Annak van értelme, illetve jó e úgy, ha csak az északi és a déli oldalt szigetelem külsőleg a házon? Ugyanis a többi oldal dísztéglával rakott, és nem akarom eltüntetni.
Ez kb. olyan, mintha egy hideg napon csak a jobb oldaladra vennél kabátot. Szerinted azzal kellően felöltöztél?
Az, hogy a külön plusz szigetelést csak oda rakod fel a hatékonyságát erősen csökkented. Nem a felét fogja érni hiába a fele fal lesz szigetelve csak kb. a negyedét.
De nem értelmetlen, mert legalább azok a helységek amiknek ott van kifelé fala azok jobban szigeteltek lesznek.
Azonban érdemes átgondolnod, hogy így van-e egyáltalán értelme erre pénzt költeni és nem lenne-e jobb ha belülről szigetelnéd valahogy a falakat - vagy azt a két falat belülről a dísztégla nélkülieket meg kívülről szigeteltetnéd le.
Van arra is lehetőség hogy belső falat szigeteljünk, nem kell feltétlen kívülről csinálni, csak gondolom az olcsóbb és egyszerűbb, mint a szobában burkolni a falakat ahol ott vannak a bútorok is.
Nem szólnék ilyenhez, de az 1es konkrétan veszélyes dologra próbál rábeszélni.
Egyfelől, soha nem szigetelünk belülről. A fal belső fele ettől meleg marad, tök jó, viszont maga a fal már hideg, hiszen a hőszigetelésen kívül van. Ez pesig azért baj, mert a kiáramló pára ha hideggel találkozik, rögtön vízzé alakul.
Szerencsés esetben csak rohadni fog a penész a szigetelés és a fal között, rosszabb esetben a fal lesz vízes, belül. Ami azért baj, mert télen mínusz is lehet. A fal belsejében levő víz tovább alakul jéggé. A jégnek nagyobb lesz a térfogata. Azaz szétnyomja a falakat, belülről amortizálva.
A másik probléma, hogy ez valami nagyon bóvli anyag. Egy normál grafitos homlokzato eps 0.032 w/mK, ez meg 0.049 w/mK (a kisebb a jobb), azaz 53%-kal rosszabb. Maga az anyag ilyen silány.
Ha ehhez hozzáveszed, hogy kívülre minimum 10 cmt szokás tenni, ez meg 1.2 cm... Nos, akkor kijön, hogy ez az ég világon semmit nem ér.
Ne költa/dolgozz a semmiért, pláne ha közben tönkreteszed a házat.
Eredeti kérdésre, van értelme részben is szigetelni, de nyilván csodákat ne várj tőle. (=soha nem fog megtérülni)
Inkább szedd le a külső burkolatot, szigeteld le, és tedd fel újra/vegyél másmilyen burkolatot rá.
Kiválóan rá mehet a burkolat a homlokzati szigetelőanyagra. Még spórolsz is a színezés kihagyásával.
#3:hogy belülről soha nem szigetelünk? na ez már nem igaz..az #1-es ajánlata kiváló, és könnyen kivitelezhető.
Vagy tizenöt éve már, (de van olyan panel, amit húsz éve)szigeteltünk belülről, a mai napig sem penész nincs, sem házomlás nem következett be.
Sajnos a szakma tapasztalat élkül benyalta az elméleti baromságokat. Tégla építésű házakban is bevált a belülről szigetelés(sehol nem engedték néhány lakás külső szigetelését).
Az ellenőrzések nem mutattak ki semmiféle káros elváltozást. Viszont a lakások jóval kevesebb energiával, kiváló hőmérsékletűek voltak(a mai napig is)
Belülről elegendő 30-as lépésálló osztrák lap, még a mennyezetre is.(jóminőségű ragasztóval nem kell dűbelezni) Volt ahol a pince feletti lakás teljes padlózatát megemeltük, szigeteltük, és új burkolat ment rá..
Szóval az #1-es nem írt hülyeséget.
A részleges szigetelés nem túl jó ötlet, de jobb a semminél.
Jól írják, van pár anyag ami jó belső hőszigetelésre, általában ásványi anyagokból vannak, képesek a páraszabályzásra.
A hátrány, hogy a szigetelendő falhoz épített válaszfalak hőhidasak lesznek; jól kell kivitelezni, kicsi gyengébbek a képességek, és nem igazán megy fel 10-20cm, mert sokat elvesz benn.
De mindenképpen megoldás. Műemlék házaknál is ezeket használják.
Kérdező, aki azt ajánlja, hogy mennyezetre ne dübelezz szigetelést, annak egy szavát se hidd el.
Tilos ugyanis így szigetelni. A mennyezeten nem a födémet fogja leszakítani, hanem egyszerűen a festéket-vakolatot. Azt nyilván nem area tervezték, hogy valami folyamatosan húzza lefelé.
Vannak arra tanulmányok, hogy pl. panelt LEHET belülről nikecellel szigetelni. Nem csapódik ki a fal belső oldalán. Viszont a Te házadnál ezt egyedileg kell mérlegelni. Ha a fal hőszigetel legalább annyit mint a paneleké akkor mehet, ha nem akkor nem mehet.
Itt tudsz többet olvasni a belső szigetelésekről:
A családi házamban már vagy 30 éve van belülről hőszigetelve hungarocellel az északi oldal, mert télen sütött a falakból a hideg.
Csak az előnyét látom!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!