Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit gondoltok, idén lejjebb...

Mit gondoltok, idén lejjebb mennek az építőipari anyag/szakmunkás árak? Ha igen, mennyire?

Figyelt kérdés

Mostanában számos kérdésnél olvastam, hogy az infláció és a spórolás miatt sokan leállnak a lakásfelújítással, mert nem létszükséglet, és vagy nincs rá pénz vagy nem akarnak totál kiköltekezni ilyen bizonytalan időkben.


Egyébként nálunk is ez a helyzet, terveztünk munkálatokat, amire folyamatosan tesszük félre a pénzt, de ugye annyira elmentek az árak, hogy amit 2 éve terveztünk, abból most mondjuk csak a fele jönne ki, nem bírunk lépést tartani az áremelésekkel.


Szóval, mi sem beszéltünk még egy szakival sem idén végzendő munkáról, a szomszéd is visszamondta, amit tervezett. Illetve, mint írtam, elvileg sokan mások is.


Na most, lehet mondani, hogy a szakinak ugyanannyi a kenyér most is, mint tavaly, de ha senki nem keresi meg munka miatt, akkor nem fogja lejjebb vinni az árakat, hogy inkább őt válasszák, mint a másikat? Mármint értitek, 20%-al kevesebb bevétel jobb, mint semmilyen bevétel.


Ugyanez a cégekkel, ha csökken a, kereslet az alapanyagokra, nem lesz kénytelen csökkenteni az árakat, hogy olcsóbb legyen, mint a versenytársak és ne csökkenjen tovább a forgalom?



2023. jan. 5. 16:57
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

"Te mit tennel ha mostantol 20%-al kevesebbet keresnel? 300.000 helyett 240.000-et kapnal ugyan azert a munkaert. Gondolom inkabb masik allas utan neznel."


Ez lehetséges, mikor jól megy és van másik állás. De mikor nincs, és nem kapkodnak az emberért, de mg kell élni, nyilván a 240 ezer is jobb, mint a semmi.

2023. jan. 12. 06:35
 22/32 anonim ***** válasza:
Olyan brutál anyag árak vannak már hogy lassan akkor sem érdemes csinálni otthon valamit ha értesz hozzá és magadnak tudod kivitelezni, nemhogy valakinek még fizessék is. Azt nem tudom hogy a munkadíjak lejjebb mennek e de rengeteg szakember marad munka nélkül, aki meg most tanul valami szakmát (kőműves, víz villanyszerelés villanyszerelő stb) az nagy bajban lesz ha munkát kell találnia.
2023. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
Aki szerint a szakmunkásoknak nem lesz munkájuk, azok burokban élnek? Vagy csak simán bolondok vagytok?
2023. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted egy lufit a végtelenségig lehet fújni?
2023. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

23-as, te élsz burokban?


Egy csomó állami építkezést leállítottak, kb. 30 %-al csökkent az építkezések és új megrendelések száma az építőiparban, és sorra mondják le/halasztják el a, magán felújításokat is.

2023. jan. 12. 15:46
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
:D dehogy csökkent. Gyakorlatilag 1 évre be vannak táblázva a szakemberek, tudom, ebben dolgozom és jómagam is most építkeztem. Nem kell mindent elhinni, amit a szomszéd jóska mond
2023. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem a szomszéd Jóska mondja, munka közvetítőnél dolgozom, nem kell hinni nekem sem! Rengeteg szakmunkás jön hogy megszűnt vagy kilátásban van hogy meg fog a munkája! Aki viszont beszél idegen nyelvet gyorsan talál külföldön munkát, itthon sajnos most nem tudunk!
2023. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
52%
Mi értelme hazudozni? Szerintem ezt te magad sem hiszed el. Mellesleg télen mindig kevesebb a munka az építőiparban, ez mindig is így volt. Ilyenkor a gyenge és alkesz dolgozókat elküldjük, majd tavasszal visszajönnek
2023. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
90%
Most még lehet, hogy be vannak táblázva, egy év múlva nem lesznek.
2023. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne :D gondolom annyira, mint amennyire tavaly prognosztizálta a sok hasonszőrű. Magyarul ugyanennyire
2023. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!