Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konnektor vezetékezése?

Konnektor vezetékezése?

Figyelt kérdés
Van egy leágazás a szobámba, ahol van egy konnektor, és erre a konnektora van rákötve egy másik, és emiatt sok a vezeték mögötte és nem tudom benxomni a falhoz. Sajnos a ház az öreganyámé aki nem ért hozzá a világon semmit, de osztja az égysz hogy az ott szabályos meg már 40 éve úgy van stb. Ja meg szerinte az alu vezetékek is tökéletesek. Az én szobámnak új áramkört csináltam, 16os megszakítóval és 2.5ös tömör vezetékekkel. A kérdés az lenne, hogy azokat a vezetékeket amik az én konnektoromból mennek a másikhoz kicserélhetem e kisebb keresztmetszetű és sodrott vezetékekre? (Ott is 2.5ös kábel van jelenleg.) Persze utána ráírnám a másik konnektorra, hogy a vezetékei miatt max mekkora fogyasztó mehet rá. Csak mert úgy talán beljebb tudom tenni a konnektort, mert tényleg nagyon kiáll.
2022. nov. 17. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
A te szobádba is teljesen felesleges bolt 2.5 feles szerintem, nekünk csak direktbe a sütőhöz lett az húzva de egy alap hálószobához minek ? Ha a konnektor mögött sok a vezeték akkor szimplán csak szüntesd meg a konoktort ha nagyon sok időd pénzed van és kell akkor rakd arrébb nekünk is volt olyan ahova már nem fért volna be de mi akkor oda nem tettünk.
2022. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sodrott mehet, érvéghüvellyel ellátva. Ha 1,5-ösre cseréled, akkor a kismegszakítót is cserélned kell max. 13 A-ra. Egyébként lehet kapni mélyebb szerelvény dobozt, amiben elfér a vezeték.
2022. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudom sajnos megszüntetni leírtam miért. #2 Köszi, akkor sodrott fog menni oda.
2022. nov. 17. 10:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként lesz klíma, és nem lesz saját áramköre azért kell a vastagabb vezeték.
2022. nov. 17. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ötlet:

Ha nem tudod beljebb nyomni a konnektort, akkor ne erőltessed, hanem szerelj fel helyette egy falon kívülit.

Pl. egy duplát.

[link]

2022. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Megteheted, de azt is megteheted, amit az 5-ös írt, sőt akár azt is, hogy (nem muszáj kivésni a dobozt és mélyre cserélni) kivésed a doboz fenekét mélyebbre, és így mélyebbre tudod tolni a kötést és máris elfér a szerelvény is.
2022. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!