Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan javithatom a felmorzsol...

Hogyan javithatom a felmorzsolódott, fellazult betont?

Figyelt kérdés
Az udvaron, valószinüleg anyaghiba miatt a beton elkezdett málni vagy morzsolodni, fellazulni nem tudom hogy nevezik. Olyan mintha soder lenne. Ezzel lehet valamit kezdeni? Mivel lehet ezt kezelni. Az egészet nem tudom feltörni mert a garázs szelénél van. Biztos van rá megoldás..

2023. dec. 25. 23:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igy nez ki:

[link]

2023. dec. 30. 13:33
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Tavasszal bontás és újra
2023. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát ebből így ránézésre kispórolták a cementet!

De nem kell megijedni, a garázs ettől még nem dől őssze.

Az újrabetonozáshoz nem szükséges a garázst lebontani. Szakaszosan bontsd föl a "betont" és szakaszosan betonozz újra.

2023. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Használjak előre kevert betont? Ha igen tudtok tippet adni?


Ahogy most is látom a betonkeverés sem egyszerű mert tudni kell az arányokat hogy ne fordulhasson ez elő. Ha én keverem akkor milyen arány kell, hogy megfelelően kemény legyen és ne morzsolódjon így szét 2 év után?

2023. dec. 31. 13:28
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem muszáj előrekevert beton, idén nyáron pl. én is kikevertem vagy 8köbméter betont betonkeverővel. Én 1:3 keverési aránnyal dolgoztam, ami annyit jelent hogy 1 egység cement és 3 lapát homokos kavics. Ez a legerősebb beton amit házilag ki lehet keverni. De ha 1:4-be csinálod az is jó. Ha súlyra nézed, 1 köbméter betonba kb. 300kg (azaz 12 zsák) cement legyen.

Ami még nagyon fontos, az öntözés: rendszeresen bő vízzel locsolni kell a friss betont, mert a megkötéséhez ez kell. Különösen a nyári száraz melegbe, mert a napsugárzás és a hőség tönkre teszi a friss betont!

2023. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15 köszönöm. Homokos kavics.. az sóder? Vagy homok és soder keveréke? Sóderből milyen kell, mert abból is van több fajta. Apró szemű? Lehet hogy hülye kérdések
jan. 1. 18:08
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen, sóder, kb fele arányban tartalmaz homokot és kavicsot. Ha magad kevered, akkor az agyagos részeket ki kell szelektálni, ha egybe hozatod, akkor feltételezhető hogy ezt megtették, ill. szemrevételezéssel látszik.

A méretet illetően 16-os jó lesz. Ugye minnél kisebb a kavicsméret, annál simábbra lehet lehúzni a betont, ugyanakkor a kötőerő csökken. Ez a 16 egy középméret, sok mindenhova jó.

jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A 16 az mit jelent? Gondolom valami méret.. vagy arány stb
jan. 3. 20:29
 19/21 anonim ***** válasza:
kavicsméret
jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ugye mert a sódert osztályozott kavicsból kell keverni. 16-os szitán ami átmegy kavics.
jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!