Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1 cm aljzatkiegyenlítőt kéne...

1 cm aljzatkiegyenlítőt kéne lecsiszolnom, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Panellakás. Túl lett öntve az aljzatkiegyenlítő, kb. 2 m2-en kéne lecsiszolni kb. 1 cm-t. Milyen gépet kölcsönözzek hozzá? Mennyi időt vesz kb. igénybe? Mennyi port csinál?
2023. febr. 17. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Rohadt kemény anyag.

Max felvésni lehet.

2023. febr. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nemaRendőrség ***** válasza:
Imádni fognak a szomszédok
2023. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felvésni is nehéz meló, valóban nagyon nagyon kemény anyag, pláne ha még emelt szilárdsági osztályú, na az brutál, én olyat öntöttem le... hallgattam az okosokra, hogy okvetlen szükséges tapadóhidat kennem a cementlapra (amire rá lett öntve), mondom OK, megvettem egy pici tégelynyit heroin árban. Felkentem! Egy helyen picit átfolyt a aljzatkiegyenlítő a másik helyiségbe, ami szintén cementlapos de ott nem akartam aljzatkiegyenlítőt leönteni, mondom nem gond, ott nincs tapadóhíd, akkor majd feljön. Hát... szikrázott a véső!!!


Betoncsiszoló kellene hozzá és ahhoz egy porszívó és emellett is lesz por, csak nem annyi! Hogy ezt felfogod tudni úgy csiszolni, hogy egyenletesen, értsd megmarad a vízszint, arra nem látok nagy esélyt! Min bukik ez ki? Minek van útban? Mert ha azon lehet valahogy korrigálni, pl. ül az ajtó, akkor az ajtóból levágni, akkor inkább azt javasolnám, vagy a másik helyiséget nem akartad leönteni de egy síkra akartad hozni, akkor inkább leönteni a másik helyiséget is!

Azon helyiségekben, ahol vastagon szükséges önteni az aljzatkiegyenlítőt, ott érdemes szamárvezetőt csinálni (ezt így a jövőre, tanácsként). Ez úgy készül, hogy kikeversz csemperagasztót és vágsz/törsz pár cm2-es csempét/járólapot. Beállítasz a helyiségbe egy szintező lézert. Fogsz egy lécet, leteszed egy pontra, rájelölöd a lézer vonalát, és mész vele tovább, leteszed több pontra, így megkeresed a legmagasabb pontot és az kell neked, ha az megvan, azt a léc másik felére jelölöd, hogy ne kavarodj bele. Ha másik helyiséggel kell egy síkra jönni, akkor értelemszerűen a másik helyiségben jelölsz a lézerrel és ezt viszed át a leönteni kívánt helyiségbe. Lekensz az aljzatra csemperagasztót, majd arra ráteszed a darab csempét, erre pedig ráteszed a lécet függőlegesen és a jelölt pontig nyomod lefelé, bele a csemperagasztóba a csempét. Ha megvan, akkor a felesleges csemperagasztót egy spaklival eltávolítod. Így kijelölsz több pontot. Ha kicsi helyiség, akkor elég pár, ha nagyobb, akkor értelemszerűen többet. Kötés után felkenheted az alapozót és lehet önteni az aljzatkiegyenlítőt, így tudod mennyit kell öntened! Mert hát önterülő, de nem terül ön... igazgatni azért szükséges és túl is lehet önteni akár egy sarkot! Igazítani sok esetben elég a tüskés hengerrel, ha vastagon van öntve, akkor húzni nem szükséges. Keverni nem lehet saccra, soha! Tapasztalatom szerint sok éves tapasztalattal rendelkező burkolóknak sem sikerül érzésre, csak nem vallják be. Kell egy 50L-es dézsa, abban megkeverhető egy zsák úgy, hogy az nem fröcsög ki ha kevered géppel. Pontosan az előírtaknak megfelelő vízmennyiséget (5.5L) kiméred egy vödörbe, a vödrön ezt a szintet megjelölöd. Aztán beöntöd a vizet a dézsába, elindítod a keverőszárat, aki segít neked az fokozatosan adagolja hozzá a vízhez az aljzatkiegyenlítőt és így keveritek be és öntitek minél gyorsabban, ha nagyobb helyiség, akkor négy ember kell és két dézsa! Ketten kevernek, ketten öntenek és hengerelik.

2023. febr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást és a segítséget!

Az előszobának egy 5 nm-es részén feltört a beton, amikor felszedtem a járólapot, ezért ezt akartam aljzatkiegyenlítőzni. A folyosó és a konyha szép simán feljött, ahhoz akartam az előszobát igazítani. Könnyebbnek képzeltem el az aljzatkiegyenlítőzést. 5 zsákkal öntöttem ki, de mivel egyedül csináltam, ezért az első már megkötött, mire öntöttem a következőt. A végén már siettem, ezért nem is figyeltem arra, hogy hová mennyi jut, úgy gondoltam, hogy majd vízszintesbe folyik. Hát nem. Van ahol hiányzik fél centi, van ahol meg több lett 1 cm-rel. Az egész folyosót és konyhát nem tudom aljzatkiegyenlítőzni, inkább felcsiszolom ott, ahol több lett (a csúcsa +1 cm). Ahol meg kevesebb ott vagy ismét kiöntök aljzatkiegyenlítőt, persze most már szamárvezetővel, ahogy az előző válaszadó ajánlotta, vagy majd vastagabban húzom a csemperagasztót járólapozáskor. És persze nagy kár, hogy nem előtte gondolkodtam, utólag már szívás, de muszáj megcsinálnom. Majd beszélek az alsószomszéddal, hogy akkor csináljam, amikor nincsenek otthon. Sajnos van alattunk kutya is, szóval semmiképpen nem lesz egy hálás dolog, de már megtörtént a baj..

2023. febr. 18. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ha még egyszer neki állsz valaminek legalább két 3 sornál többet olvass róla. Ez pont nem egy emberes meló főleg, ha sose csináltál ilyet. Pici segítség rengeteg hibát elkövettél, remélem burkolni jobban tudsz de, ha nem akkor olvass róla legalább egy fél napot… tanulmányozd de ne a face videokat.
2023. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!