Ideiglenes megoldásként egy olyan külterületi ingatlanba költöztünk,ahol nincs vezetékes viz és csatorna./albérlet soha többé/Elszivárgós derítőért milyen komoly bírság jár?Nem tudom a házi biologiai szennyviztisztitók mennyire használhatók.Havi4köb.
Ha nincsen csatornázva akkor úgy sem tudsz mást csinálni, mint szikkasztósat.
Ráadásul vezetékes vizetek sincsen, ezért nagy pancsolás sem várható.
4.
Tudom. Azt szokták alul kilyuggatni...
Más a törvény és mást enged meg az emberek pénztárcája.
Vannak erre kész rendszerek, amiket viszont engednek. Ezeknél több tartályon keresztül jut vissza a víz a földbe, ezt szennyvíztisztító rendszernek merik nevezni, így keress rá. Ugyanúgy el van szivárogtatva, gyak. házilag is megtudod építeni, semmi bonyolult nincs benne.
Nálam, annak ellenére, hogy nem engedélyezett, külön van kezelve a szürke víz. Zuhanyzó, mosdó, mosogató és a mosógép szennyvize egy nyitott gödörbe érkezik, a WC vize pedig egy zárt, műanyag tartályba fog érkezni (még nem került beépítésre), amibe pedig baktériumot fogok adagolni. Mivel a víz nincs bevezetve, ezért talajterhelési díjat nem kell fizetnem. Azt csak akkor kell fizetni, ha van épület, de nincs csatorna, a víz be van vezetve! Semmivel nem drágább természetes anyagokkal mosni és mosogatni, sőt mosni olcsóbb, mert senki nem akar mosószódával mosni, így az egy olcsó termék! A mosószerekben található kemikáliák azok a vizeinkre gyakorolnak káros hatást (elsősorban a foszfor), pontosabban a vizeink élővilágára, de ezt direkt módon tudják kifejteni, értsd akkor, ha ez közvetlenül belefolyik a vizeinkbe, a halak szenvedik ezt meg, a testükön képződő természetes védőréteg, ami védi őket a fertőzésektől, arra káros. Az ilyen engedélyezhető szennyvíztisztító rendszerek sem kezdenek semmit sem a foszforral.
#3 Elég jól ellehet lenni még manapság is ciszternáról, csak nem 2-3 köbösben kell gondolkodni, mint ahogy tették azt régen. Éves csapadék mennyisége az nem csökkent kritikus módon, csak jellemzően csapadékos és aszályos időszakok váltják egymást, ezért fel kell készülni akár 1-2 hónap csapadékmentes időszakra, 10-15 köbös ciszternával el van egy 3 tagú család is, nálam 6 köbös van, egyedül vagyok. Ezen felül pedig ott van a kút is, mint lehetőség, szóval az, hogy nincs vezetékes víz, még nem jelenti azt, hogy "nagy pancsolás sem várható". :)
Mi 35m2? A tetőfelület? Kizárt dolog, talán az alapterület! Egy 25m2-es kisházon (elterjedt présház méret) is van kb. 60m2 tetőfelület. De tény, hogy az is kevés és ha a ház 35m2, még annak a tetője is kevés! Ha kevés a tetőfelület, akkor esővízzel nem lehet ellenni, akkor kutat kell fúrni, vagy hozatni a vizet, más opció nincs, vagy ha vállalható távolságon belül van a víz, akkor be kell vezetni. Van nekem is olyan ismerősöm, aki feldobja a kocsira az IBC-t, megtölti, hazaviszi, beengedi a ciszternába. Én agybajt kapnék tőle, Őt nem zavarja. Mindenesetre fogni kell a vizet, minden tetőfelületről, tárolóról, garázsról, stb.
Nem kell nagy gödör, ha elszivárog! Én ástam egy kb. 5-6 köböset, arra került egy vasalt lemezbeton és ennyi... mindenki körbejárta, hogy hülye vagyok, ez be fog szakadni. Nem fog beszakadni, felfekszik minden oldalon fél métert, 4 ponton meg van ásva mélyebben, hogy csúszni se tudjon, kötött a talaj, így volt öreganyámnál is 70 évig, nem ment sehová, nem szakadt be, nem omlott be.
Ha ilyen 50-60m2 a tetőfelületed, akkor viszont bárhogy is spórolsz az nem lesz elég, 10-12 méteres parasztházakon tud összejönni annyi víz, hogy azzal egy 3 tagú család el van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!