Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A fürdőt felújítottuk, de...

A fürdőt felújítottuk, de vannak hibák, mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Teljesen szét lett verve a fürdő, olyan embert hívtam akinek előzetesen már láttam a munkáját, szép fürdőt csinált, gondoltam hogy majd nekem is. Amikor szétverte, elkezdte beállítani a kádat, ott még nem volt hiba, csak amikor elkezdte rakni a falicsempét és a sarokkád körül a csempét. Úgy csempézett hogy egy 10 éves gyerek is pontosaban rakná, nagyon csúnya, ez főleg a sarokkádnál szembetűnő, ki se tudta fugázni a falat és a sarokkádnál se. Gyorsan megcsinálta, gyakorlatilag 6 óra alatt feldobálta a falra a csempét és hagytuk dolgozni, nem néztük közben. Este amikor elment, akkor kaptunk agyvérzést hogy mit csinált. Megvártuk hogy befejezze és ilyenkor már nem hibáztathatunk senkit, nyilván nem is akart vagy nem tudott szép munkát csinálni. Most annyit akarnánk hogy legalább a kád körül valami előlap borító kellene, hogy ne legyen csúnya. Létezik ilyen ragasztós borító mondjuk pvc-ből? Talán az lenne a legjobb és nem is nehéz. A csempék már ott maradnak, nem verjük szét a kádat, leginkább olyan megoldást keresünk ami bontás nélkül fedi.
2023. jan. 5. 18:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok burkoló de sokkal jobbat csináltam magamnak.

Nem kopognak üregesen a lapok?

Fuga még nem hullik ki sehol?

Víz szigetelést csinált?

2023. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 NTBS ***** válasza:
Újra kell csinálni. Szàmlátok van a munkáról?
2023. jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Úristen bmeg, békés ember vagyok, de addig dobáltam volna a maradék csempével amíg mozog, vagy el nem szalad.

Ilyen munkáért komolyan fizettetek???

Én magamnak csináltam pénz szűkében, itt-ott van benne fél-1 mm, de csak nagyon közelről látszik.

Ez valami hányadék, ezt nem szakember csinálta.

2023. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
22, írtam hogy tavaszi munka. A csempék szélét is törte, kalapáccsal ütötte helyre. A kád pereménél ki se tudta fugázni. Számla nincs, mert feketén dolgozott. Természetesen semmi szigetelést nem csinált.
2023. jan. 6. 09:32
 25/30 A kérdező kommentje:
Újra nem tudjuk csinálni, majd 10 év múlva esetleg. Belekerült az anyag 500 ezerbe, most nem tudnánk bekalkulálni az újabb felújítást, ezért kérdeztem itt hogy a kádnál lenne-e valami megoldás bontás nélkül.
2023. jan. 6. 09:35
 26/30 anonim ***** válasza:
60%
A kád körül hasonló színű sziloplaszttal kell kikenni.
2023. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#26, a sziloplaszt nem jó, mert nem a fugával van a baj, hanem nem követte a kád alakját és a csempe sokkal kijjebb vagy mint a kád pereme, nagyon csúnya és valami tapadó borító kellene a kiálló éleket flexel leszedni és így lehetne eltakarni azt a csúnya részt. A csempe leszedése lehet vinné magával a kádat is.
2023. jan. 7. 22:18
 28/30 mindentudó99 ***** válasza:
Pedig csak a csempe csere a megoldás a kádnál. Nem nagy dolog a többi csak gányolás
2023. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Habarcs réteget húzott rá vastagon és a csempe sehogy sem illeszkedik, mert sok az anyag alatta, a habarcsot is csiszolni kellene akkor, kis terület, de annyira macerás hogy simán elkérne ezért a kád csempézésre egy szaki még 50 ezret is, figyelembe véve hogy ez más szar munkája utáni javítás.
2023. jan. 8. 09:53
 30/30 anonim ***** válasza:
Én beszélnék először vele, hogy saját költségen javítsa ki. Ha nem, akkor kezdenék fenyegetőzni.
2023. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!