Mivel a cellulóz nem oldódik vízben, nem is kerül a biológiai tisztítási fázisba.
2014. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 anonim válasza:
Konkrétan nem ismerem a szennyvíztisztító rendszerek működését, de a cellulóz savas hidrolízissel eléggé bontható. A WC-papírt megnézve nem vagyok benne biztos hogy a tisztító telepig formáját megtartva érkezik, mert a különböző fizikai behatások és a kialakított anyagszerkezet miatt szerintem szétmállik (esetleg próbálj beáztatni 1 kocka WC-papírt pl. 1 órára befőttes üvegben, és 5 percenként rázd meg jól az üveget). Ez csak saját feltételezés, de ez esetben is egy ülepíthető részt képez majd.
2014. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/4 anonim válasza:
Mezőgazdasági technológiai folyamatokból indulok ki: Sok cellulózban gazdag növény szárát (pl. kukorica) nem takarítják be, hanem felaprítva alászántják. A következő év tavaszára a cellulózbontó baktériumok majdnem 100%-ban lebontják. A lebomlás folyamatát egyébként kevés N műtrágyával gyorsítani lehet. Feltételezem, hogy a kommunális szenyvízven lévő WC-papírnak is ez lesz a sorsa, annyi különbséggel, hogy itt Nitrogén pótlása nem szükséges, mert az bőségesen van a szennyvízben.
2014. jún. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 anonim válasza:
A wc papír nagyon kevés ideig őrzi meg eredeti formáját. Mire a telepre kerül gyakorlatilag teljesen szétmálik, ha mégsem, akkor kapásból fennakad a tisztítási technológia elején egy rácson, ami minden egyéb nagyobb darabos anyagot is felfog (meglehetősen gyakori az intimbetét és hatalmas problémát okoz a nedves törlőkendők kérdése, ami nem bomlik szét). A rács által felfogott szemét kapásból leválogatásra kerül. Ezután többnyire még homok/olaj/zsírfogó jön, majd egy előülepítő, így mire a biológiára érne a wc papír maradvány, addigra jelentéktelen mennyiségben van jelen a vízben.
A biológia baktériumai első sorban nem lebontanak a szó szoros értelmében. Olyan folyamatok mennek végbe, amelyek bizonyos paramétereket határérték alá képesek szorítani. Pl. ammónium, vagy foszfor. Persze valahol minden összefügg, de nem a wc papír okozza a legnagyobb problémát. :)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!