Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Otthonfelújítási támogatás...

Otthonfelújítási támogatás kérelmén hogyan kell értelmezni az alábbi kérdéseket?

Figyelt kérdés

1. Több lakásból álló közös tulajdonú ingatlan e? (Igen/Nem) Ez azért érdekel, mert a szomszéddal együtt vettük a telket, és a telek maga osztatlan közös, viszont 2 szabadon álló házat épültünk rá, ráépítési szerződéssel. Tehát nem több lakásból álló közös tulajdonú ingatlan, az osztatlan közös telken áll 2 lakóHÁZ. A telek felosztása, illetve a 2 kiemelt épület a ráépítési szerződésben amúgy szabályozva van, mellékelt változási vázrajzzal... Mindkettőnknek 100% saját tulajdonú a háza, illetve az épületek mindenkori tulajdonosai birtokolják a saját telekrészekre érvényes földhasználati jogot, összességében az a lényeg, hogy le van papírozva korrektül. Szóval a kérdésem az, hogy most akkor az osztatlan közös telek miatt erre a kérdésre "Igen"-t válaszoljak, és adjam be a ráépítési szerződést? (A ráépítési szerződés természetesen minden érintett által aláírt/elfogadott, ügyvéd által ellenjegyzett, földhivatalba érkeztetett okirat, a szintén földhivatalba érkeztetett földmérő által kiállított változási vázrajzokkal.)


2. Az igényelt támogatás összege rubrikába a teljes összeget kell írnom (tehát összes anyag és munkadíj) vagy a teljes összegnek a felét (ami elvileg járni fog, elfogadott igénylés esetén)?


2022. máj. 28. 18:55
1 2
 11/11 Majatom ***** válasza:
Igen, úgy kell. Nekem is volt olyan tétel pár számlán, amit nem számolhattam el, azokat levontam, az összesítőre ezt az összeget írtam, a számlán áthúztam, meg én még pluszban a számlára is ráírtam ezt a csökkentett összeget, meg hogy mire számolom el, mert volt olyan is, egy számlán volt szaniter, meg falra festék is. Ezeket a számlaösszesítőn is külön sorba írtam, tehát egy számla két sorban szerepelt megbontva építési tevékenységenként.
2022. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!