Valyoghàz van ujítàs alatt, egyik szobában gipsz kartonnal lehoztuk a mennyezetet, és abban a szobában le van bentonozva a padló alatt. Kívülről vizesedik a fal, valószínűleg mert a vakolat leesik és mozog ha odanyulunk.?
Ezt megoldjuk majd szigeteléssel, alapnál. Viszont egyik szobában göngyolt földön van homok, és azon van a hajopadlò. Abban a szobában lambéria is volt a fák a mögötte penészes volt a fal, régi 30 éves szekrenyek voltak, dohos szag volt a szobában. Szekrények is azok voltak de azok kikerültek, új szekrények lesznek, falat levertük, padlót is felszedtuk kis reszen hátha onnan ered a dohos szag hogy a homok felett rohad a padló, de meglepően nem vizes, homok is pörgős (persze homok alatt erős döngölt föld van) agàcs padló mert marha vastag viszont semmi szaga és peneszedes rohadas sem látszik a padló alatt. Érdemes lebetonozni ettől függetlenül? Mert tényleg padló alatt száraz a homok és a fa sem rohadt.
Kívül tégla belül vàlyog a ház falazata.
Vályogházban nem szabad betonozni!! Azért vizesedik a fal kívül.
A falakon cementes vakolatot szintén tilos! Csak vályog vagy mészvakolatot szabad használni a falakra.
Így is berohadt a fal a lambéria alatt. Ha betonozol, mégtöbb vizet nyomsz a falba, ki se tud annyit párologtatni. A száraz homok látszat. Nem kell vizes ek lennie, a talajpára lassan jön és párolog, így száraz a homok.
A másik helyiséged fala már vizes a beton miatt..
#4 Végig kell nézni a falakat hagy ahol javították korábban ott nem e cementes vakolattal lett javítva a fal! Ha van ilyen, akkor az összes ilyet le kell verni és újra kell vakolni.
Én a betonozott helységben felszedném a betont és vagy hajópadlót, vagy parkettát tennék.
A külső falat szintén érdemes megvizsgálni hogy mivel lett vakolva!
Eleve vályogháznak nem így állunk neki. Ennek utána kellett volna nézned. Ha elszúrsz valamit, örök problémád lesz és szidhatod a vályogot, holott te szúrtad el.
Nem betonozunk, mert a beton rossz páraáteresztő, így a falak felé megy a nedvesség, és az felszívja. Mivel túl sok ez így, így a fal vizesedik, mert ennyit képtelen kipárologtatni. Ha nem most, akkor 1-2 év múlva veszed észre. Minden egyedi és talajpára függvénye. Nálad már vizes valahol, úgy, hogy vetonozni csak úgy tudsz, ha vízszigetelni lehet a falat. Ami akkor lesz jó, ha a szigetelés alatt nem lesz vályog ami tönkremenjen, és aljzat alatt tudod csinálni. Mert fölötte nem jó.
7# a dohos szag a falba rohadt víztől kialakult penésznek van. Ha kiszárad a fal, elpusztul a penészgomba, elmegy a dohos szag is.
A száraz homoknak, száraz hajópadlónak nincs dohos szaga! De ezt te is gyorsan ellenőrizheted!
Mai anyagokkal ne próbáld felújítani a vályogházat, mert gondod lesz.
Amíg nem volt beton, cement, diszperzit, jó volt a vályogház szuperül üzemelt.
A mai épületeket vízszigetelik és utàna használnak új anyagokat(cementes, diszperzites...). Ez a nagy különbség az anyagok miatt, a vízszigetelés a kulcs. Van, vagy nincs.
A sok szakember helyett nézz szét a facebon, van vályogházas csoport, sok felújítási tapasztalattal.
De keress rá a "vályogház felújítás". Mielőtt hagyod magad megvezetni.
a ház körül kellene vízgyűjtő dréncső is, méghozzá legalább egy méter mélyen, hogy oda szivárogjon a talajnedvesség.
Ha a lakásban mégis kellene a beton aljzat(mert kell, a nélkül nem lehet parketzázni), akkor a fal mellett legalább fél méter mélyen vékony vízszigetelő lapot nyomnék le, hogy a belső vájog még csak véletlenül se érintkezzen a betonnal...
A fő csapás iránya a talajnedvesség elcsalogatása a ház mellől(alól)..amíg ez nincs megoldva, addig minden kidobott pénz.
Még arra is figyelni kell, hogy a csurgóról lecsöpögő víz ne csapódjon a ház falára..
A vájognál avíz az úr..sajnos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!