Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lépés álló gégecső fektethető...

Lépés álló gégecső fektethető aljzat betonba, sylumen cső helyett?

Figyelt kérdés

2024. jan. 3. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha vigyáznak rá a kőművesek akkor igen hiába van lépésallónak megadva a symalen erősebb. Én behúznám a vezetékeket is azért betonozás előtt.
2024. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Betonba, betonba való csövet használunk.
2024. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
A fekete bordás gégecsővel lesz ám szívás, én biztos ragaszkodnék a symalen csőhöz.
2024. jan. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hova kerül ez a cső valójában? Nem szerelőbetonra kerül? Csak mert az nem lesz betonban! Szerelőbetonra lekerülnek a csövek (víz, villany, fűtés) és erre rákerül lépésálló hőszigetelés, majd erre fólia és utána jön a beton. Szóval szerelőbetonra lefektethető lépésálló gégecső is, érdemes a behúzást a betonozás előtt elvégezni, nem azért, mert esetleg bárki is ha elb....a a csövet, akkor nem tudod behúzni, azért érdemes (symalen cső esetében is!) mert ha esetleg egy szakaszt valamiért nem tudsz behúzni, pl. egy ív túl kicsi lett avagy a csőbe törmelék került stb. stb. azzal betonozás után már nem tudsz mit kezdeni. Lényegesen könnyebb gégecsővel dolgozni, mint a symalen csővel. Lépésálló gégecső betonba is kerülhet, tessék megnézni a felhasználási területet! Nem nagyobb szívás behúzni gégecsőbe, mint symalen csőbe, sőt... miután a gégecső bordázott, így a tapadási felület kisebb, azaz egy symalen csőben a nagyobb tapadási felület okán nehezebb behúzni, okvetlen kenőanyagot kell használni behúzás során, vastagabb csöveknél már akár a behúzószalag eldugásánál is.
2024. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Lényegesen könnyebb gégecsővel dolgozni, mint a symalen csővel."


🤣😂

Hát nagyon nem!


Imádom, amikor olyanok osztogatják itt a tanácsokat, akiknek halvány gőze sincs róla!

2024. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kék EC gégecsővel vagy 40 lakást szereltem le, sokszor betonozás után tudtam csak behúzni a vezetékeket sosem volt vele probléma, és gyárilag van benne egy behúzószál/drót is.
2024. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 És mitől nem? A symalen cső merev. Jóval nehezebb letekerni a padlóra, mint a gégecsövet, töketlenkedsz vele, mire a bundról letekered, arról leszabod. Jóval nehezebb behajtani az íveket ha átlépsz a falra, merevsége okán feszíti a dobozokat. Szerintem te nem tudod miről beszélsz, valószínűleg bele vagy bolondulva a symalen csőbe! Symalen csővel utoljára 10-15 évvel ezelőtt szereltem aljzaton, akkor még nálunk a gégecsövek jóval merevebbek voltak azaz sokkal könnyebben törtek, ellenben a "nyugaton" már olyan gégecső volt, mint amilyet ma is kaphatsz nálunk, mi maximum csak beszéltünk róla akkor, hogy olyan is van! Mindenki azzal szerel, amibe szerelmes, engem különösebben nem érdekel a dolog, nem vagyok hittérítő, arra ott a Kálmán a Youtube-on! Ha symalen csővel szerelsz, azzal hibát nyilván nem követsz, viszont nekem van tapasztalatom mindkettővel és lényegesen megkönnyíti az életed ha gégecsővel szerelsz aljzaton. A kérdés pedig az volt, hogy kerülhet-e betonba, erre pedig a válasz az, hogy igen, ugyanis a lépésálló gégecső betonozható, de egyébként az esetek elsöprő többségében aljzaton ahogy írtam, valójában nem a betonba kerül.

#6 Veled még nem történt meg, majd fog... :) Egy ilyen eset tud okozni annyi plusz munkát, hogy egyszer történik meg, utána elő nem fordulhat, hogy ennek ismételten megadod az esélyt! Igazából egyik nagy előnye az aljzaton szerelésnek, hogy azonnal behúzható, szóval mi ezt mindig ki is használjuk. Ha épp nem fér bele abba a napba, akkor is sort kerítünk rá még a betonozás előtt, mert ha az megvan, kötéseket is elkötheted, elosztót is bekötheted, ideiglenesen áram alá helyezheted és leellenőrizheted. Így legközelebb akkor kell csak megjelenni, amikor szerelvényezni kell. Tud mindenki dolgozni nyugodtan, anélkül, hogy téged kerülgetni kellene. A csövezés, behúzás, elkötés egy nap alatt lezavarható egy átlagos méretű családiházban, egy nap kell, amikor nincs ott senki sem, és ne legyen ott senki sem rajtad kívül! Utána pedig szerelvényezésnél kell egy nap, amikor ne legyen ott senki sem. Ez nem nagy elvárás, kivitelezhető, így viszont nem kell másokat kerülgetni, lényegesen gyorsabban megy a munka ezért is érdemes mindent megcsinálni amit csak tudsz. Mindenkinek könnyebb, ha nem mész százszor a helyszínre! Kb. 6-7 évig dolgoztam úgy, hogy örökösen hol a kőműveseket, hol a vizeseket, fűtésszerelőket (volt, hogy kb. mindenkit) kellett kerülgetnem, állandóan hering-party volt. K.....ra elegem volt belőle, egy idióta vagyok, hogy nem léptem le azonnal attól a cégtől, csak azért maradtam, mert náluk kezdtem (inasként), semmi más nem kötött oda. Elképzelésem nem volt arról, hogy lehetne ezt másképp is, azt hittem az ép.ipar az ilyen. Nem ilyen! Lakossági vill.szerelésnél megoldható, hogy egyedül dolgozzál a helyszínen és nem mész úgy haza, hogy sík ideg vagy.

2024. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, én sem jó kedvemben csináltam így, alkalmazott vagyok és sokszoros egyedül csináltam. A gégecsövet egyszerűbb is volt egyedül, meg új építésnél a földszintem még el lehet bohóckodni a symalen-el mert vastag a szigetelés és van hely ívet hajtani de az emeleten sokszor csak 2 centit tesznek plusz beton na ott már izgalmas.
2024. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!