Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Otthonfelújítási támogatás...

Otthonfelújítási támogatás kérelmén hogyan kell értelmezni az alábbi kérdéseket?

Figyelt kérdés

1. Több lakásból álló közös tulajdonú ingatlan e? (Igen/Nem) Ez azért érdekel, mert a szomszéddal együtt vettük a telket, és a telek maga osztatlan közös, viszont 2 szabadon álló házat épültünk rá, ráépítési szerződéssel. Tehát nem több lakásból álló közös tulajdonú ingatlan, az osztatlan közös telken áll 2 lakóHÁZ. A telek felosztása, illetve a 2 kiemelt épület a ráépítési szerződésben amúgy szabályozva van, mellékelt változási vázrajzzal... Mindkettőnknek 100% saját tulajdonú a háza, illetve az épületek mindenkori tulajdonosai birtokolják a saját telekrészekre érvényes földhasználati jogot, összességében az a lényeg, hogy le van papírozva korrektül. Szóval a kérdésem az, hogy most akkor az osztatlan közös telek miatt erre a kérdésre "Igen"-t válaszoljak, és adjam be a ráépítési szerződést? (A ráépítési szerződés természetesen minden érintett által aláírt/elfogadott, ügyvéd által ellenjegyzett, földhivatalba érkeztetett okirat, a szintén földhivatalba érkeztetett földmérő által kiállított változási vázrajzokkal.)


2. Az igényelt támogatás összege rubrikába a teljes összeget kell írnom (tehát összes anyag és munkadíj) vagy a teljes összegnek a felét (ami elvileg járni fog, elfogadott igénylés esetén)?


2022. máj. 28. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ott kérdezz rá, ahova be kell adni a kérelmet, ők tudják megmondani a tutit.
2022. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ. Az a helyzet, hogy már megtettem.... Felhívtam őket. Ezt (és még mást is) elmondtam az ügyintézőnek, aki hímelt-hámolt, végül azt javasolta küldjek egy mail-t a MÁK megadott mail-címére, mivel neki a vonal másik felén nincs döntési jogköre, ezért ő úgy gondolja, hogy jó lesz az, amit kihámoztunk az egészből, de mégis írjak egy mail-t aztán akkor kapok egy hivatalos választ, mert ő nem meri kijelenteni, hogy jó lesz.... Közben egyébként írtam mail-t, de már megérkezett a számla a vállalkozótól is, szóval már csak tényleg be kellene adnom. A mail-re nem tudom, hogy mennyi idejük van válaszolni, de nincs kedvem mondjuk 30 naptári napot itt üldögélni a válaszukra (annyi szokott lenni általában az ilyen határidő alsóhangon). Ezért próbálok megragadni minden lehetőséget az infóhoz jutás reményében, itt, vagy más fórumokon, hát ha valakinek van tapasztalata, vagy valami, amivel előre léphetek.
2022. máj. 30. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Értem. Sok sikert! :)
2022. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 30. 20:52
 5/11 Majatom ***** válasza:

Én tavaly 2021.07.20-án tettem fel nekik kérdést e-mailben, és 2021. 07.280-án válaszoltak. Azóta már beadtuk, és meg is kaptuk.


Az igényelt támogatás rubrikába az összes költség felét, maximum 3.000.000 Ft-ot kell beírni, de ennek az igényelt támogatási összegnek legalább a fele munkadíj, a fele pedig anyagköltség kell, hogy legyen.


Tehát ha pl. elköltöttél 1.000.000 Ft-ot, melyből 200.000 Ft a munkadíj, 800.000 Ft az anyag, akkor nem írhatod be az 1.000.000 Ft felét, 500.000-et, mert az 1.000.000-ban nincs 250.000 munkadíj, tehát ebben az esetben 400.000 az igényelhető támogatás.

2022. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszi az infót! Az arányok rendben vannak, majdnem fele-fele, az oké lesz :) Azt nem tudom még, hogy közben láttam, hogy az egyik térburkolatos számlámon rajta van a raklap. Írták, hogy azt nem számolják el.... Azt akkor a MÁK leveszi majd számításkor? Mert ugyebár nekem a számlaösszesítőn azt kell feltüntetni, ami a számla végösszege (abban meg benne van a raklap, amin a térburkolat volt ugye).
2022. máj. 31. 15:54
 7/11 cowboy válasza:
#6: amit nem lehet elszámolni, azt le fogja vonni, ha részletesen átnézik, amire jó esély van szerintem.
2022. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia #7 , oké, köszi, ez teljesen jó nekem, csak nehogy gebasz legyen belőle... Igaz, nagyon mást nem is tudok tenni, mivel a számlán szerepel, a végösszeg része, tehát csak így tudom feltüntetni. Csak ugye akkor ha beírom (értsd nem vonom le magam, mivel nem tehetem a számla végett) akkor a támogatás összegét is a beírt értékek alapján kell kiszámolnom, amit a kérelem 10. oldalán kötelező megadni, aztán nehogy akkor meg az legyen a gond, hogy nem egyezik meg. Ha levonják ők maguk akkor meg vagyok nyugodva.... :)
2022. máj. 31. 19:46
 9/11 cowboy válasza:
100%

#8: nem vagyok biztos benne, hogy ilyen esetben fel kell tüntetni a teljes összeget az adott sorban. Elképzelhetőnek tartom, hogy csak a térburkolat összegét írod be a raklap nélkül és esetleg megjegyzésben odaírod, hogy raklap levonva. Így legalább látják, hogy tisztességesen akarsz elszámolni.

Nekem is van (illetve lesz, mert még van 2 hét a beadásig) ilyen számlám.

2022. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 szia, IGEN, közben sikerült (végre) beszélnem valakivel, aki érintett volt. Szóval ki lehet húzni a raklapot a számlán, és le kell vonni. Az összesítőre meg már úgy kell felvinni! Látni fogják a beadott számlán, úgy hogy különösebben magyarázatra sem szorul :)
2022. máj. 31. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!