Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy ilyen alaprajzú lakást,...

Egy ilyen alaprajzú lakást, hogy alakítanátok át, ha albérletbe akarom kiadni?

Figyelt kérdés

[link]

Érdemes variálni az alaprajzzal, esetleg amerikai konyhás nappalit+2szobát kialakítani, vagy maradna a 3 szoba?



2023. márc. 1. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Vagy érdemes, vagy nem. Mindennek van előnye, hátránya is. Csak így összességében alaprajzból alapból nem lehet megmondani mi a jó, főleg hogy nem csak egy jó lehetőség van.
2023. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Például adott esetben lehet a 2 szobából 1 a nappali és abból nyílhat a másik mint háló vagy dolgozó szoba. Vagy el is lehet falazni a közös ajtót és marad 2 külön szoba. Mindkettő járható út.


Nappali megint olyan dolog, hogy az valahol a ház "központja". Én a napomat inkább tölteném egy utcafronti szobában mint a belső folyosó felőli sötét "nappaliban".


A félszoba is érdekes dolog. Önmagában nem a legjobb helyen van, viszont adott esetben kisebb raktár-tároló-gardrób szerűségnek tökéletes. Vendég szobának is jó.

2023. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha lehetséges lenne - vagyis ha nem teherhordó falak - akkor én kiszedném az előszoba és konyha közötti kis szoba minden falát, esetleg oszlopokat tartanék meg boltívvel. Így lenne a bejárati ajtótól egy nagy tér, egy 32 nm-es nappali konyha. A konyha maradna a helyén, a 3 fala mentén konyhaszekrénnyel U alakban és a kicsi szoba fala helyén lenne étkezőasztal. A kisszoba másik fala helyén lehetne kanapé, esetleg egy kicsi gardrób szekrénnyel a kamrával szemben, hogy a bejárati ajtó mellett legyen mibe tenni a kabátot, cipőt. A tévét feltenném a konyha és kisszoba ablaka közötti falra, így látható a kanapéról is meg az étkező asztaltól is. Még az is belefér a helybe, hogy egy térelválasztó polcos szekrény legyen a kanapé mögött a mostani előszoba határán, hogy kicsit takarja a fürdőszoba és vécé ajtaját. de inkább polcos, nyitott térelválasztóra gondolok épp, nem zárt szekrényre csak a mosdó-fürdő takarására, a kamrával szemben akkor szabadon kellene hagyni a teret.

Ha egybe lenne ez a tér nyitva akkor a 2 szoba lehetne teljesen hálószoba. Így akár 2 gyerekes családnak is megfelelő lenne, vagy olyan bérlőknek akik többen költöznének össze, pl. 2 egyetemista párnak.

A lényeg, ez az előszoba feleslegesen nagy, míg a szoba értelmetlenül kicsi, a konyha sem éppen használható méretű - a két normális szoba egyike meg nappali kellene legyen feleslegesen.

Másik opció - ami kissé nehézkesebb használatban, de egyszerűbb megvalósítani:

a nagyobbik szobát ketté kell választani egy belső fallal és a két nagyszoba közötti ajtót le kell zárni. A kisebb szobának elég a konyha felőli ajtó is.

A nagy szobában az ablak felé kb. 12 nm-nyi kisebb szobát kellene leválasztani, ez már használható franciaággyal is méretében. A folyosó felőli maradék rész lenne (kb. 14 nm-es) egy kis nappali-féle. Egy sarok étkezőt lehetne benne kialakítani íves ülőpaddal kanapé helyett és akkor az étkezőasztal helye is meg lenne oldva. Az ajtó a folyosó felől pont jól van a szoba szélén, így mellette lenne hely és átjáró is maradna a leválasztott kisebb szobarész felé a fal mentén. Ha a leválasztás nem tömör gipszkarton hanem üvegtéglával vagy más fényáteresztő anyaggal van megoldva a felső 0,5-1 méteren, belmagasságtól függően (pl. plexi lapok), akkor a fény sem lenne teljesen kizárva az ablak felől, csak a hangok.

A konyhából könnyen át lehet menni az így kialakított étkezőbe, lehet használni nappaliként is és nem veszne el a külön szoba sem, falat sem kell bontani hozzá. Akkor lenne egy 3 hálószobás étkezős lakás, bérbe adni jobb, mint a kevesebb szobásat.

2023. márc. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Én mondjuk megőrülnék attól, ha a WC közvetlenül a nappaliból nyílna. Gyerekként olyan elrendezés volt, és valahogy kellemetlen, nincs az a privát érzésed amikor kimész a mosdóba, hanem azonnal hallani és érezni mindent. Konyhával összekötve meg aztán főleg főnyeremény lenne.


Ráadásul szerintem pont több embernél, család. egyetemista pár lenne hátrányos, hogy igazából nincsen privát érzés. Ha valaki kint ül a nappaliban, akkor a vendég mindenképpen találkozik vele, nem tudnak "csendben" megérkezni. Ha kimegy WC-re akkor is azonnal kontaktusba kerül az ott lakókkal.


Én hasonló elrendezésű lakásban voltam lakótárssal, csak nem volt a félszoba, hanem fürdő blokk volt ott. A konyhának nem volt ajtaja, tulajdonképpen egy légtér volt így az előtérrel. Lakótársam hordta fel a csajokat, vagy ott volt barátnője amikor éppen volt. Tök kellemetlen volt, hogy én mentem volna vacsorázni, fürdeni, vagy csak szarni egyet, de nem tudtam mert ott ültek és nem akartam zavarni.

2023. márc. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]


[link]

Valahogy így?

2023. márc. 2. 08:13
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
#5 Igen, ez egy jó elrendezés.
2023. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem nyúlnék hozzá az alaprajzhoz, ha albérletnek adnám ki


Legyenek normálisak a burkolatok, legyen tiszta a festés és a konyha és fürdő legyen rendben. Villanyrendszer legyen biztonságos.

Egy falbontással járó teljes felújít 10-12 millió alatt nem áll meg. Az meg sose jön vissza albérleti díjból

2023. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

#7 Ha egyszerű térelválasztó a fal akkor azon nincs ekkora költség.

Nem mindegy hogy kinek és mennyiért tudja kiadni a lakását utána, ráadásul ha esetleg el akarná adni akkor az sokat javítana az értékén is.

De persze lehetnek rejtett költségek és tényleg kerülhet ennyibe is ah így csinálják meg, ezért kell előbb tervezni. Ehhez jó ha ölteleteket gyűjt majd utána néz a költségeknek szakembereknél.

2023. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

8, ok, számolgassunk egy kicsit, ha valami extrább közönséget akarunk megcélozni. A lakás és pláne a fürdő/wc kombó méretéből adódóan ebből luxuslakást nem lehet kialakítani, de legyen félluxus.



Az alaprajz szerint a szoba és konyha közt tartófal van, a félszobánál nem, de ettől független nagyjából 1 millió lenne csak a bontás.


Az amerikai konyhához vízvezetéket és csatornát kell áthelyezni, hogy szigetet tudjon kialakítani és át tudja tenni a mosó és szárítógépet is oda (ha csilivilit akar, akkor beèpíthető kell, ami a legócskábból is 600-700k csak a két gép) ill a fürdőjét is minimum át kell rakni pár helyen. Vizes munka kb 1,5 misi


A teljes új konyhabútor, konyhaszigettel méretre készíttetve 2,5-3 misi, ha igényesebbet akar (és még mindig csak kvarc pultnál vagyunk és nem márvány)

Emellé a már említett szárító-mosógép kombó mellett kell főzőlap, sütő, beépíthető mikró, amerikai hűtő , ami újabb 1,5 misi


Ezekhez kell egy normális villanyrendszer (feltételezve, hogy nem gáz van), 1 fázis 32 A, (ezt duplázva, mert kell H tarifa a 3 klímának (2 szoba+ az amerikai konyha) - 2 misi


A fürdőt meg kell kicsit növelni, rendbehozni 1,2 m


Új padló minden helyiségben 1,5 m


Utána kifestetni


Bontás 1 m

Víz 1,5 m

Villany 2 m

Mosó-szárító 700k

Konyha 2,5m

Konyhai gépek 1,5 m

Fürdő burkolás, szaniterek 1,2 m

Festés 1 m

Padló 1,5 m


És feltételeztem, hogy nyílászárót nem cserél


12-13 m, de egye fene kerekítsünk 10misire


Ha valami fæsza helyen van, akkor kiadja valami külföldinek 250-300k, ebből adózik 15%-t meg 30 %-t visszaforgat a lakásba (karbantartás, frissítő festés, elhasználódó gépek, közjegyzői díjak)


Ha folyamatosan ki van adva, keres rajta mondjuk 1,6-2 misit évente

4-8 év alatt visszajön az ára a befektetésnek (feltételezve némi emelést a lskbéren)


A reálisabb viszont, hogy 180knál többért nem fogja tudni kiadni

2023. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jelenlegi alaprajzzal ki van adva 3 embernek, 222 ezer ft-ért.
2023. márc. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!