mind valamiért istenítik mintha a spanyolt viaszt találták volna fel, közben rengeteg sebből vérzik az összes ötletük.


Próbáltad ezt a rendszert egyébként? Nem?

Akkor miért kommentelsz ha nem tudsz válaszolni a kérdésemre?

júl. 5. 20:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha hegyen vagytok, akkor a tervezés nagyon fontos. Szerintem, ha nekiállsz és ajánlatokat kérsz, akkor sokkal gyorsabban fogsz haladni. Akit ismerek és ilyet használ az szereti, mert egyszerű és hatékony, de nagyon fontos a kivitelezés és a tervezés. Nagyobb méretben láttam, de ott sok probléma volt vele, mivel kicsi területre engedték ki a szennyvizet így rendszeresen bele kellett nyúlni, főleg kezdetben. Később mikor a fák megnőttek, javult a helyzet. A házi méretű rendszerekhez nem kell feltétlen fa:)
júl. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!