Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Futes klimaval. Vagy tudtok...

Futes klimaval. Vagy tudtok ajanlani mast?

Figyelt kérdés

A hazba nincs gaz bevezetve


3 helyisegben (nappali, 2 haloszoba) padlofutes van (elektromos, infra film)

A konyha, ebedlo, futes


Arra gondoltam, hogy beszereltetek egy olyan klima berendezest, amihez egy kulteri egyseghez tobb belteri egyseg is tartozik, igy az egesz hazban lenne futes.


Nyilvan a jelenlegi elektromos rendszer ezt mar nem birna el, tehat azt is boviteni kellenne


Vagy van esetleg mas javaslat?


2023. márc. 10. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem igazán van más lehetöség, jelenleg ez a legolcsobb fütés. Kétt hátránya van, van valamennyi hangaj, levegőmozgást okoz. Hogy ez kit mennyire zavar egyéni izlés kérdése. Miélött bármit csinálsz javasolt minimum egy konzultálni egy tervezővel és hőszükséglet számitást csináltatni. 20k-30k nem jelentös tétel egy többmillios beruházásnál.
2023. márc. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Benyújtasz egy H tarifa igénylést.

Kiépítteted egy vill.szerelővel.

Felszerelteted a klímákat.


Az messze van a "többmilliótól".

2023. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak 500K az összeg, az se változtatt azon amit írtam.
2023. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Az messze van a "többmilliótól"."


3 klíma telepítéssel 7 számjegy, főleg ha dual klímáról van szó.

Ehhez jön még a mérőhely kialakítás, mivel bele kell nyúlni, a normál mérő doboza is szabványos kell hogy legyen. Szóval villanyra is nyugodtan számolj egy fél miliót. Ott tartasz hogy másfél.

Kinek mi a többmillió, de számolni szerintem így érdemes.

2023. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hőszivattyús klíma legyen, amúgy a 4-nek igaza van, közel lesz az a 2 misihez
2023. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 éve a 8kw-os kültéri multi split 2db 2,5 kw1db 3,5 kw-so beltérivel került volna 900000-ba. Gree volt az biztos, de akkor még nem tudtam mi az eltérés a optimalizált és a fűtő klíma között, így a 900000-es csak optimalizált dual kompresszoros volt megnövelt felületű hőcserélővel. Bár állítólag ez is bőven elegendő lett volna. A csövezésre kaptam 3x78000-es árajánlatot, ebbe benne volt a beltéri kondenz víz elvezetése is. Ehhez jött hozzá a 3x40000 szerelési díj. Multikímáknál valamiért drágábban fog a klímás ceruzája... Hőszivattyú esetében pedig sokszorozódik az összeg.

+20000 ft lett volna a hókonzol.


A 3 fázisos A+H szekrényt 560000-ért rakták le, amire majdnem 6 hónapot vártam mire megérkezett rendeléstől számítva (2022.06). 50000-ért kábelezték be a H tarifát a házba.


Végül csak 1 klíma lett, de gázkazán a fő fűtés.


Szóval kb 1 éve nekem multi klíma +H tarifa 1.884.000 Ft-ba került volna.

Ebből az összegből kijött 1 db midea all easy pro 3,5 kw, H tarifás szekrény (jelenleg nincs kihasználva), Immergas Zeus 25 tárolós gázkazán.

Ha a kazán elpusztul valószínűleg hőszivattyú lesz az utódja, talán addigra normális áruk lesz (~10év múlva). A napelem miatt a klímára nem érdemes használni a H-t.


3 hónapig klímával fűtöttem és nekem nem jött be, fájt tőle a fejem. Már teljesen meghülyültem, mert nem tudtam mitől lehet (doki sem), aztán elindult a kazán, és elmúlt a fejfájásom.

Utólag jól döntöttem, sokan vannak akik érzékenyek a klímára, ezzel nem lehet mit tenni. És addig ezt nem tudja senki, amíg nem él ilyen klímával fűtött házban.

2023. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

3 klímát szereltettünk be H tarifával, 2 hónapja, 71 nm a ház, viszont muszáj volt a 3 klíma a 3 szoba elosztása miatt. A 3 szobaba került 1-1 klima, 2 szoba a konyha-étkezo részre nyílik. A fürdőben pedig egy elektromos van, furdes elott van bedugva 5 percre.

1.500.000 ft volt a vége, a h tarifával, kialakítással, villanyszerelő munkadíjakkal egyutt.

Elvileg egy klíma 40nm befűt. Nekem azt mondta a klímás srác, hogy akkor tud jol működni, ha megfelelő a szigetelés, ablak, ajto, plafon, meg legyen a ház leszigetelve. Nalunk ezek mind adottak voltak, mert most volt a házon egy komplett felújítás.

Maximálisan elégedett vagyok eddig vele, anyagiak tekintetében es teljesítményben is .

24 fokra van veve, kellemes es egyforma meleg van az egesz házban :)

2023. ápr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7!

3 db kültéri van a 3 beltérihez?

Neked milyen fajta klímáid lettek?

2023. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen.

Aux.

7-es voltam

2023. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!