Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablak csere előtt állnuk és a...

Ablak csere előtt állnuk és a nyílvánvaló purhabozáson kívül érdemes még xps lapot kérni vagy esetleg valami szalagot az ablakok köré? 2 rétegű üveg lesz

Figyelt kérdés
Ablak

júl. 4. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes lenne xps-el körberakatni az ablak körül, jobb lesz a szigetelés.

Én nagyon dühös vagyok, hogy az ablakosok csak körbeb..tk habbal és csók.

Akkor ehhez még nem értettem egyáltalán sajnos.

Azt hiszem kömkel blogban írja a csávó, hogy érthető, mert amíg nem szedik ki, addig nem tudják, hogy mekkora pontosan a rés, blabla. Pedig csak annyi a dolguk, hogy legyen náluk több vastagságú xps is. És ha nagyobb a rés, akkor vastagabbat tesznek be. Azért kb szerintem ki lehet kalkulálni mekkora a fal, extrém esetben az ablak mellett 2-3 helyen minimálisan meg is lehet bontani, hogy egyértelmű legyen.

Sajnos a szakik csak a gyors pénzre mennek és nem a jó munkára, ezzel számolni kell.

Az xps abban is nagy segítség, hogy ha szigeteled a házat, akkor szépen be tudod takarni az ablak körül. Nekem valszeg kissé hőhias lesz majd így. Majd átgondolom mit tudok vele így kezdeni.

júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ még nem fogadtam el semmit csak ajánlatok vannak de az egyik csak purhabról beszélt, de ezután átgondolom az egészet.
júl. 4. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
#1 Az XPS-t hogyan kell körberakni az ablak körül? Ha jól értem, az ablaktok csavarjai átmennek így a berakott XPS-en is, és csak utána a falba. Akkor a csavarnak az XPS-ben lévő része csak ingadozik nem? Vagy legalábbis nincs olyan merevsége egy ilyen rögzítésnek mintha közvetlen a falba menne.
júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A Csavarnak annyi a dolga, hogy megfogja az ablakot, szintben tartsa amíg körbehabozod és az megköt. Illetve a hosszú toktoldós ablakot felülre is befúrták nekünk, stabilabb.

Amúgy ha a hab megszáradt, akkor az nem engedi semerre.

Szedtem ki ajtót amit korábban én tettem be. Csavarokat ki, aztán addig egy mm-t nem mozdult míg nem vágtam teljesen körbe az egészet.

júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt az XPS dolgot már sokszor olvastam, értem is a lényegét.

Viszont ezt egy panel ablaknál hogy lehet megoldani ahol betoncsöcs van, vagy egy kapcsolt gerébtokosnál, ahol amúgy is kiakad a tulaj, hogy mennyivel kisebb lett az üvegfelület.

Egy új építésnél persze legyen XPS, de egy 100 sebből vérző ház vagy lakás az más.

Szóval ne erőltessük már ezt a gyors pénz dumát, mert legtöbbször a tulaj nem akar kisebb ablakot, plusz költséget, kőműves felvonulást, stb. Egy nap akar túllenni az egészen.

júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont a régi háznál a legfontosabb, hogy csökkentsük a hőhidakat.

Egy dologban értek egyet, ha a tulaj ellenkezik, akkor az az ő döntése.

Viszont szerintem 99%-ban nem világosítják fel a megrendelőt arról, hogy milyen lehetőségei lennének. Teljesem mindegy milyen csöcs van az ablak alatt, az xps-t amúgy is ragasztóhabbal ragasztják be, így nem baj ha alatta nem tökéletesen egyenletes.


A kisebb ablakkal kapcs pedig: Ha csak 2-3cm xps-t betesznek, már tettek valamit a hőhíd ellen, az a 4-6cm pedig nem nagy csökkenés a méretben.

Persze ha ellenkezik a tulaj, az már más.(az az 1%)

júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt inkább 50%ra mondanám.

Hány kérdés van csak itt gyakorin a penészről, az emberek nem értik és nem is akarják megérteni.

Csak ablakosként zavar, hogy mindig az ablakosra van kenve minden.

A kérdésre válaszolva, igen lehet kérni extrákat, de helyszín függő. Válassz egy jó szakembert és beszéld meg vele.

júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#3 Kicsit OFF téma: létezik olyan bika kemény (és drága) hőszigetelés, ami gyakorlatilag teherbíró és pont az általad említett okból szokták csíkban/pontban betenni az ablakhoz. Nyilván ez inkább új építésű hiper-szuper házaknál fontos.
júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
PUR hab mellett szerintem fontos lenne (é szinte mindig elmarad) a megfelelő párazárás kivitelezése külső-belső oldalon.
júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#4, #9. Azt mondod, hogy az ablakot véglegesen csak a PURHAB tartja? Ez nekem nem fér az agyamba. A purhab megkeményedve egy puha, lágy anyag, amely még szikével is vágható. Üreges, cellaszerű a szerkezete, ezért szigetel jól. Ez nekem olyannak tűnik hogy a falnyílás és az ablak között kb. mintha egy szivacs lenne, az ablak pedig rugózhat ebben. Azaz a falat és az ablakot nem köti össze merev kapcsolat, hanem csak a rugalmas PUR-HAB és most még az XPS is.

A nikecelleket tudom hogy szilárdság alapján megkülönböztetetik, pl. 80-as,100-as,150-es létezik. Az XPS szilárdsági száma 300-nak felel meg tudomásom szerint, ha a nikecellhez hasonlítjuk.

Létezhet ennél is erősebb XPS? Mi a neve?

Azt nehezzen tudom elhinni hogy olyan XPS is van, amely szilárdsága azonos a tégláéval.

Márpedig ha mondjuk 5cm XPS van betéve, akkor az úgy fogható fel hogy behajtom a csavart a téglába, de 5cm-t kilóg, és ezen a hosszon a csavar hajlongani, lengedezni tud,egyetlen gátja amennyit az XPS fog rajta.Minnél nagyobbat lóg ugye ki a csavar annál jobban tud hajladozni. A csavar átmérő nem túl nagy (5-8mm) és ugye a spirálszerű menetkiképzés is rajta van, szóval ez eléggé élszerűen hat az XPS-re, talán el is vágja azt.

Szóval ezek az én aggályaim. Persze ha mondjuk minden ablak M12-es csavarral lenne falhoz fogatva 6 helyen acéldübelbe, akkor semmit se szólnék, mert a 12-es átmérő már elég erős ahhoz érzésre hogy az 5cm kilógást elviselje.

Meg ugye az anyagminőség jut még eszembe. Nem tudom az ablakhoz használt tipus mit bír. De pl. ácsszerkezeteknél régebben gond volt hogy a csavarok hirtelen, robbanásszerűen törtek, elpattantak. Aztán erre találták ki a szerkezetépítő csavarokat, amelyeknek pl. a feje nem pattanik le hírtelen, hanem az anyaga inkább szívós, így deformálódik, de nem törik hirtelen.

júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!