Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megrepedt a kültéri aljzatkieg...

Megrepedt a kültéri aljzatkiegyenlítő. Mi legyen vele?

Figyelt kérdés
Kültéri aljzatkiegyenlítő (nem önterülő) pár helyen erősen megrepedt terítés után(pár òrára). Prémium márka. Fel lett takarít a, elő lett alapozva. Kisütött a nap és megrepedt pár òra múlva. 30mm ig jò az anyag kb annyi is a szint. Stabil, nem mozog, nem kong de repedt. Mit lehet csinálni vele? Mitől lehet?

2023. ápr. 30. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet kirántotta belőle a vizet az aljzat. Volt alapozva rendesen?
2023. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudsz róla fotót felrakni?
2023. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kiszáradt, száradási időn túl vagy, akkor már tovább nem fog repedni, ha sehol nem kong, nincs fellazulva, akkor a tapadás jó. Ha erre járólap kerül, akkor nem kell ezen pánikolnod, rákerülhet annak ellenére, hogy néhol megrepedt. Ahol nagyon nagy a repedés, oda esetleg be lehet kenni ragasztót majd a lapozáskor.

Attól lehet, amit előttem írtak, túl hamar kirántotta a vizet valami az anyagból, a nap is erősen süt már ilyenkor, nem az van, mint régen, hogy tavasszal még esélytelen volt, hogy ilyen történjen, de valóban lehet az is, hogy az a beton, amire rákerült, az rántotta el túl hamar a vizet. Hiába lett alapozva, lehet nem ártott volna előtte fellocsolni az egészet, majd úgy felhordani a mélyalapozót. Ilyesmit úgy kellene csinálni, hogy a mélyalapozótól vizes a beton, és úgy kerül rá az aljzatkiegyenlítő! Ha kültér és süti a nap, akkor nagyon hamar felszárad a mélyalapozó, ilyenkor jobb több lépésben, több részletben felkenni azt.

2023. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Sajnos valòban a vizet szedte ki. Ma már permetetem és sehol egy repedés. Kár érte. 110m2

Segít ha átkenem vékonyan flexi ragasztòval? Műfű és greslap lesz rajt. Persze vízszigetelve.

2023. máj. 1. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Várj vele. Ha a kötés után megáll akkor nem lesz baj vele.

Vizsgáld meg Stabil-e, fel van e válva, stb.

Ha igen akkor mindenképp vissza kell bontani. Ha csak foltokban akkor oda elég lehet ismételni.

Én a greslap alá tennék feszültség mentesítőt.

2023. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyenlőre nem lazult fel sehol. Ha megfeszegetem a réseket akkor is max a tetejéből pattan fel egy egy kisebb darab. Azt a tanácsot kaptam, hogy néha locsoljam meg az tovább segíti a kötést.
2023. máj. 1. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!