Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Reális lehet 1 hét alatt...

Reális lehet 1 hét alatt (délutánonként kb.3 órában) végzett közműkiásás (saját telken), majd teljes vízcsőcsere, -ami ki lett ásva-, annak bekötése/visszatemetése 3 (munkás) emberrel elvégezve 800.000-ért ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 09:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A történethez még annyi hozzáttartozik azt eset Fejér megyében történt, a vállalkozó NEM ADOTT árajánlatot többszöri kérésemre (telek tulajdonos) sem. Majd miután már majdnem kész lett a munka közölte ezt az árat:800.000. Mi az amit lehet tenni? Gondolom utolag már semmit, de ha ilyen módon megtéveszti a jóhiszemü vevőt azzal, hogy egyébkénbt jól elvégzi a munkát, az árnál a határ a csillagos ég ???
2022. aug. 17. 09:19
 2/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem volt szerződes sem, akkor nem kell fizetni semmit.
2022. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerződés valóban nem volt, csak szóban, ott pedig az ár nem hangzott el. Azzal a kifogással, hogy xy kollega épp. nem elérhető, ez persze átlátszó kamu, hiszen ez a "vállalkozó" már évek óta ezt a "munkát" végzi, vagyis szervezi az embereit. De cégnevet nem mond, de viszont anyagokat be tud szinte azonnal szerezni a munkákhoz, igazi maffia..
2022. aug. 17. 09:44
 4/15 A kérdező kommentje:
Annyit megemlitenék, más jól ismert (ügyfelei) részére állítólag ad árat, -állítólag határidővel együtt-, ezt én is egy ilyen (viszonlag sokat építtető) ügyfelétől tudom. Én csak a munka elvégzése után kaptam árat.
2022. aug. 17. 09:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

De egyáltalán hogy lehet úgy megrendelni, és elkezdeni egy munkát, hogy nem esik szó árról?

Elég nagy a sötetség arrafele

2022. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös nem tegnap jöttem a falvédőről, tudom hogy vannak többé-kevéssé betartott órabérek, de ez az eset engem leginkább egy éttermi szándékos túlszámlázásra emlékeztet, amikor egy húsleves+egy prörkölt galuskával került 1.000.000 ft-ba, egy vagy több külföldi részére kiszámlázva. Itt az baj, hogy vannak "vállalkozók" akik az esetleges veszteségeiket ilyen módon pótolják, olyan gyanútlan állampolgárokon akik azthiszik az adott szó, illetve az adott iparági/céhes környezet KÖTELEZ valamire, de midnenképpen TISZTESSÉGES MUNKÁRA és ELSZÁMOLÁSRA. Függetlenül attól, hogy nem egy 5 házas "vállakozó" vagyok vagyis nem abból élek, hogy házakat újjítok fel, majd adom el azokat még magasabb áron...
2022. aug. 17. 13:29
 7/15 anonim ***** válasza:

Jól élnek az ilyenek, ha csak félhülye milliomosok lakják a környéket.


A KPE csőnek kb. 200 Ft métere.

Az árokásó bobcat 10ezer Ft óránként.

Vagyis jóval 100ezer Ft alatt kijön az egész.

[link]

2022. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

"nem tegnap jöttem a falvédőről"


Hanem???

2022. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Majatom ***** válasza:
Így utólag már nem sok mindent lehet tenni szerintem. Max megpróbálni alkudni belőle, de ki kell fizetni. Legközelebb addig semmit se csináltass, amíg nem egyeztek meg az összegben, bár még akkor is változhat. Pl. nekünk tavaly volt a vízhálózat csere, a szomszéd településről jött egy markolós végigásni az udvart. Előtte eljött megnézni, mondta, hogy kb. 2 órás munka, 8.000-ért megcsinálja, kiásás, új cső bele, betemetés. Végül 3 és fél órás munka lett, mert olyan betontömbök kerültek elő a földől, hogy a markoló alig bírta kiforgatni. Mondta, hogy erre ő sem számított, így legyen inkább 10.000 Ft. 12.000-et adtam neki, mert kézzel nem lett volna ember, aki ezt meg tudja csinálni.
2022. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, mint írtam nagyjából tudom az órabéreket,-illetve utna kérdeztem azoknak-, és ha azokat 4-el szorzom fel, akkor sem jön ki ilyen összegü tisztességtelen munkabér abban az esetben sem! Nekem ez álmomban sem jutott volna eszembe, hogy ez az ember, most nevezzük "vállalkozónak" meglépi ezt a lépést (800.000 benyögése végösszegként). Mellette pofátlanul állítja, ha papíron adott volna részemre egy tervezetet az elvégzendő munka áráról, azon sem kissebb számok lettek volna. Esetlegesen ha számlát kértem volna az még drágább lett volna...
2022. aug. 17. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!