Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A fürdőt felújítottuk, de...

A fürdőt felújítottuk, de vannak hibák, mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Teljesen szét lett verve a fürdő, olyan embert hívtam akinek előzetesen már láttam a munkáját, szép fürdőt csinált, gondoltam hogy majd nekem is. Amikor szétverte, elkezdte beállítani a kádat, ott még nem volt hiba, csak amikor elkezdte rakni a falicsempét és a sarokkád körül a csempét. Úgy csempézett hogy egy 10 éves gyerek is pontosaban rakná, nagyon csúnya, ez főleg a sarokkádnál szembetűnő, ki se tudta fugázni a falat és a sarokkádnál se. Gyorsan megcsinálta, gyakorlatilag 6 óra alatt feldobálta a falra a csempét és hagytuk dolgozni, nem néztük közben. Este amikor elment, akkor kaptunk agyvérzést hogy mit csinált. Megvártuk hogy befejezze és ilyenkor már nem hibáztathatunk senkit, nyilván nem is akart vagy nem tudott szép munkát csinálni. Most annyit akarnánk hogy legalább a kád körül valami előlap borító kellene, hogy ne legyen csúnya. Létezik ilyen ragasztós borító mondjuk pvc-ből? Talán az lenne a legjobb és nem is nehéz. A csempék már ott maradnak, nem verjük szét a kádat, leginkább olyan megoldást keresünk ami bontás nélkül fedi.
2023. jan. 5. 18:48
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
De a falicsempe fölötti részt nekem kellett kijavítani, mert úgy hagyta, azt mondta az a festő dolga. Habarcssal kentem ki a csempe tetején meg sok helyen be is kellett folyatni a csempe közé, mert üregesen rakta a ragasztót. Förtelmes munkát végzett, de emberségből nem jelentettem, de muszáj lesz valamit csinálni mert 500 ezer forintos anyagot b@szott el nekem. A biztosítás nem hiszem hogy foglalkozna ilyen esettel.
2023. jan. 5. 19:33
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez vállalkozó vagy mi a túró ? Nálatok a helyi jegyzőnvel kell beszélned Ő majd segít.
2023. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Vállalkozó, azt mondta hivatalosan jegyzett cége van.
2023. jan. 5. 19:46
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

9/13 vagyok: "mi vagyunk a hibásak hogy nem néztünk rá."

Ne is haragudj, megsem néze, csak fizetsz???! Sztem bárhpl jelented ki nevetnek...Sajnod ezt nagyon el buktad! Én azért kináncsi lennék arra a munkára amit láttál, és tetszet a munkája!

2023. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Lehet az a fürdő amit láttam, valamelyik munkása csinálta, de az biztos hogy ez az ember nem ért semmihez. Ahogy leverte a falat, kivette a régi kádat, mivel kicsi a fürdő, pár órába telt. Az alját úgy csempézte hogy a régire az újat. Első nap rombolt, következő nap beállította a kádat és elkezdte rakni a falra a csempét, nem néztem, mert azt hittem szépen dolgozik. Csináltam én is a munkám és este amikor benéztem a fürdőbe akkor láttam hogy baj van, bele is fájdult a fejem, de akkor már késő volt. Ha elküldöm, mit érek vele? Az anyagot már elrontotta. De többen is vannak akik igazolják hogy itt dolgozott és feketén, nem adott papírt. Ép amiatt nem.jelentettem, mert tényleg nevetséges az eset.
2023. jan. 5. 20:04
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezt nyugodtan feljelentheted, akár a rendőrségen is, ugyanis megkárosított egy csomó pénzzel.

Ügyvédi felszólítást is írathattok neki, ugyanis mindenképpen elveszíti az esetleges pert, mert egy pernél igazságügyi szakértő fog nyilatkozni a kókányolásáról, a bíróságon. Az meg megítéli simán a kártérítést.

A fészen meg lehet gyűjteni további kárvallottakat.

2023. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Néztem a képet, hát ez valami nagyon ótvar lett. Sajnos itt nincs értelme "takarásnak". Ha mást nem is, de a kád körül le kell verni az a kb 1,5m2-et és újracsinálni.

Persze lehet mondani, hogy irgalmatlan nagy baromság volt ezt kifizetni, de mivel már megtettétek így ezt felesleges forszírozni.

Esetlege keressétek fel ezt a kretént és magyarázzátok el neki, hogy vagy feljelentitek, vagy térítse meg a kárt -- semmiképp se javítsa, mert látni, hogy nem ért hozzá, inkább menjen paradicsomot szedni..

2023. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem titok, mennyi volt a munkadíj amit elkért ezért??
2023. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Nem keveset kért, de kár is így utólag mérgelődni. Meg már nem is most voltbez, tavasszal, de egyéb dolgok miatt nem tudtam eddig foglalkozni ezzel és majd most mennék az ügy után.
2023. jan. 5. 21:07
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem keveset kért..."


Ezek szerint vagy 10ezret/m2 legalább.

A szar munkát meg kell fizetni...

2023. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!