Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha csak 6 cm vastag szigetelés...

Ha csak 6 cm vastag szigetelésre lenne pénzed a házra belevágnál?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 29. 19:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#10

A rá dolgozás nem ajánlott.

Nem minden rendszer alkalmas erre, illetve a vastagság is erősen limitálva van.

Jelentősen drágább ez a megoldás, mint kivárni egy kicsit.

2023. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elhiszem, amit a #11. ír.

Kérdező, a kölcsön nem megoldás? Bizonyára nem, hiszen Te is gondoltálvolna rá...

2023. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

6 centi vastag hőszigeteléssel NE kezdj neki a hőszigetelésnek!

Egyrészt ahogy az első kommentelő helyesen írja, maga a hőszigetelő anyag költsége az töredéke, a munkadíj és az egyéb kellékek (ragasztó, háló, dűbelek, stb) árának összegéhez képest.

Nem akarok itt kiselőadást tartani termodinamikából, de sajnos sokan nincsenek tisztában a következőekkel: bár a kereskedelmi forgalomban kapható külső homlokzati hőszigetelőknek általában már az első 5 cm-es vastagságú rétege felfogja a szökő hőmennyiség 90%-át, mégis vastagabb hőszigetelő rétegre van szükség ahhoz, hogy a fal belső felületi hőmérséklete megfelelő legyen! Lásd a lent linkelt ábrát! Ami ráadásul ZÁRT CELLÁS fújt habra vonatkozik. Olyanokra mint amilyen a hőtő- vagy fagyasztó szekrényedben is van. A kültéren használt nikecel (EPS) nem zárt cellás. Felét-harmadát tudja egy nyitott cellás rendszer, mint egy zárt cellás. Ami a fagyasztóban zárt cellás habból 5 cm, azt 15 cm vastag EPS-sel tudod helyettesíteni!

Szóval ha csak az energiával szeretnél takarékoskodni, akkor elég az 5 cm EPS. De ha azt is szeretnéd, hogy a fal belső oldala jó meleg legyen, és mindenképpen a harmatpont fölött maradjon a hőmérséklete, akkor vastagabb, vagy sokkal vastagabb megoldást válassz! És ha lesz elég pénzed később, akkor zárt cellásat (XPS).


[link]

2023. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#13

Nem kötekedés képpen, de nem írtad el?

Tudtommal az EPS igen is zárt cellás, szemben a fújt habbal, ami nyitott.

Ezért nem ajánlott pl EPS valyoghazakra.

2023. máj. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem írtam el. Fújt habból is van nyitott cellás és zárt cellás is. Ahogyan a táblás anyagból is van nyitott cellás (EPS) és zárt cellás (XPS) is.
2023. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#13: "mindenképpen a harmatpont fölött maradjon a hőmérséklete" - már nem azért, de az ősi szabványok (hogy mondjuk km tömör téglából 38 cm, B30-ból meg 30 centi falvastagság kell) azért kalkuláltak úgy, ahogy, hogy a belseje harmatpont felett legyen, ne legyen penészes a lakás. Egy lakásnak nevezett építmény belső fala már hőszigetelés nélkül is harmatpont felett van. (Esetleg a hőtechnikai hibák okozta kivételekkel, mondjuk a vasbeton koszorút nem hőszigetelték le.)


Szerintem a pénzügyi vastagság-kalkuláció úgy néz ki, hogy az újabb +1 cm hozadékát állítjuk szembe az árának a negatív hozadékával (hitelkamat vagy elmaradt kamatbevétel) Ebből jön ki, hogy meddig éri meg vastagítani. A 6 cm nekem csak úgy jött ki, ha a lakossági támogatott gázárral számolok (amit az infláció/ Ft árfolyamromlás miatt már akkor sem lehet állami dotáció nélkül fenntartani, ha visszatérne a gáz-árharc előtti ár) és 20%-os reálkamattal. (mondjuk ha hitelt kell felvenni)

Ha viszont az átlagfogyasztás feletti gázárral számolok, akkor még a 21. centi is megéri, hiába 20% a kamat.


10%-os kamattal és rezsicsökkentett árral számolva is kijön a minimum 10 centi. Továbbá az már elég merev, nem követi a fal kanyarulatait, könnyebb belőle szép sík felületet csinálni. [link]


Szóval én inkább felvennék kölcsönt is akár, de 10cm alá nem mennék.

2023. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha tudnám, hogy soha nem lesz több pénzem rá, akkor igen, de alapból nem, mert ezt tényleg 1 szer kell jól megcsinálni. 10 centi alá nem mennék, de inkább a 20 centist(EPS), vagy azzal közel megegyező vékonyabbat választanám, mivel a hőszigetelés nem a mára van tervezve hanem a holnapra, a jövő évekre. Meg ha fel van rakva akkor 10-20 évig ne keljen leszedni, mert az problémát jelent.

Bár ha a felmelegedés ilyen ütemű lesz ezek után is, akkor már nem biztos, hogy olyan sok mínusz lesz. Viszont ez a szigetelés a nyári melegtől is véd valamennyire.


Mielőtt döntenél néz meg egy Rétegrend hőátbocsátási tényező kalkulátort vagy többet, ezek kiszámolják az adott rétegrend hőátbocsájtási tényezőjét amit össze tudsz hasonlítani, a régi és a mostani követelményekkel.

2023. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Egy lakásnak nevezett építmény belső fala már hőszigetelés nélkül is harmatpont felett van."

A még szigeteletlen panel lakások tulajdonosainak egy jó része azért ezzel vitatkozna.

2023. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!