Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ytong vagy hungarocell legyen...

Ytong vagy hungarocell legyen az elválasztó?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 4 méteres fal, amit szeretnék egy dekorációs megoldással kissé “elosztani”. Igazából néztem az ytong méretét, és pont valami hasonlóra gondoltam, egy kis kiugró a falból kb 15-20 centi széles, és 5-10 cm mély kiugróra gondoltam ami padlótól a plafonig ér.


Először hungarocellre gondoltam, mert azt egyszerűbb vágni meg ragasztani. Aztán valahogy beugrott az ytong féle megoldás is, viszont ezzel még nem dolgoztam így nem ismerem annyira.

Persze le is szeretném festeni majd hogy színében és megjelenésében ne üssön el a faltól, így először le is kellene glettelni.


Én nagyon nem vagyok jártas ezekben, viszont szerintem meg tudom csinálni mert van szépérzékem meg statikai szemszögből is otthon vagyok. :)


A kérdésem az lenne, melyik anyaggal lenne egyszerűbb dolgozni, illetve hungarocellt lehet e glettelni (lehet nagy hülyeségnek hangzik ne röhögj ki legyszi:D), illetve hogy ha mégis ytong lenne, azt lehet e glettelni és milyen elő intézkedések kellenek hogy ne jöjjön le róla a glett mert gondolom ilyen poros a felülete.


Köszi előre is a segítséget!



2023. aug. 23. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Legegyszerűbb a gipszkarton.
2023. aug. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

1-esnek igaza lehet, de ha az Ytongot nem ismeri a kérdező, akkor gk-ból se fogja tudni megcsinálni.

Mondjuk a leírás és a "statikai szemszögből otthon vagyok" számomra együtt értelmezhetetlen.

2023. aug. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Glettelt hungarocell falat még nem láttam. Ez valami új. Kérlek fotózd majd le, hogy milyen lett!
2023. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, mindegyik nagyon sérülékeny lenne később. A hungarocell puha, könnyű is ráadásul, egy kisebb szél is eldöntené ha nyitva marad az ablak és ha hozzáérsz már sérül.

Az Ytong legalább nehezebb lenne, az simán fűrésszel vágható formára, úgy kell használni, mint egy téglát, kötőanyaggal. Azonban a felülete ennek is könnyen sérül, ezért szokták burkolni valamivel. Szerkezetként jó, erre legalább lehet csempét is rakni akár.

Azt gondold át, hogy milyen burkolóanyagot akarsz használni, hogy ne legyen rajta törés, luk vagy más sérülés csak mert elmentél mellette és hozzányúltál vagy nekiütődött egy szék vagy táska! Hungarocellre is tehetsz öntapadós burkolatot, mint a parafa, laminált padlólap vagy csempe/járólap szerű burkolatok. Az ytongra az öntapadós cuccok nem annyira jók.

A felülete a fontos szerintem, hogy mit szeretnél rátenni és ez fogja majd eldönteni, hogy melyik neked a jobb.

De ha már az Ytong felmerült, akkor nézd meg az üvegtéglákat! Azokat is éppen úgy habarccsal kell összeragasztani, felépíteni, de önmagukban is dekoratívak, erősek. Színben rengeteg van belőle és egy sorban felépítve kb. ilyen méretű kiugrót adna neked ami nem is sérülékeny utána annyira.

[link]

2023. aug. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
Inkább az ytongot használd azt is könnyen lehet vágni.
2023. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem lenne semmilyen funkciója terhelés szempontjából, csak egy dekorációs elem lenne. Tehát nem raknék rá csempét vagy lambériát, le glettelném, majd lefesteném hogy “falnak nézzen ki”.
2023. aug. 24. 08:36
 7/15 anonim ***** válasza:

Tetőlécből összeraksz egy vázat, arra rácsavarozod a gipszkartont.

Glettelheted, festheted.

2023. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#6 Ezzel az a gond - ahogy írtam is már - hogy attól mert falnak néz ki, még sérülni fog, hiszen falnak néz ki, ezért nekimész, nekidőlsz, hozzáütődnek a dolgok.

Azért kell erősebb legyen a felülete, mert egy hungarocell kis nyomástól is törik, behorpad, egy ytong is könnyen szétesik, morzsolódik. De a legjobb ha kipróbálod. A barkácsboltban megnézheted, mindig vannak sérült darabok is a többi mellett és tapasztalhatod milyen könnyen sérül mindkettő. Ha már munkát fektetsz bele akkor érdemes úgy, hogy ne 2 percig legyen jó utána.

De ha már ragaszkodsz ezek valamelyikéhez, legalább tegyél rájuk fém élvédőt és azzal együtt gletteld le! Az legalább a szélét védi majd kicsit.

2023. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-as köszi! Végül akkor marad az ytong, mert a gipszkarton nekem bonyolultabbnak tűnik, mert fúrni kellene a betonba. Viszont az ytongot mivel kell a falhoz ragasztani? Csempe ragasztóval? Illetve be lehet “vakolni” a végén csempe ragasztoval az egész ytongot, és után a rá glettelni? Ez így nagy hülyeségnek hangzik vagy jó ötlet? Köszi előre is
2023. aug. 24. 09:28
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Az Ytong azért annyira nem morzsolódik, nem kell túlzásokba esni.

Nyugodtan ragaszd csemperagasztóval, vagy ha egyenes a fal, amihez kötni akarod, akkor ragasztóhabbal sokkal gyorsabb és tisztább. Utána ragasztóval gletteld be, ha biztosra akarsz menni, tegyél rá üvegszöveg hálót is, és arra mehet a glett.

2023. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!