Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A saját járdámat kèpesítès...

A saját járdámat kèpesítès nèlkül újra betonozhatom az utcán?

Figyelt kérdés

Utcabèli nyugdíjas aki nem ismer szemèlyesen feljelentett a rendőrsègen, hogy számla nèlkül dolgozok a tulajdonosnak.

Mikor oda jött kèrdezősködni nem válaszoltam neki, teljesen figyelmen kívül hagytam. Mutogatta a papírt a feljelentèsről másnap.

Továbbra sem szóltam hozzá, látszik, h nem normális.

A kèrdèsem továbbá ha kijön a hatóság, ès jön velük munkavèdelmis, akkor megbüntethetnek bármièrt is a saját telkemen vègzett felújításèrt? Tulajdoni lapom is van, nemrèg vettem a házat.

Csinálom a kerítèst, hegesztek papucsban, meg ilyenek. Nincs alkalmazottam, sose volt.


máj. 18. 04:22
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A munkavédelmi tv a szervezett munkavégzésre vonatkozik, tehát erre nem. De nem fognak kimenni, ezt most megmondom. Kevesen vannak nagyon, van bőven jobb dolguk ennél.
máj. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
100%

Én max abban làtom a problémàt, hogy a jàrda nem-e közterület, és kihez tartozik a karbantartàsa szokàsjog szerint.


A papi valszeg gàz mentàlisan, valszeg jönnek a közteresek nézelődni. A fenti kérdésnek nézz utàna+ a tulajdoni lap jó lesz ilyenkor, ha nàlad van.

máj. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Közterület engedély nélküli betonozása miatt lehet problémád. A kerítést is ha átépíted vagy a homlokzat lesz más - ezekre engedélyt kell kérni előbb.

Mi is most fogunk falun kocsibeállót betonozni és bár mindenki össze-vissza csinálta a saját járdaszakaszát, valami ámen sajtpapír kellett rá az önkormányzattól.

máj. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy a saját járdád az utcán? Közterület, vagy saját tulajdon?
máj. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem valószínű hogy lesz bármi problémád belőle.
máj. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Keritéshez nem kell engedély már,csak a saját telkeden legyen.
máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjas feljelentésével senki nem fog foglalkozni.


"valami ámen sajtpapír kellett rá az önkormányzattól."


Nálunk is így van. Ezen a héten intéztük a papírt a járda betonozásához.

máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közterület, règi járda lett felvèsve. Èrtsètek rá. Nagyon rossz volt ès fel is fagyott az utóbbi több tíz èvben. Itt bukdácsolnak a járókelők, aztán mielőtt beperelne bármelyik az miatt, hogy elesett inkább rendbe teszem. Bementem az önkormányzathoz, ès bár kell róla jóváhagyás azt mondták nem emlèkeznek mikor adtak ki ilyen papírt. "Csinálja nyugodtan".

Az idős fèrfi itt gyüszmèkül, belesètált a kiásott alapba de kellő leorbákulás után a felesège elvitte. Ki van szalagozva szakszerűen, mèg táblát is raktam ki, hogy felújítás alatt! Lefènykèpeztem, hátha elviszi az èjjel valami bolond.

Borzalmas egyik-másik ember.

A kerítèst is rendbe fogom tenni, arra nem kell semmifajta engedèly már (megkèrdeztem).

máj. 18. 13:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem a helyzetet, de jogilag mivel a járda nem a te tulajdonod nem vésheted, betonozhatod stb...

Persze a tisztántartásáért felelsz (nonszensz).


Nálunk a járda és az úttest között volt fél méter föld amibe tuják voltak ültetve. Engedélyt kellett kérni hogy megszüntessÉK amikor csinálták a járdát és az úttestet. Mi nem nyúlhattunk hozzá. Baromság de így van...


Én mindent szabályosan csinálok amióta megbüntettek, mert nem kértem közterület foglalási engedélyt arra, hogy 2 köb homok legyen a garázsom előtt fél napig....

máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!